Pas vendimit, familjarët: Do vijojmë protestat. PD: Mosbindje civile

April 4, 2018 15:02

Pas vendimit, familjarët: Do vijojmë protestat. PD: Mosbindje civile

 

Masat e sigurisë tanimë janë bërë publike për të 23 të arrestuarit në Kalimash, dhe familjarët e tyre kanë deklaruar se do të vijojnë protestat. Ndërkohë, deputeti i opozitës Edmond Spaho tha se rruga e protestave është e vetmja zgjidhje.

Sipas Spahos vendimi për masat e sigurisë ka ardhur jo si rrjedhojë e shqyrtimit të hollësishëm të provave, por si vendim i kushtëzuar nga urdhrat e Edi Ramës.

“Më 31 mars bazuar gjoja në prova, dhe provat janë verifikuar nga prokurori në datën 1 prill, më pas janë mbajtur në mënyrë të paligjshme për më shumë se 12 orë, gjykatësja dha vendimin që i ka kërkuar Edi Rama, i cili pasi ka kapur ekzekutivin, ekonominë, buxhetin e shqiptarëve, pasi kapi dhe prokurorinë, sot kapi dhe gjykatën.

E vetmja zgjidhje për qytetarët shqiptarë është mosbindja civile. Ky regjim i narkotrafikantëve përballet vetëm me qëndresë qytetare. Prandaj i bëj thirrje të gjithë qytetarëve t’i bashkohen opozitës, të gjithë atyre që nuk duan stabilitet të krimit të organizuar, por demokraci që sot nuk e gjen në vendin tonë.”

s.a/dita

April 4, 2018 15:02
Komento

6 Komente

 1. Dibrani April 4, 15:14

  “Demokraci” duke djegur!!!. Keta jane politikanet shpellare te PD-se. Ke qene ndonjehere jashte Shqiperie o Spaho? Hajde ketu ku jetoj une dhe digj dicka, te shohesh se sa te vlen lekura. Thuaj shkurt qe jeni bastarde dhe jo politikane. Berisha nuk ju mban afer po nuk ishit shpellar si ai, madje ka dosje per sejcilin prej jush dhe ju perdor sa here i do prapanica.

  Reply to this comment
 2. enea April 4, 15:46

  Mos na bezerit dhe ti me nikun Dibran se nami behet dhe kendej nuk je i vetmi qe jeton jashte se na cate b… me genjeshtra…kur populli zemrohet nuk ka gje qe e ndale kudo te jete. I ka shkuar thika ne palce popullit shqiptar …nuk kane ku mbyten me keq…..

  Reply to this comment
 3. Dridhe me lesh Monike. April 4, 16:32

  O ti “enea”se na cave karin, ty te paska shkuar thika ne bythe, Shqiperia eshte vendi i pare ne BOTE per numrin e Ber-Restoranteve PIJETOREVE per 100 mije banor, apo pine veresi raki, uiski e birra te shtrenjta, toc.
  Ne kapitalizem cdpo sherbim qe kryhet dhe mall qe shitet paguhet o kokrra e karrit, por ti anon me shume nga bolja.
  Perse nuk thua nje gjysem fjale per 230 milion eurot e grabitura nga Sali-Lulezimja dhe hajdutit me bllok ne dore Like Florir burri (Gruaja) e tranvestites Mona qe qellon ne Parlament me cizme GICCI, GUCCI a merr vesht ti dhe debilohet ne sallonet e “bukurise” se GAY.
  Thika nuk te ka hyre tani qe Edi eshte Kryeminister, perse nuk llape kur Sali-Shkerdheni t’a rrasi 8 vjet dhe po 8 vjet t’a futi Lesh e Lija e e Tranvestites Mona dhe kokekatrorit Like Florir e sot keta kriminele e kurva dalin te ndershe jane te pagjykuar e bejne thirrje per mosbindje civile.

  Reply to this comment
 4. Arben April 4, 17:24

  rama ne litar

  Reply to this comment
 5. MH April 4, 18:17

  Si i punon logjika ketyre horave maskarenj. Mesa bindje deklarojne:

  ” vendimi për masat e sigurisë ka ardhur jo si rrjedhojë e shqyrtimit të hollësishëm të provave, por si vendim i kushtëzuar nga urdhrat e Edi Ramës.”

  Ne sintoni me kete deklarate.keto hora duhet te pranojne dhe urdherin nga Berisha per vrasjet e 21 janarit 2011.

  Reply to this comment
  • info analitike April 5, 03:37

   O kopalari MH a i kujton thirjet per gjak para protestes se 21 janarit. A ishin me horra ata ? Pse jeni kaq te trashe o militante? Pikerisht se ka idiote si ju tallet Rama sepse sido e sado tua marre shpirtin e di se do ti shkoni perseri nga pas si delet.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*