Pas zjarreve që mbërthyen Athinën, ministri grek paraqet dorëheqjen

July 27, 2018 09:58

Pas zjarreve që mbërthyen Athinën, ministri grek paraqet dorëheqjen

 

Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve Nikos Toskas ka paraqitur dorëheqjen nga posti i tij.

Deklarata ka ardhur nga vetë ministri ditën e sotme ku ka thënë ndër të tjera se kryministri Aleksis Tsipras nuk e ka pranuar dorëheqjen.

Në një konferencë për shtyp bashkë me drejtues të tjerë të qeverisë, ai vuri në dukje se kishte vendosur të japë dorëheqjen për arsye morale dhe jo sepse ai kishte bërë gabime në punën e tij.

Toskas mbrojti punën e Brigadës së Zjarrit dhe pjesës tjetër të forcave të sigurisë, duke thënë se nuk kishte ndonjë gabim serioz.

Shkaqet e zjarrit ende nuk janë sqaruar, por Toska ka dyshime se zjarri është i qëllimshëm.

l.h/ dita

July 27, 2018 09:58
Komento

6 Komente

 1. perkthyesi July 27, 10:13

  Ne nje rast analog, po te ndodhte kjo ne Shqiperi, a do te jepte doreheqjen ministri i linjes? Kurren e kurres, pasi ai post do kete qene fituar me gjak dhe….sakrifica te medha…..!

  Reply to this comment
 2. “greqia”e sotme eshte e === me ISIS keshtu eshte krijuar July 27, 10:47

  Zjarr i qellimshem!!! Ne ferr nuk keni vajtur te gjithe, fare e poshter turke

  Reply to this comment
 3. Xxx July 27, 11:14

  Niko Toska nga Toskeria behet keshtu ministri i pare shqiptar qe jep dorheqjej nga posti per arsye morale.

  Reply to this comment
 4. Billy July 27, 15:59

  Shqiptar leshi…qe kane humbur identitetin…nuk ke ci do…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin