Pasagjerët ia bëjnë “ferr” Salvinit në Brindizi, e presin me “Bella Ciao”

June 7, 2018 15:25

Pasagjerët ia bëjnë “ferr” Salvinit në Brindizi, e presin me “Bella Ciao”

 

Një pritje e papritur i është rezervuar ministrit të ri të Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini, në Pulia ku ai u ndal për fushatën zgjedhore për administratorët.

Pasi mbërriti në Brindizi, në minibusin që të shoqëron nga avioni për te terminali i aeroportit, udhëheqësi i “Lega Nord”-it është “përshëndetur” nga disa pasagjerë që kënduan këngën “Bella ciao”.

Videoja me këngën ironike në drejtim të liderit të populistëve të Lega Nord u postua në Facebook nga Giuseppe Gelo.

“Ne ishim në bord me disa nga miqtë e sindikatës CGIL – thotë autori – dhe të pranishmit e tjerë na u bashkuar. Sigurisht që nuk i pëlqeu. Dikush u përpoq të përgjigjet me ‘La canzone del Piave’, por heshti menjëherë”, thotë sindikalisti i tregtisë nga Brindizi.

a.s/dita

June 7, 2018 15:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*