Pasaportë diplomatike foshnjes (!) ose si vepron Berisha kur nuhat rrezik

October 13, 2018 16:20

Pasaportë diplomatike foshnjes (!) ose si vepron Berisha kur nuhat rrezik

Prej disa numrash DITA po boton një intervistë me Spartak Brahon i cili ka qenë kryetar i komisionit parlamentar që hetoi ngjarjet e 97-s në Shqipëri, pasojat e të cilave vijojnë ende të forta në shoqërinë shqiptare.

Braho ka sjellë për publikun edhe faksimilet e shkresave dhe urdhrave zyrtarë të asaj kohe. Disa prej tyre kanë të bëjnë me pajisjen me pasaporta diplomatike të familjes së vet sapo ka ndjerë që vala e revoltës rrezikonte familjen e tij.

Bie në sy që jashtë çdo kriteri me një të tillë në janar 1997 u pajis edhe mbesa e sapolindur e Berishës, Dasara Malltezi (sot 21 vjeç, në foto me gjyshin).

“Ajo listë ishte vetëm maja ajsbergut të krimit me emrin Berisha. Nuk janë 105 emra, janë mijëra njerëz të pajisur me pasaporta diplomatike e shërbimi në atë periudhë. Me këto pasaporta janë pajisur punonjës të SHIK-ut, të Gardës, militantë të PD-së, spiunë dhe kriminelë gjithëfarësh. Është një batërdi e tërë. Një tallje e paimagjinueshme me dinjitetin e shtetit” – thotë Braho për gazetarin e DITA, Xhevdet Shehu dhe shton:

“Ja shiko këtë dokument. Kërkesë nga Kabineti i Presidentit, që mban datën 10 janar 1997, firmosur nga sekretari i Përgjithshëm, Kolec Topalli. Me porosi të Presidentit të Republikës, zotit Sali Berisha, urdhërohet të pajiset me pashaportë diplomatike z. Dasar Malltezi. Kush ishte Dasara Malltezi? Një foshnjë një muajshe, por ishte mbesa e Presidentit. Ka absurditet më të madh? Mirëpo ky dokument tregon jo vetëm falsitetin e një shteti fantazmë, por edhe shumë më tepër…”

Çfarë më tepër? Deputeti thotë:

“Fare e thjeshtë: Kjo kërkesë për pajisjen me pasaportë diplomatike të Dasara Malltezit është bërë më 10 janar 1997. Ende nuk kishin filluar trazirat e përgjakshme. Por Berisha i ka parandjerë këto trazira shumë më përpara se të ndodhnin. Është si puna e parashikimit të cunameve. Dhe ai para së gjithash, ka marrë masat të sigurojë familjarët e tij jashtë shtetit”.

n.s. / dita

Për familjen e bashkëshortes Lirie

October 13, 2018 16:20
Komento

30 Komente

 1. Dodona mbi Tomorr October 13, 16:48

  Saliu nuk i ka parashikuar trazirat e “97-98 por i ka organizuar ato dhe sigurisht qe do te merte masa per te ruajtur ne radhe te pare”farefisin”e tij

  Reply to this comment
 2. ket qiken ja ka kerkue Berlusconi Live ,salih-it October 13, 17:22

  me e pas pjes te haremit te vet ne Palermo .

  sa ja ka plotsue qejfin Berlusconi-t berisha ,

  ket s’po e din kush ala

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu October 13, 17:25

  Te gjitha keto bema i dime , por deri me sot kriminelit Sali nuk i ka hyre gjemb ne kembe……
  Kujt po i ankoheni, popullit te vrare dhe te vjedhur???

  Reply to this comment
 4. orli October 13, 17:37

  Shume e sakte Dodona,97-ta nuk ka qene rastesi por planizim, organizim e orkestrim perfekt i kopilit e spiunit serb sali vuk berisha, jo me kot i ndjeri Safet Zhulali pati thene se:”97-ta eshte nje dosje e zeze qe nuk ka per tu hapur kurre”!!!

  Reply to this comment
 5. Sokol October 13, 18:16

  E ca i bote Berishes per keto mo xha Braho??Te gjithe palaco jeni.

  Reply to this comment
 6. Labi October 13, 18:47

  Brockulla,
  Kishte qindramijra qe e donin te vdekur dhe ai qendroi. Flisni per dicka tjeter jo per trimerine e doktorit se per trim eshte trim.
  Flisni per Ramen qe ben proteste ,organizon r3volucion dhe rri shikon me dylbi protesten
  Flisni per Nanon qe humbi ne 1998.

  Reply to this comment
 7. Adih October 13, 19:25

  Labi …….., keni te drejte por dhe skeni te drejte ., Saliu ishte “trim” ,se e dinte planin cfare kishte dhe si do vepronte KATOVICA ,Saliu e kryejti perfekt planin e strategjine e Katovices ,prandaj ,nuk kishte frike , por kesaj here Berishes e shume te tjereve i kane hyre bo.et ne bark ,nga frika e SPAK.
  Te jeshe i sigurte 100%.E dine Katovicaret mbare ,cfare plani ka Amerika E ka vendosur Amerika ,ne shqiperi do e marin politiken ne dore te rinj ,qe jane me principe perendimore . Dhe perendimi te bjere rehat e mos te merret me arbutet post komuniste ..Eshte shume e lexueshme , per ata qe kane dy gram tru.
  Pershendetje Labi.

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenica October 13, 19:42

  Berish kishte nje amanet. Amaneti i ballisto zogistev te behej nje hakmarrje ne shqiperi per diskretitimin qe pesuan at gjat luftes se dyte botrore.
  Ata u ben njesh me pushtuesit dhe e humben luften bashke ma ta. Per ket arsye ata i kishi ruajtur armet qe me clirimin e vendui te luftoni Brigadat Partizane.
  Kjo nuk u eci.Me mdryshiemt pas pesdhjet vjetve Berisha si komuniste qe tradhetoi vijen e tije politik i garantoi balliste se do te realizonte nje perpjekje per lufte vellavrasese ku sipas tij do te ndihmoheshin edhe nga jashte per te shtypur ish clirimtaret dhe familjet e tyre.
  Ne qender te vemendje ishte ven Juguu i Shqiperise pasi edhe gjate luftes Kryeballisti Xhaferr Deva i nisi Ballistet per te sulmuar Vloren, pikrishte atje ku ishte ngritur edhe falmuri shqiptare.
  Pra duhet te godiste ne zemer te shqiperise me protekstin e lufte kunder komunistev.
  Ne fakte Vlora ne ate kohe nuk ishte qender e komunistev,Jo ajo ishte qendra e luftrave per liri, ndersa qendra te Komunistev ishi Shkodra dhe Korrca dhe pastaj Tirana.
  Ne zbatim te kesaj ideja ballisto zogiste Berisha provokoi ne Shkoder. Pore populli liridashes Shkodran nuk e hengeri kete kokerr ulliri.
  Pastaj ngriti firmat piramidale dhe e dergoi vendin ne katastrofe.Me ket pretkset sulmoi perseri Vloren dhe Jugun e shqiperise njelloi se baballaret e tyre Xhaferr Deva, pore edhe ne ket radhe populli shqiptare nuk e hengeri kokerren e ulliri.
  Keshtu berish deshtoi ne te gjith rastet e ketyre provokimeve.
  Perseri Berisha ben thirrje per revolucion demokratik qe ne fakte ne qender te ides se tije eshte lufta vellavrasese se po vdes dhe nuk po e realizon amanetin e baballrve te tyre per nje pergjkje te shqiperise.!

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro October 13, 21:04

   Mesimet e partise dhe xhaxhit Enver mbaj ne zemer o Aliu e Selenices dhe ato perralla mos i hidh ne publik!!!!Gjakderdhje dhe lufte vellavrasese kane bere komunistet si gjate luftes se dyte boterore te udhezuar nga Miladin Popoviçie drejtuar nga Enver krimineli dhe gjate diktatures!!! Kjo eshte e verteta e hidhur dhe ky vend spo gjen qetesi se akoma ne pushtet jane bijte e diktatures.

   Reply to this comment
   • qwerty October 13, 21:57

    @ Fidel Kastro
    te djeg ca e verteta o ish-ballist i kastruar i LIIB

    e verteta tjeter qe ta dish ti, esht se si birisha yt si zogolli i veriut pervec ndihmes nga nena serbi, kan te perbashket zhberjen e vendit, vjedhjen, shitjen e tokave, pazarlleqet e ndyra me te huajt, dhe kur keta ia u mledhin rripat, zogolli & berisha mbathin opingat ikin nga syte kembet pa kthyer koken prapa.
    pashaporta dipllomatike per ket foshnje, jane opingat qe veshi zogu kur u arratis, njelloj sic pregatitej birishia, me Leken e sapo lindur

    Reply to this comment
   • prizem October 14, 05:19

    @Fidel Kastro
    Ju PeDe-rat jeni interesant, pasi beni dobicin ta lini ne dere…

    Reply to this comment
 9. Soni October 13, 20:20

  Po ndonje kokerr sacme nuk paska per kete kurven Sali dhe per viruset qe ai ka krijuar dhe veprojne sot e kesaj dite.

  Reply to this comment
 10. Ky monster duhet te varet per gjuhe para popullit October 13, 20:20

  Sali Bershes po ti arrij ja ve vetes. Ky monster vetem nga muaji shkurt 1997 deri ne shtator vrau mbi 4 mije shqiptare.

  Reply to this comment
 11. fteri October 13, 20:30

  Historikisht shqipëtarët kan pasur forca ngadhnjyese luftarake morale politike ,mendore e fizike për mbrojtjen e dinjitetit të vetë për të mos i tërhequr kush prej hundësh.

  Por e vërteta është e hidhur pasi k/krimineli S.Berisha e dogji e vrau dhe shkatrroi themel e qati tërë shqipërinë ,dhe reagimet e shqipëtarve nuk kan funksionuar për 28 vjet.Deri sa edhe Presidenti I lir Meta (floriri) në vizitën e tijë në Tropojë 13/tetor 2018 lavdëroi Sali kriminelin ,kjo është një e pa vërtetë e madhe ,megjithë atë nga ky episod i sharlatanit ILIR META ne duhet të vjelim moralin e sajë “lumë kjo klasë politike që qeverisi shqipërinë ,dhe lumë ky president që po livadhisë në kurriz të shqiptarvesë bashku me Sali Berishën”.Populli nuk reagon ,kur vendi tyre është burgu dhe sekuestrim i pasurisë prrallore që kan vjedhur deri te floriri i BSH-së.

  Vendi jonë mbeti vendi më i varfër i europës,me një shkallë papunësie në nivel dramatikë,dhe votojmë akoma këta bandita politik .

  Reply to this comment
 12. MH October 13, 21:21

  Populli i Vlones ishte vendos te hynte triumfalisht ne Tirane me hap ushtarak e ta varte Berishen per koqesh ne litar.Fal tradhetise se Skender Gjinushit dhe Fatos Nanos qe rrejten popullin e Vlones per kthimin deri ne nji cent te parave te futuna ne bankat piramidale.
  Berisha derpreu desertimin filloj te thithin oksigjen dhe nuk na u nda nga pushteti mbi kurrizin e popullit.Si vemje thithi gjak mbi popullin shqiptare,perqau dhe mbuloj vendin me krime e korrupsion.Sot ban thirrje per permbysje dhe rrevolucion.

  Reply to this comment
 13. fery October 13, 21:33

  Te gjithe lideret e shteteve te Ballkanit te viteve 1990-2018 do te hetohen pa perjashtim pra , edhe Berisha , jo pse kishte dhene urdher per mijra pasaporta diplomatike te leshuara nga shteti shqiptar por , per shume devijime nga respektimi i ligjit dhe shteti ligjor per interesa te ngushta grupore ose personale te cilat rezulltuan me humbje jete njerzish dhe tragjedi njerzore . Ne shenjester do te jene ata qe qellimishte dhe me paramendim krijuan kushte duke shkelur ligje per zhvatjen e buxhetit shtetit dhe taksapagueseve shqiptar

  Reply to this comment
 14. ShkoDrani October 13, 21:55

  Frikac i paburre.

  Reply to this comment
 15. DALLTON October 14, 02:55

  Ore fidel-kastro ,del shpesh ne komente te ndrysshme ,me pseudomine te ndryshme “Skopian”e shume te t’ieraqe duhet nji nate dimri ti permendesh ,por ti je vete “sali-kkrimineli ,se ne kohen qe ke qene president ,s’ka pasur burra qe te te kundershtonin se ke qene kriminel dhe I vrisje ,mbrapa kraheve ashtu si e ke zakon.

  Reply to this comment
 16. XYZ October 14, 03:00

  Sa flisni kot.Sali Berishen dhe asnje tjeter nga bashkepuntoret e tij, nuk do denohen kurre,sa te jete gjalle ai burre…
  Do krasiten deget e thata,per rigjallerim te tyre.Mos genjeni veten. Mjere ai popull fatkeq qe akoma nuk ka vene mend.Po me parrullen’-prit gomat te mbije barr….
  Gjarperi kapet e gjalle vetem nga koka…
  XYZ

  Reply to this comment
 17. demo October 14, 04:35

  Shume fantazi paske o Aliu nga Selenica.
  Xhaferr Deva vrau ca guerriljere komuniste ne Tirane,kur i vrane nipin 12 vjecar,po se kishte ndermend te shkonte ne Vlore,kete nuk e dime.Duhet ta pyesnit kur ishte gjalle,sepse jetoi gjate dhe kishte aktivitet te dendur patriotik edhe pas luftes se dyte boterore.Ne krye te mitingjeve per mbrojtjen e te drejtave te popullit shqiptar te Kosoves ne Bruxel dhe kryeqytetet evropiane,ishte Xhaferr Deva.
  Mos e ngaterron me Halil Aline,o mavriii!
  Me Halil Aline luftuan forcat e Ballit Kombetar ne betejen e Gjormit,qe e organizuan Ballistet me ne krye Hysni Lepenicen.Sepse Balli Kombetar qendren e kishte ne Vlore dhe Ballistet e Vlores ishin ATA,qe kishin organizuar Epopene e Luftes se Vlores dhe ATA qe organizuan Shpalljen e Pavaresise.
  Sali Berishen mos na e hidhni si dobici ne dere,gjejani bushtren nga ka dale,se me duket ka dale nga ajo bushter qe pergjaku Vloren ne 1943 “me fraksionin e Vlores”.

  Reply to this comment
 18. alphade October 14, 12:18

  Te vihet denimi me litar……..!

  Reply to this comment
 19. Mission Impossilble October 14, 15:06

  Po pse more kokpalare arqivash, sot pas 20 vitesh behen publike dokumente kaq kompromentuese?

  Qe fajin e ka monstra e vicidolit – sot pas dy dekadash qelbesirllek s’ka mbetur as edhe nje foshnje pa e mesuar.

  Te vish ne pushtet me vote masive per te luftuar krimin ordiner dhe mbi te gjitha antishqiptarizmen, dhe te vazhdosh akoma te shfrysh vetem vrer kunder nje monstre te deklasuar, kjo nuk ta justifikon aspak besimin qe te ka ngarkuar sovrani !!!

  Pa ndermarre as dhe me te voglin hap ligjor per ta nxjerre monstren ne banken e te akuzuarve, kjo jo vetem nuk te shfaqeson nga pergjegjesia, por perkundrazi, kjo te ngarkon me bashkefajesi. Jane tentakulat e tij mizore, te cilat kane depertuar dhe vazhdojne te depertojne gjithnje e me thelle ne brendesine e nje trupi gjysem te vdekur, ato qe e bejne te pamundur misionin tone per nje Shqiperi vertet te lire dhe demokratike.

  Reply to this comment
 20. Alban October 14, 18:06

  From: Alban Dega
  Date: May 18, 2018 at 1:58:32 PM EDT

  Pak hajgare ne kete kohe kolere kryepeshqish

  KUR TA LENE DOPJO DICKUN NE GOJE !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk pajtohem me titullin e analizes se sotme brillante made in Viktor Malaj me titullin “ Kur ta lene dopjo gjashten me dore “ tek gazeta “Dita “
  Jo dopjo gjashten ne dore Viktor !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se;
  KUR TA LENE DOPJO DICK-UN NE GOJE !
  Nuk ka thene kot Pjeter Arbnori e nderuar:
  Keta nuk jane socialista….
  Keta jane specialista !
  Por mos ua qani hallin “Bandes se Gangstereve”!
  Jane bere mjeshter te gojoreve !
  Kane ne krye … kryepeshkun, me falni kryemjeshtrin e gojores Profesor Doktor Sali Berishen !
  Ai s’ nxjerr fjale nga goja pa rre e mashtruar, pa sajuar e trilluar, pa manipuluar e fabrikuar …!
  Jo vetem pa thene!
  Por as pa bere !
  Vret me plumba!
  Por vret edhe me fjale !
  Vrases serial … !
  E ka harruar i shkreti keshillen e arte:
  Mos gjuaj me gure shtepine e tjetrit, kur tenden e ke prej xhami!
  Jetojme epoken e grahmave te fundit, e agonise dhe cmendurise se kryepeshqeve dhe te trupeshqeve !
  Kane lajthitur fare nga Drejtesia dhe Vetingu!
  I ka kapluar paniku i fundit e fluturojne drejt e ne rrjetat qe ua pergatisin te tjereve !
  Nuk thote kot sovrani kush i pergatit varrin tjetrit bie vete brenda tij!
  Amen !

  Reply to this comment
 21. ALBAN DEGA October 14, 18:10

  ” I NDERSHEM” SI SALA APO KRYEHAJDUT SI BERISHA E CO, !?

  From: Alban Dega
  Date: April 6, 2018 at 1:03:44 AM EDT.

  KUR JE I DHJERE DERI NE GRYKE MOS E NGRI KOKEN …..
  Populli

  – Kryehajdutet e kryekusaret e Shqiperise kane emer e mbiemer…

  – Deshmite jane pa fund… me ze e me figure, ne kamera e kudo

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po c’faj ka Sali Berisha pse vjedh Ilir Meta, mund te pyese dikush !
  Vallahi bilahi Sali Berisha eshte i ndershem, hidhen te tjere .
  Shihni ku jeton !?
  Ne nje apartament te zakonshem si gjithe te tjeret… e terrci e verrcii…. e verrci e terrci!

  Si eshte e verteta!?

  Cfare thone faktet !?
  A e dini se para se ti nxirrte ne publik Dritan Prifti ia kishte treguar 86 video te tjera me vjedhje e korrupsion jo vetem te Metes e LSI-se por edhe te ministrave e zevendeministrave e zyrtareve te Sali Berishes si Genc Ruli, Fatmir Mediu, Genc Pollo, Ridvan Bode…. dhe Ilir Metes !
  Berisha jo vetem kishte heshtur, por e kishte keshilluar Dritanin ta mbyllte ato afera megakusarie multimilioneshe ‘?
  Jo vetem aq… !
  A nuk ishte kryeministri Sali Berisha dhe qeveria e tij garantuesi i suksesit te cdo kontrate qe i kerkonte
  Argita e Shkelzeni si “Tokat e Helmatisura” te Damir Fazlicit, Gerdeci, qe gjoja “nuk e dinte ku
  binte”, megjithese Keshilli e Sigurimit Kombetar te SHBA, sherbimet e sigurise se Departamentit
  te Shtetit dhe ambasades amerikane i kishin kerkuar qe te nderpritej puna ne Gerdec gjate vizites se ish- Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane e Fushe Kruje!?

  Keta as te genjejne nuk dine !?

  Vetdemeskohen keqazi !
  A nuk i shkaktoi 100 milione euro investim te humbur te nje multiimilioneri pakistanez e bija Argita me kerkesen per 3 milione euro qe do te fuste n xhepin e saj si shperblim per suksesin e paragarantuar te miratimit te kontrates nga i jati dhe qeveria e tij !?
  A nuk ishte Sali Berisha e qeveria e komanduar prej tij, qe i shkaktoi mbi 620 milione dollare humbje shtetit e popullit shqiptar me marreveshjen antishqiptare e antikombetare te CEZ-it vetem qe i biri Shkelzen Berisha dhe sekseri shqipfoles Nue Kalaj i tij te fusnin ne xhepat e tyre 7 milione dollare me nje dore e nuk dihet sa miliona te tjere nen dore, per cka ka dokumente e tabulata, mesazhe e prova pa fund!?
  A nuk ishte dhenderri i Sali Berishes, Jamarber Malltezi, qe i shkaktoi nje humbje prej 150 milione dollaresh te Bankes Boterore per projektin madhor te turizmit ne zemren e tij Bregdetin Vlore- Sarande dhe rrenoi me dhjetra shtepi te banoreve te zones e jo vetem nuk iu fut nje ferre ne kembe, por sot eshte nje nder kandidatet kryesore per te zevendesuar kryehajdutin e Autostrades se Kusarise se Kombit, Lulezim Bashen me mbi 500 milione euro te vjedhura e plackitura siqptareve qe e rrenoi ekonomine e financat shqiptare !?
  A nuk ishte qeveria e Sali Berishes qe me nje afere teper te dyshimte e tipike mafioze me sponsorin e Shoqates se bashkeshortes Lirie Berisha per Femijet Talasemike, qe nuk e kalojne numrin 250 ne Shqiperi, Rezart Taci, i shkaktoi nje humbje te paster prej 650 milione dollaresh, te nje kompanie kineze, shume e garantuar nga qeveria e superfuqise ekonomike e financiare e Botes ajo kineze, ofroi dhe u mund nga megamashtrimi i ketij hajduti e aventurieri qe ofroi 850
  milione dollare leshi me dokumente te falsifikuara e rrena !?

  A nuk mjafton vetem kaq ….?

  A nuk mjafton vetem njeri prej ketyre fakteve qe Sali Berisha, Ridvan Bode, Genc Ruli e co. te denohen me burg te perjetshem pa te drejte faljeje per demin kolosal qe i sollen popullit e shtetit shqiptar!?
  A nuk mjaftojne vetem keto 5 midis qindra fakteve te tjera qe Sali Berishes e Like Flori Tepsise sa Sheshi Skenderbej te LSI-se te denohen me burg te perjetshem e konfiskim edhe te Kulles se Drakules se Vicidolit e te Sarajeve te Xenit, Argites, Monikes e Berishes ne Farke e ne Gjirin e
  Lalezit, vilat e pallatet e Lulezim Bashes ne Tirane, Vlore e Hollande te blera me para e gjak, me vrasje vetvrasje piramidash e shitje deri mandatesh deputetesh nga 250 000- 500 000 euro ne zgjedhjet e 25 qershorit 2017!?
  A nuk mjaftojne keto pese fakte dhe cifligjet e Aleksander Frangajt e vilat qindra mijera auroeshe te gazetareve te Kazanit te Sali Berishes dhe te Tepsise sa Sheshi Skenderdebej te LSI-se Ilir Metes jo vetem tu konfiskohen pasurite por edhe tu hiqet e drejta e ushtrimit te mbulimit, fshehjes se ketyre krimeve, dizinformimit dhe shtremberimit te ketyre fakteve skandaloze e rrenimtare per shqiptaret e Shqiperine, nje pjese e te cilave eshte perdorur per te blere mediat e korruptuara po aq sa edhe politika shqiptare !?

  25 miliarde dollare kusari ne 27 vjet Salikraci !

  A e dini vellzer e motra shqiptare sa eshte shuma e vjedhur shqiptareve e Shqiperise ne keto 27 vjet nga kjo “Bande Gangsteresh” e nga kjo “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”!?
  Nga 20 – 25 miliarde dollare!?
  Ku shkuan !? Kush i mori!? Cfare u be me mbi 2 miliarde dollaret evetem te Piramidave !?
  Ne xhepat e kujt e ne cilat parajsa fiskale kane perfunduar !?
  Prandaj Shqiperia eshte ne kete dite halli !!!
  Prandaj shqiptaret jane ne varferi, ne papunesi, ne rruget e kurbetit!
  Eshte mekat !
  Eshte megakrim!
  Eshte tragjedi qe nje popull si shqiptaret te linde, te rritet, te plaket e te vdese fakir mbi nje truall flori, me bukuri natyrore hyjnore, me nje klime fantastike !
  E keshtu ishte, keshtu eshte e keshtu do te jete derisa populli do te duroje, derisa tia hedhim fajin, derisa do te ndjeke, derisa do te shkoje ai ne burg ne vend qe te coje ne burg shkaktaret e fatkeqesise se vet pa dallim feje, ideje, partie, krahine, ideje !

  Zgjidhja: fuqia e ligjit !

  Ata kane emra e mbiemra konkrete!
  Eshte koha qe ne vend qe behemi mish per topat e tyre, tua veme “topat e uraganit” popullor ketyre kusareve e vrastareve, ketyre hajnave me cizme, e vrasesve me fjale e vrasesve me plumba, ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve te hurit e litarit !
  Eshte koha qe ashtu si francezet iu versulen Basitjes edhe populli shqiptar jo me vare e bidona me benzine, por me fuqine e votes dhe forcen e ligjit tu versulet Sarajeve e dugajave, Gjirit e Lalezit e Farkes, blloqeve te tyre, para te cileve ai i Enver Hoxhes duket si Kasollja e Galigatit,
  Parate, pronat e pasurite e vjedhura popullit duhet ti kthehen pronarit te ligjshem te tyre – popullit !
  Nuk eshte koha qe populli te paguaje tarifat e kusarise se Sali Berishes e Lulezim Bashes se autostradave jo autostrada e rrugeve pa rruge te Like Floririt e Monika Kryemadhit e co.
  Eshte koha per ligj e drejtesi
  Parate e vjedhura popullit dhe te sekuestrimit te pasurive te kusareve dhe vrasesve te tyre e te Shqiperise te perdoren per tarifat e rrugeve dhe per nje jete me te mire e me te begate te popullit !
  Nuk eshte as e drejte dhe as njerezore, nuk eshte demokratike qe 3 milione shqiptare te paguajne per hajnine, per korrupsionin, per luksin e 4 – 500 banditeve, gangstereve dhe mafiozeve qe e moren peng dhe kthyen ne ciflig te vetin Shqiperine
  Hajnat me cizme ne burg !
  Te shkoje haka tek i Zoti, populli !

  Reply to this comment
 22. Alban Dega October 14, 18:13

  TE NDRITE MENDJA E TE LUMTE PENDA O SHQIPTAR I MADH SPARTAK BRAHO !

  SPARTAK KE QENE!
  SPARTAK MBETESH !
  AS JE SHITE
  E AS DO TRETESH!
  SHPIRT RINOR
  GJITHNJE
  DO MBETESH!

  Reply to this comment
 23. Alban October 14, 18:16

  From: Alban Dega
  Date: July 2, 2018 at 2:27:15 PM EDT

  KUR UA PSHURRIN GAZIN NE BUZE!
  . apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXIU, UA PSHURRI NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE TE PARTISE BABALE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar …

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Nga Saranda
  ne Tropoje.
  Ua pshrren
  gazin ne goje !
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une s’ nxjerr
  fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 24. deputeti October 14, 23:15

  Dmth qe ai Kolec Topalli paska qene goxha burre, rahmet paste dhe ju e ngrinit ne qiell kur nderoi jete. Po keshtu ndodh ne vendin tim; armiqte, kriminelet, hajdutet, tradhetaret i bejne heronjpara vdekjes dhe pas vdekjes .

  Reply to this comment
 25. Lili October 14, 23:59

  Mire be braho,
  Mbasi ia paskeni ditur qe moti horrleqet qe populli i shkrete nuk i dinte,pse nuk vepruat as dje, e pse sidomos nuk veproni as sot?
  Pse sali berisha gezon kaq shume immunitet prej jush di gje pse,se kjo eshte e keqja ma e madhe toleranca qe keni per krimet e tij kur populli ju votoje qe ta ndeshkoni…ky eshte krim edhe ma i madhe kur e dish kush eshte krimineli po e lene ma vazhduar krimet e tij…
  Pse ,kjo ndoshta iu dhemb se po tregohet se nje mut veni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim