Pasardhësit e Esat Toptanit dhe Ahmet Zogut janë në Shtëpinë Qendrore!

December 24, 2017 10:31

Pasardhësit e Esat Toptanit dhe Ahmet Zogut janë në Shtëpinë Qendrore!

Tani që për Markun,
votimi u krye,
thamë se do të kishim,
ditë qetësie!

Dhe ditët në fakt,
janë goxha të qeta,
po shumë deklarata,
hidhen si raketa!

Duket kemi hyrë,
në faza finale,
LSI afron,
zgjidhje radikale!

Mona dhe Petriti,
për zgjidhjet mendon,
dhe vrasja e Ramës,
është një opsion!

Nga toni mendohet,
se do bëjnë namin,
po ç’lidhje ka Rama,
me Esat Toptanin?!

Esati që shiti,
trojet arbërore,
pasardhësit i ka,
në Shtëpinë Qëndrore!

Duket që për brirësh,
e kanë kapur demin,
dhe ç’ne LSI-ja,
me Avni Rustemin?!

Dimë që LSI-ja,
nuk e mban sekret,
dashurinë e madhe,
për Fron e për Mbret!

Po dimë gjithashtu,
që mbreti barbar,
Tribunin Avni,
në pritë e ka vrarë!

Mundet që ta quajmë,
ironi të fatit,
që qe mbret Zogolli,
nipi i Esatit!

Janë Luli dhe Sala,
pasardhësit e vet,
që i falën grekut,
gjithë atë det!

Nëse Titi ka,
një Avni Rustem:
“Rregullu shënjestrën!”,
seriozisht i them!

Këta falën detin,
trojet-mbret legeni,
ndaj duhet që Ramës,
jetën t’ja kurseni!

Nga këto zullume,
Rama nuk ka bërë,
ndaj plumbi i Avniut,
nuk ka pse ta zërë!

Thirrjet histerike,
ne s’i vlerësojmë,
po ndonjë të krisur,
mund ta frymëzojné!

Mund të derdhet gjak,
fiks në Shënëndre,
ndaj gojës së shkretë,
vini pakaz fre!

Bluaje dhjetë herë,
pasaj fjalën thuaj,
se dhe trim Avniu,
s’është i sojit tuaj!

S’është i sojit tuaj,
xhan-more Petrit,
dhe në gojën tuaj,
ai emër s’ngjit!

Arben Duka

December 24, 2017 10:31
Komento

4 Komente

 1. Shqipe-Pelivani December 24, 12:45

  MONAAAAAAA!!!!!!

  Mbaja larte grykën kop-ures…
  moj burrnesh,që kurre s’u tute
  Ja kërreje, qe posht’ potures
  Ja gjej tjetër vënd e fute!…

  Kështu, të merr historia
  (Pranë Esatit, kurrë nuk hup.)
  Sot, të njohu Shqipëria
  T’a gëzosh gjithë këtë turp.

  Ndaj për turpin, unë do thosha,
  T’ja ndërrojme e mrin që ka,
  Të quhet, çiti Kodosha:
  “Ilir,Mone, tralala!”

  Reply to this comment
 2. intelektuali December 24, 13:13

  LULI DHE SALA JANE PASARDHES TE ENVERIT
  SPIUNE TE SIGURIMIT TE DALE PREJ FERRIT
  MONIKA, VASILI DHE LIKJA JANE DELENXHINJ
  QE LUAJNE ME SHQYPTARET SI MACJA ME MINJ
  PRANDAJ O BEJTEXHI MOS I BEJ LEMSH GJERAT
  MOS KEQPERDOR FISNIKUN BASHKE ME DERRAT

  Reply to this comment
 3. info analitike December 24, 18:27

  Gjeja me e mire e pjellave enveriste eshte se ata jane gatuar qe ti hane koken njeri tjetrit si produkte te denje te “njeriut te ri” fryt i nje propagande idiote partiake, urrejtje per njeriun dhe per gjithcka nuk uniformohet me mendimin unik te partise.

  Reply to this comment
 4. lumi që na mori December 24, 22:22

  Eh o beno iku kjo punë…ato që burrat si rregulluan dot u ngeli grave ti rrogullojën tani…të na rroj mona me partin e saj që na integroj rinin kaq mir sa të gjithë duan të ikin nga shqipëria…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*