Pasiguria e kursit të këmbimit, Euro sërish në rënie

June 12, 2018 12:12

Pasiguria e kursit të këmbimit, Euro sërish në rënie

 

Në tregun valutor vendas euro ka shënuar rënie sërish krahasuar me ditën e djeshme.

Euro sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë.

Ndërkohë sa i përket dollarit ai blihet sot me 108 lekë dhe shitet me 109 lekë.

Parashikohet rënie në 107.50 lekë

Paundi britanik gjithashtu ka shënuar rënie, blihet me 144 lekë dhe shitet me 145.50 lekë.

Një rritje parashikohet sot ne tregun e paundit britanik drejt nivelit 156 lekë.

Dollari australian, ditën e sotme blihet me 82 lekë dhe shitet 83 lekë.

a.s/dita

June 12, 2018 12:12
Komento

1 Koment

  1. Art June 12, 12:20

    Me nder, na cate trapin me kete euron.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*