Paska Milo: E firmosi Basha, por marrëveshja në fakt është Rama-Berisha

May 23, 2017 20:01

Paska Milo: E firmosi Basha, por marrëveshja në fakt është Rama-Berisha

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo është shprehur se marrëveshja e 18 majit edhe pse u firmos nga Basha është pakt mes Ramës dhe Berishës.

“Pakti më Bashën është marrëveshja Rama-Berisha si ajo prillit të vitit 2008. Pavarësisht se firmën e vendosi Lulzim Basha, marrëveshja është Rama-Berisha”, është shprehur Milo në një intervistë për Report Tv. Sipas tij kjo është qeveria më qesharake e Shqipërisë që pas vitit 1991.

May 23, 2017 20:01
Komento

5 Komente

 1. Mark uk May 23, 21:21

  Nuk besoj se e ke harruar ate te rrahuren ne Bruksel o Milo.

  Reply to this comment
 2. Arber I May 23, 21:26

  O Paskal Milo, lere politken dhe perkushtohu ne shkencen e historise se Shqiperise.

  Reply to this comment
 3. Adih May 24, 02:28

  Keni me se te drejte Z Milo , por kujt ja thua ,Ne ham edhe bar , vetem keta pardesyte e bardha ,mos te prishin unitetin .. Amani o Sali e Rame , mbaheni PPSH te forte .. Ne deleve ,na molen ,na rropen lekuren , dhe tani do na i fusin ne bythe hellin, e do tna hane mishin . Mire tna behet . Kjo qe do bejne keta anti shqiptare te Katovices ,eshte turpi me i mdhe ne te gjithe historikun e popullit shqiptar ..

  Reply to this comment
 4. Adih May 24, 19:12

  flm

  Reply to this comment
 5. MH May 24, 19:43

  Historiani Pas-kal!
  E kam seriozisht!
  A shikon ndonjigje pozitive nga kjo marreveshje.
  Sepse ne votuesit e thjeshtit mendojme edhe pozitivisht per kete marreveshje.Por edhe deri diku negativisht.
  Por duke u kryer kjo marreveshje para syve te diplomacise perendimore mbi iden e vettingut qe asht pororsi keshille nga keto perendimor biem ne dakordesi qe asht pozitive.Asht teper e cuditeshme nese jeni kunder kesaj marreveshje te mirepranuar dhe nga diplomacia perendimore.
  Mblidh mendjen dhe hudhe voten PS.Sepse shterngimi i duarve ne kete marreveshje nuk asht qellimi per marrje pushtetit.Po per zbatimin e Vettingut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*