Paskal Milo: Nëse opozita nuk hyn në zgjedhje, cungohet legjitimiteti

April 15, 2019 22:58

Paskal Milo: Nëse opozita nuk hyn në zgjedhje, cungohet legjitimiteti

Zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të zhvillohen ose do të shtyhen”, tha ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo në emisionin Open.

Sipas tij, nëse opozita nuk hyn në zgjedhje atëherë zgjedhjet do të jenë të cunguara.

Ndërkaq, Spartak Ngjela tha se nëse zgjedhjet do të kenë pjesëmarrje popullore atëherë zgjedhjet do të jenë normale dhe kushtetuese.

v.l/ Dita

April 15, 2019 22:58
Komento

9 Komente

 1. MH April 15, 23:28

  Ne kete rast per te njejtin fenomen.Ngjela asht ma i pranushem.Ma objektiv mbi rrealitetin.

  Reply to this comment
 2. prill April 16, 03:27

  Paskal Milo ti duhet te jesh pucist pale me Sali Berishen, zgjedhjet do te behen dhe Shqiperia do te hyje ne BE.

  Reply to this comment
 3. Pellazget do rikthehen April 16, 03:33

  Ne halle te madhe je zoti Milo. Opozita e sotme lindi rrugeve, jetoj rrugeve dhe vdekja po vjen po prej rrugeve. Si historian qe je duhet te jesh i ndergjegjshem se shqiptaret dhe Shqiperia nuk humbasin opoziten por per here te pare kane mundesine e madhe te krijojne opoziten. Opozite qe besimin qe mer nga populli e shperdoron duke abuzuar me fyerje personale apo familjare te kundershtareve politik nuk i duhet askujt.

  Reply to this comment
 4. Adi April 16, 05:17

  E çfar rendesie ka se çfarflet ky?!

  Reply to this comment
 5. valentina April 16, 07:44

  O milo pushti, synimi juaj eshte te jeni pjese e nje qeverie tranzitore,ty nuk te behet vone per Shqiperine dhe Shqiptaret.

  Reply to this comment
 6. Sali bolleku per familien e tij April 16, 08:34

  Po partite e tjera perse jane?per ti ber fresk saliut lulit dhe monacizmes.
  Ju keni 30 vjet qe hani qyl duke ber fresk sa njeres parti sa tjetres.
  Sot ju erdhi rasti te tregoni se kani parti more paskuale….
  Ju dini te beni ham ham

  Reply to this comment
 7. Tori April 16, 08:59

  Ne skemi nevoje as per opozite as per sindikata sepse kete e bejne vete rilindasit dhe kete jo se e them un por e ka thene Shkelqesia e tij dora vete EDVIN KRISTAQ RAMA.

  Reply to this comment
 8. Bureto April 16, 11:22

  Me sa dimë Milo ka një parti që quhet Demokracia Sociale ku është kryetar dhe po mesa dimë është në opozitë, por jo në koalicion me opozitën në rrugë. Atëhere pse nuk regjistrohet dhe ky për të hyrë më zgjedhje dhe të shikojë ç’parti ka dhe sa vota merr? Qysh nga viti 1992 e deri vonë, ka hyrë në qeveri me makinacione politike. Në vitin 1992, aso kohe partisë socialdemokrate e Gjinushit, ku bënte pjesë dhe Milo, iu la nga PD Peqini, zonë e lirë, ku morrën 7 deputetë dhe Milo u bë deputet dhe zv. ministër Arsimi. Mbas 1997 në koalicion me PS, u bë ministër i Jashtëm, pra gjithmonë duke i rënë qylit. I mësuar me këto përfitime, është në pritje të koqeve të dashit. Se vesi thonë, del me shpirtin. Milo është pjesë e kontigjentit antirama dhe gjithë alkimia e tij politike, bashkë me shumë të gjerë, është në shërbim të saj. Vetëm se duhet të dalë hapur. Kështu po, por jo si skile, siç gjithmonë ka qenë në jetën e tij.

  Reply to this comment
 9. Hajde o burra se u be deti kos April 16, 14:14

  Z.Mio do te kishte qenë më i nderuar, që në këtë fazë të jetës të merrej me atë që ai pretendon se di të bëj, që kur filloi të firmosë për rrogën ne bordero, historinë. Po zotëria nuk po merret me fushën e tij, sepse Milo dhe historianë të tjerë këtë punë ia kanë lënë në dorë lopçarit tufa. Dhe keshtu edhe Milo qe eshte nje parti me nje
  kryetar dhe nje anëtar( ai vetë) i duket se fjala e tij ngre peshë ne këtë situatë. Edhe Open bën mirë që e fton se, çoku, duhet të dalë ndonjë herë Milo ne ekran për sodisfaksion moral.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin