Pasojat e librit “Vrima”, Rita Petro: Shikoj ëndrra sikur donin të më zhvishnin

April 9, 2016 22:50

Pasojat e librit “Vrima”, Rita Petro: Shikoj ëndrra sikur donin të më zhvishnin

Rita Petro rrëfen për herë të parë reagimet për librin e saj të diskutueshëm “Vrima”.

E ftuar në emisionin ProArt në Channel One, Rita Petro deklaron se ndjehet e lënduar nga kritikat e ashpra të lexuesve shqiptar.

Jam e fortë por në thellësi të shpirtit jam edhe e dobët. Të gjitha histeritë e njerëzve që u krijuan për librin “Vrima“ kanë lenë gjurmë. E them për herë të parë në emisionin tuaj meqënse u krijua një atmosfere e bukur këtu në Studion ProArt.”- deklaroi shkrimtarja e librit “Vrima”.

Rita Petro shton më tej se ndihet e dhunuar nga sharjet e njerëzve.

E kam vuajtur, i ndiej akoma pasojat edhe sonte kur ngrihem natën, madje deri atje sa shikoj endrra sikur njerëzit më kapnin dhe donin të më zhvishnin duke më tërhequr zvarrë. Të gjitha ngjarjet, sharjet e njerëzve shtresëzohen në kokën e njeriut, por njeriu duhet të bëhet i fortë dhe të ecë përpara.”- u shpreh e emocionuar Rita Petro.

April 9, 2016 22:50
Komento

5 Komente

 1. Votren April 10, 06:54

  Tregoju ”Vrimen”,dhe cdo gje do jete ne rregull.

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit April 10, 10:08

  Mos caj koke o goce se njerezia flasin me vete pse s’kane buke edhe Pune, kush ia ka ngene metafores tende. Nuk po lexojne Anshtajnin dhe Geten, Njutonin dhe Pushkinin. Kush po can koke per “pasojat” e librit tend. Tani qe u bere e njohur mundohu te shkruash poezi prej verteti, do ca talent e mundim po ketu qendron sekreti.

  Reply to this comment
 3. vasili April 10, 14:26

  Mos u ligeshto kurre Petro nga ligesia e te paftyreve dhe injoranteve,qe gjenden te koncentruar ne institucionet me te larta te ketij kombi.
  Media jone pergjithesisht fare e perdale shkruan per prostuticionin e femrave te zakoneshme,me te cilen perballojne jeten dhe qe i perndjek policia.
  Por kurre nuk kemi lexuar apo me pak dhe denuar,per ndonje KURVAR KATUNDAR poltikan,zyrtar apo bos mediash,qe jane dhe me te keqinj se kurvaret e zakonshem,pasi cfrytezojne postin dhe rralle e bejne me para.
  Dhe paturpesia vazhdon se keta vazhdojne dhe te bejne dhe mender moral.

  Reply to this comment
 4. miredashesi April 10, 15:37

  Ska pse te ligeshtohet Rita Petro se trashegimia e saj eshte e tille dhe e ka ne gene pornllekun. Edhe babai saj, megjithese hero i Spanjes dhe shkrimtar i madh, ne regjimin e Enver Hoxhes nuk u denua per politike por per qejflli grash dhe bezdisje te tyre. Dardha nen dardhe do bjere, po jo dreqin kaq banale dhe te felliqur.

  Reply to this comment
 5. kris 1 April 10, 17:27

  Mos e caj fare.Ne rilindasit mbushem gropat e Saliut dhe jo nje vrime.Ne mandatin e dyte per vrimen nuk do te kujtohet njeri se do te shkojme te mbyllim vrima ne vendet e BE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*