Pasqyrë moj pasqyrë…

May 2, 2015 09:00

Pasqyrë moj pasqyrë…

Për botuesen Arlinda Dudaj, këngëtarja Eli Fara nuk mund të cilësohet te femrat e bukura. Dudaj dhe Eli Fara kanë qenë të ftuara në panelin e programit “Opinion”, por Dudaj ka rrëzuar emrin e këngëtares nga lista e femrave më të bukura në vite.

Dudaj ka hedhur poshtë edhe emrin e Armina Mevlanit si ikonë e bukurisë shqiptare. Tensioni që ka shkaktuar Dudaj ka vazhduar edhe në Instagram, në profilin e fotografit Endrit Mërtiri, i cili gjithashtu ka qenë në panelin e “Opinion”.

Në komentet e shkëmbyera mes kolegësh dhe artistësh, Eli Fara shkruan: “Sa keq duken ca qenie “njerëzore” që nuk u dallojmë dot gjininë. Dhe ju jepet e drejta e fjalës apo gjykimit… Uaaa!!! Qesharaket e pavlera… Sa gjynah…”. Me pak fjalë sherr mes zonjash për bukurinë.
Zakonisht lihen meshkujt që të japin mendime për pamjen e femrave, por këto zonja nuk duan t’ia dinë, por e japin vetë gjykimin. Në kësi rastesh, bukuria, kthehet në shëmti, ndaj kujdes o gra, kur s’keni gjë për të thënë, më mirë mos flisni.

May 2, 2015 09:00
Komento

9 Komente

 1. Dori May 2, 10:02

  Kjo Eli ka bukuri fshatareske,eshte si pllaqi.

  Reply to this comment
 2. drejtesi May 2, 11:22

  Po te paktem Eli ka bukuri por kjo Arlinda eshte e shemtuar. Sa mirr e gjen kurajon kjo te gjykoje mbi bukurine.

  Reply to this comment
 3. Joni May 2, 12:27

  Po ca bukurie ka Eli aman, nje fytyre pa shprehje me buzeqeshje te ngrire dhe e suvatuar rendshem po me mjeshteri…

  Reply to this comment
 4. fred May 2, 13:08

  Te gjitha kurva jane…

  Reply to this comment
 5. tani May 2, 13:34

  sa turp zihen grate per bukuri ..po kesaj elit i ka hyr vetja neqejf ..o eliiiiiiiiiiiii nuk je ebukur o goce …ose ke tipare te bukura pa shprehje ,pa fisnikeri fare .,ka shume femra qe skan aq tipre te bukura sa ty ..por te len ne bisht ….sepse bukuria reflektohet ti …me bukurine tende nuk jep asasnje mesazh pozitiv ….si dicka engrire …me nje fjale si nje femer fallco

  Reply to this comment
 6. Degjo May 2, 14:21

  Kjo Arlinda nuk la femer pa share aty sikur kjo na ishte perendeshe…mire se se bukur nuk ka shanse te jete po me plot goje mund ti thuash e shemtuar si per nga paraqitja ashtu edhe nga tipi… me sa duket tek kjo vlen ajo shprehja si ke shpirtin ta ka bere zoti fetyren ….femer me negative nuk kisha pare ne Tv ndonjihere…Per Eli Faren nuk kam ndonji simpati te vecante por per e bukur ske ci thua ia ka fal zoti bukurine.

  Reply to this comment
 7. Brikena May 2, 16:34

  Kjo Arlinda shume shpirtzeze dhe idjote, shume e shemtuar si ne shpirt ashtu edhe ne tru/koke. sa per pamjen, sic edhe artikulli sugjeron, Dudaj eshte nje xheloze dhe kopjace e Elit sepse i ben floket e duket si ajo. Diferenca eshte se kane nja 20 vjet diference megjithese Eli duket me e re se ajo!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*