Pasuesi i Haxhinastos

September 2, 2016 12:30

Pasuesi i Haxhinastos

Ministri i dorëhequr Edmond Haxhinasto do të zëvendësohet nga Sokol Dervishaj, – thanë për media, burime nga LSI.

Dervishaj, një ndër anëtarët themelues të LSI, ku ka mbajtur dhe kryer funksione të ndryshme partiake është prej vitesh një nga këshilltarët më të afërt të Ilir Metës.

Ai mban aktualisht postin e shefit të kabinetit të kryetarit të Kuvendit, ndërsa më herët ishte kryetar i Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Ai ka qenë zv/ministër i Jashtëm për gati dy vite dhe ka patur disa poste në periudha të ndryshme në këtë ministri.

Dervishaj ka punuar edhe në Ministrinë e Mbrojtjes dhe atë të Brendshme.

I diplomuar në Universitetin e Tiranës, për Gjuhë Angleze, ministri i ri ka një Master për Studime Ndërkombëtaresi dhe një seri certifikatash kualifikuese.

 

 

September 2, 2016 12:30
Komento

14 Komente

 1. Populli September 2, 12:38

  Sokol Mahmud Ahmadinedschad

  Reply to this comment
 2. maks September 2, 13:03

  ky me ate mjeker duket si taleban

  Reply to this comment
 3. Raimond vlonjati September 2, 13:28

  Qenka shum i arsimuar , bravo .

  Urime per detyren e re

  Reply to this comment
 4. ANONIMOUS September 2, 13:35

  Shtoni ne CV edhe qe ishte kryetar i komisionit te vleresimit te ofertave per shitjen e Albpetrolit qe deshtoi.

  Reply to this comment
  • Antifashisti September 2, 18:10

   Ja shtesa per CV e DerrVishit:
   +) Ne qeverine e fundit te Berishes, kur Ministrine e Energjitikes e drejtuan per 3 vjet e gjysem 4 ministra te LSI-se (Prifti, Meta, Naco e Haxhinasto), njeri nga zv/ministrat ishte juristi Sokol Dervishaj. Ky drejtoi procesin e famshem te vleresimit te ofertave per shitjen e Kompanise Albpetrol. Fitues, mbas verifikimeve te dokumentave, u shpall nje kompani me ne krye Rezart Tacin dhe dy amerikane te cuditshem. Vetem garancia e ofertes ishte 85 000 000 Euro. Privatizimi deshtoi me shume sukses, por edhe garancia nuk u perfitua. Per kete sukses Sokol Dervishaj mbas pak u emerua zv/minister i puneve te jashteme. Hajde kariere hajde !!??

   Reply to this comment
 5. vasili September 2, 13:56

  Mullaqet e ketij muhaxhedini, pa arsim te larte(gjuha nuk quhet arsim i larte)nuk ka lene postiqe karrige pushteti pa provuar,si pjestar i asaj bande,qe nuk ka njohur dhe njeh asnje skrupull,per te uzurpuar karrige te majme por dhe ato gjysem te majme,per ti cfrytezuar dhe sakatauar duke i nxjerre nga funksioni.
  Tragjedi-komedia e mjere shqiptare vazhdon:
  Trumbetohet si sukses i madh reforma ne drejtesi,kur asaj do te vazhdojne tja bejne mutin ne koke fare qete dhe te ligjeruar muhaxhedinet e bandes se Cepanit.
  Sipas kokes dhe takijen arnautasve.

  Reply to this comment
 6. LLL September 2, 14:52

  VASIL ,
  I ke thënë të gjitha , bravo !

  Reply to this comment
 7. fshatari pafshat September 2, 17:22

  Ky njeri perfaqeson: Mjerimin e korupsionit shqiptar.
  Te shohim sa do ta shtyje.

  Reply to this comment
 8. Der Spiegel September 2, 18:03

  PO VJEDH LIKJA ME 40 HAJDUTE.

  MJEKERR CJAPI I LIKE HAJDUTIT.

  Reply to this comment
 9. petrit September 2, 22:50

  Pa rruar njgjan si Muxhahidin .

  Reply to this comment
 10. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... September 3, 04:31

  Ka mbaruar Universitetin e Tiranes per gjuhen angleze, pse nuk thoni qe qenka trap e pa shkolle, vetem me arsim te mesemsi 905 3 shqipetareve.
  Njerez te afte zoterojne 3-4 gjuhe te huaja dhe kane mbaruar Universitetin e Tiranes apo jashte shtetit ne profile te tjera, gjuhet e huaja i kane ne kulturen e tyre dhe ne ndihmese te profesionit per te cilen kane mbaruar Universitetin.

  Reply to this comment
 11. Hani pak mos hani shume m.... September 3, 04:42

  Nuk eshte fare e hijeshme qe kete koqe kandari hajdut te paskrupullt Ilir Floriri e mban si ASIN nen menge dhe nxjerr sa here qe i nevojitet per pune te pista dhe te ndyra, per keto pune Dervishi eshte njesh.
  Sokoli eshte bere tamam Dervish me mjeker si tela me gjemba dhe me ato vetulla qe sherbejne vetem per furcu bojaxhiu.
  Ne cdo post qe ka pasur Like Floriri kete e e mbante pas bythe, qe nga Ministria e Jashtme, Ministria Ekonomise (METE), se fundmi Shef Kabinete ne Kuvend, tani po i “beson” Ministrine qe ka financime me shume nga Buxheti i Shtetit dhe ti marre Likja sic beri ne kohen kur ishte Minister i METE dhe doli e vinte gjoba nga 700 mije e lart euro.
  Shtet surrogato i marre fund.

  Reply to this comment
 12. XXX September 3, 11:26

  Vazhdoni dhe vendosni injorante dhe gangstere me revole uji ne administrtate dhe shpejt keni per te pare shkerdhimin e buxhetit nga keta gangstere me 8 gllase shkolle, eh si e katandiset kete vend duke e parcelizuar me 200 petritat e partive te pjerdhura qe jane si hienat qe kush te grabise me shume, shtet dhe parti te pjerdhura qe bien ere mut dhe era nuk ka per te ikur as per 100 vjet

  Reply to this comment
 13. Arben September 3, 12:44

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  250,000 VOTA MERR LSI X 50 EURO = 12,500,000 EURO.

  PRA JANE 250,000 VOTUES QE DUHEN FUTUR NE BURG PER SHITJE VOTE, DHE ILIR META E GJITHE LSI PER VARJE NE LITAR.

  ATEHERE MUND TE DALE NDONJE MUNDESI E VOGEL QE TE BEHET SHQIPERIA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim