Pasuria e ambasadores shkakton habi në portalet shqip të diasporës

December 20, 2015 14:09

Pasuria e ambasadores shkakton habi në portalet shqip të diasporës

Pyje, kullota, ullishte, llogari bankare, apartamente, makina dhe të ardhura nga bashkëshorti.

Pasuria e ambasadores shqiptare në SHBA, Floreta Luli Faber është bërë temë debatesh në portalet online të komuniteteve shqiptare në diasporë.

Ndonjë prej tyre ve në dukje edhe lidhje familjare mes znj.Faber dhe ministrit Bushati

“Floreta Luli Faber është kushërira e ministrit Bushati. Ajo është mbajtëse e më shuam se 10 llogarive bankare ku janë më shumë se 250 milionë lekë” – shkruan portali Voice of Albanians që publikon në gjuhën shqip në Zvicër. / Dita /

Botuar nga Voal

Botuar nga Voal

December 20, 2015 14:09
Komento

21 Komente

 1. Kusaxhe December 20, 14:20

  Dhe populli pret hajer prej ketyre

  Reply to this comment
  • dfg December 20, 16:43

   Hallall,plako!
   Ja per keto PASURI PA FUND e deshen DEMOKRACINE keta laro!
   Vetem pyje paska mbi 1 milion hektare!!!!
   Hej babam,cfare na degjojne veshet???
   Dhe thone se Enver Hoxha paska qene DIKTATOR!!!!
   HAAAAAAAAAAAA!
   Po me keta KERMA duhet te ishe 1 milion here DIKTATOR!
   KU JE ENVER HOXHA djali,qe nuk te lind me nena me kurre!
   Vetem ti ia dije hallet ketij populli!
   Jo po na vrau Enveri,vrau shoket etj dengla bythe!
   Kush ia kishte me hile ketij populli merritoi PLUMBIN PAS KOKE!!!

   Reply to this comment
  • raimond Vlonjati December 20, 17:45

   Eshte Rilindase , ndaj i takon te jete e pasur

   Rilindasit e sotem keshtu jane , te krimbur ne para

   Reply to this comment
  • Nje skipetar December 20, 18:36

   Populli mos te haje m…. kot.
   Deshi kapitalizmin!

   Bujrum! Ja ku o kapitalizmi i omel si hallva…!
   Populi duhet te jete i lumturuar qe o krijue klasa e pasanikeve skipetare.
   Ene mos na shqetesoni shume…

   Reply to this comment
 2. Tomorri December 20, 14:25

  A e dini si na ka gjete neve,fjalet tona jane si ai qe i thote policit,he mo shef se une rri rri dhe pastaj ha ndonje mut,edhe ne rrime qe rrime dhe shkruajme na nje rrjeshte kote jo per gje tjeter.
  Ne se kjo eshte e vertete dhe vertetohet me organe kopetente jo me ne qe shkruajme ndonje llaf ,dhe kete e degjon edhe Edi Rama dhe nuk vepron rrepte dhe urgjentrishte atehere kjo pune ka marre fund ketu dhe kot mundoheni more te shkrete.
  K/ministri qe te behet me i besushem ne popull duhet veprim i shpejte dhe konkrte.

  Reply to this comment
  • sallakja December 20, 14:47

   ……po lere rehat Kryministrin a derebardhe, cke me te,
   ai si bie njeriu ne qafe,ju ckeni qe e ngacmoni ?
   Lereni ne hallet e tija, se ka edhe kalamane per te rritur.

   Reply to this comment
 3. Deti Jon December 20, 14:32

  Ngrihu I madhi Enver Hoxha dhe shtypja kokën këtyrë borgjezave që s’lanë gjë pa vjedhur dhe pa rrëmbyer.
  Ky është sistemi i kalbur kapitalist, votojnë ligje për të mbrojtur veten me vjedhjet që bëjnë.

  Reply to this comment
  • DIELLI mbi KORAB December 20, 15:37

   Fatkeqsisht po ke te drejte.
   Varferi ekstreme nga njera ane dhe mos u befsh per spital se te masin koken me pe,ndersa hajdutat dhe kriminelat tallin bythen me pasurite e Shqiperise.

   Reply to this comment
 4. info analitike December 20, 14:35

  Pervec kesaj shikoni ke ka emeruar ambasadore ne Sllovaki Bushati:
  http://www.panorama.com.al/bushati-con-ambasadore-ne-sllovaki-negociatoren-e-paktit-detar-me-greqine/
  Me vjen keq per ata militante qe u corren kot mbi “atdhetarizmin” e “rilindesve”.

  Reply to this comment
 5. perkthyesi December 20, 14:43

  Nje gje e di me siguri, qe neser drejtesia jone do kete nje mal me pune, per te na njohur me babezine dhe zullumin e ketyre personazheve qe i kemi mbajtur ne kurriz prej 25 vitesh!

  Reply to this comment
 6. Shqipe December 20, 14:57

  Poshte hajdutete dhe Borgjezia. Eshte koha per ti permbysjes te gjithe te koruptuarit, kriminelet Dhe hajdutete e Shqiperise! O popull mjerane, mos prisni ca genjejne keta me reformat e drejtesi e me Dekriminalizimi fallco. Kriminelet nuk mund te denojne veten. ATA qe duhet ti permbysim jemi ne Dhe ju ambasadori Lu, Vlautini apo shqjtanet e tjere. Poshte hajdutetet e Shqiperise. SHQIPERIA e SHQIPTAREVE. Kjo e ashtuquajturit AMBASADORE eshte hajdute.
  Askush ne amerike nuk e besoj se te kete vene kaq kapital ne kaq pak vite. Bejini nje krehje edhe andej nga Canadaja, se fqinje jane. Keta Jane AMBASADORET qe emeroi Sala, e qe vazhdojne te punojne per Salen. Rama akoma eshte me gjume…..
  RAMA ZGJOHU!! POPULL COHU!! NEBURGE TE DHITHE KRIMINELET E HAJDUTET

  Reply to this comment
 7. f December 20, 15:02

  KETE TIPIN “LULI” ME CFARE KA SHARE NE NJE ARTIKULL TE SAJ “REGJIMIN KOMUNIST” E URREJ JASHTE MASE.

  POR MOS HARROJNE KETO HERONJTE E PORTALEVE DHE HALEVE TE ZVICRRES SE ESHTE DHE NJE AMBASDORE E USA….MR…E CILA ME LUL BASHEN KA VJEDHUR ME NJE GRUP KRIMINAL ME KOLLARE

  400 MILJON DOLLARE

  PO AI DELL-I KOSOVES ME FIRMEN E RR.K LA KOQEN E NAMIT DUKE U PUNESUAR TE KJO FIRME PAS DEBIMIT NGA SHERBIMI DIPLLOMATIK.

  PSE NUK MERREN ME LUL BASHEN QE “FITOI ” 1 MILJON DOLLARE VETEM KUR ISHTE 26-27 VJEC

  PSE NUK MERREN ME LUL BASHEN QE MORI MILJONA NGA PALLATI ILEGAL NE VLORE.

  PSE NUK MERREN ME DINASTINE BERISHA QE KA PRONA DHE PASURI PERRALLORE DHE PASURIA E KESAJ AMBASDORE ESHTE NJE PIKE UJI.

  JU LUTEMI

  MERRUNI ME PESHKAQENET XEN HALEBERISHA….KROKODILIN LUL BASHICIN..PASTAJ ME KETE SARDELEN E WASHIGTONIT

  Reply to this comment
 8. ceeeeeeeeeeeereee ? AMBASADOR SHEIKESH December 20, 15:05

  Bravo shoko krieministerrrr ,

  ne te dinjem krric ,
  ti qeke bo 50-dhit vec

  Reply to this comment
 9. Illo December 20, 15:11

  Kjo familje duket se eshte e pasur , per nivelin shqiptar , por mos te harrojme se te pasurit e mbajne shtetin . Socializmi predikonte barazi dhe korrte varferi . Kapitalizmi eshte krejt e kunderta . Ne kete rrast , shtrohet nje pyetje e vetme : A eshte e ligjshme kjo pasuri , apo ka lidhje me ndonje afere korruptive ? Debati duhet te behet pasi zonja te sqaroi pyetjen , qe sapo shenova . Duhet te respektojme ligjet e sistemit , qe kemi zgjedhur me vullnet te lire dhe te cilin kemi 25 vjet , qe e praktikojme me shume te meta . Ky system do te shendoshet sipas ligjeve te tij ekonomike . Nga sistemet hibride nuk ka pare kush hair . Bota eshte e ndare ne te pasur dhe te varfer . Ceshtja eshte te mos kete polarizeim extrem , gje qe varet nga politikat ekonomike te cdo shteti .
  I. Foto

  Reply to this comment
 10. Shahisti December 20, 15:13

  Poshte hajdutet! Pushtetin morracakeve, rrjepacakeve, qyrranjoseve, te pazoteve, dembeleve, llafazaneve,,,,

  Reply to this comment
 11. Agimi December 20, 15:32

  Ku eshte lajmi I keq ketu!KJo znj.eshte emeruar para disa muajve ambasadore ne Uashington, dhe rroga e ambasadorit eshte qesharake per standartine vendit ku jetojne.Aq me teper qe me qte pozicion nuk ka mundesi korrupsioni.Natyrisht qe ajo ka qene kryetare e dhomes se tergtise amerikane ne Shqiperi,kur ishte Berisha ne pushtet.Por nuk duhet komentuar ne tym,,,cfare ka patur ne dore, me cfare fondesh ka abuzuar,?Nuk duhet ngaterruar I pasuri, ai qe punon dhe krijon capital me hajdutin, qe vjen ne pushtet, shkaterron dhe vjedh vendin,dhe behet miliarder pa punuar nje dite te vetme.Merruni me S.Berishen dhe familjne e tij,Kerkoni llogari qeverise pse nuk ncjerr para drejtesise keto hajdute-kriminile dhe jo llafe boshe per njerez qe zoterojne pasuri.Uroj qe Shqiperia te kete sa me shume te apsur qe punojne me ndershmeri.Aq me teper kjo nuk ka asnje lidhjepse eshte kusherire e Bushatit.Kam nje kusheri qe ka nje bisnes te fuqishem-eshte milioner-por qe kam tre vjet pa e pare.Duhet luftuar korrupsioni dhe krimi nga koka…familja Berisha&co.

  Reply to this comment
 12. BURDUA December 20, 17:01

  NJE NGA ARSYET SE PERSE SHQIPERIA NUK BENE PERPARA ESHTE SE:QEVERIA E DREJTUAR NGA RAMA ESHTE VAZHDUESE E PROGRAMIT TE QEVERISE BERISHA !MOS U HABITNI,NE TE GJITHA KOLONITE KESHTU NDODH!E C’FARE FUQIE KA NJE MINISTER I JASHTEM A C’FARE KOMPETENCASH KA AI KUR EDHE KRYEQEVERITARI KA NE DORE CELSAT E KASHTES,NDRYSHE C’DO DEVIJIM I KESAJ POLITIKE TE CONE NE ZBYTHJE!NDAJ MOS E NGACMONI BUSHATIN SE PO PUNON MIRE .

  Reply to this comment
 13. ZZZZZZZZZZZZZ...... December 20, 17:09

  CFAR CV KA AJO PER TU BERE AMBASADORE DHE CFAR KRITERSH DUHEN………??????????????!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • KOZi December 20, 20:44

   Ka qene shume vite drejtuese e Dhomes Amerikane te Tregetise .
   Eshte nga Shkodra.
   Eshte martuar me Korcar.
   Eshte familje e luftes,xhaxhai Nexhip Luli deshmore.
   Ne periudhen komuniste ka patur edhe nje xhaxha ambasador.
   Nuk dij a voton per Berishen apo Ramen por Ambasada Amerikane qe ka dhene miratimin (mbase edhe propozimin) i di keto pune me mire.
   Ka institucione qe merren me kete dukuri e jo neve komentuesit. Ky eshte thjeshte nje lajm . tung

   Reply to this comment
 14. robt pedeve December 20, 18:06

  shperthejn pedet ne orgji ,
  cfar rrace shkerdhatash ka kjo bote puupupupupupup
  harrojne se cfar i bene kta shqiperise ,
  se nuk lan gjo pa vjedh e pervetesu

  kta eshte pak mi djeg si minje ne furrnaltat e metalurgjikut

  Reply to this comment
 15. mirel December 20, 18:51

  A ju kam thene qe duhet ti themi 100 here Faleminderit Sulo Gradecit?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim