Patozi: Çadra, për të shpëtuar lëkurën e Bashës

July 3, 2017 22:14

Patozi: Çadra, për të shpëtuar lëkurën e Bashës

Astrit Patozi tha në Top Story se çadra e ngritur nga Partia Demokratike për 3 muaj me radhë përpara Kryeministrisë shërbeu për të shpëtuar Lulzim Bashën.

“Unë për çadrën kam respekt, pasi e kam paraprirë atë dy vite më parë. Kërkoja zgjedhje të lira në diskutimet e mbledhjeve të grupit, por duhet të ishte Basha paraprijësi për zgjedhje të lira, por këtë nuk e bëri. Tre muaj para zgjedhje hapi çadrën dhe në fillim unë e mbështeta, deri në momentin kur pashë që ajo nuk ishte më instrument për zgjedhje të lira. Çadra ishte një mënyrë për të shpëtuar lëkurën e zotit Basha, siç edhe koha e provoi”, deklaroi ai.

Lidhur me marrëveshjen Rama-Basha, Patozi tha se e mbështet atë, ndërsa iu rikthye çështjes së reformës në drejtësi dhe qëndrimeve të mbajtura nga Partia Demokratike.

“Ne rrezikuam të bëheshim delja e zezë e reformës në drejtësi”, u shpreh ai.

July 3, 2017 22:14
Komento

1 Koment

  1. * July 5, 12:34

    Ende pa komente`?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin