Patozi dhe Bode rifillojnë aksionin kundër Bashës: Nuk kemi ç’presim më

March 4, 2018 14:17

Patozi dhe Bode rifillojnë aksionin kundër Bashës: Nuk kemi ç’presim më

 

Astrit Patozi dhe Ridvan Bode, që janë edhe themelues të Lëvizjes për Ringritjen e PD-së kanë nisur një komunikim të ri me bazën e djathtë.

Takimin e tyre të parë ata e kanë mbajtur në Juglindje të vendit, Korçë, Pogradec e Devoll, zona ku Bode ka marrë disa herë mandatin e deputetit.

Në një status në faqen e tij në Facebook pas këtyre takimeve Patozi shkruan se Lulzim Basha nuk mund të pritet më, pasi ai e hodhi poshtë platformën politike që iu propozua.

Shënimi i Patozit

NUK KEMI Ç’I PRESIM MË LULZIM BASHËS

(Pas takimeve me demokratët e Korçës, Pogradecit dhe Devollit)

Fati i Partisë Demokratike dhe e ardhmja e opozitës në përgjithësi, në kushtet e një qeverisje të korruptuar dhe arrogante, ishin në qendër të takimeve me përfaqësues të spikatur në vite të demokratëve të Korçës, Pogradecit dhe Devollit gjatë kësaj fundjave.

Ky tur shënon nisjen e një komunikimi të ri të Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike, pasi platforma politike e paraqitur disa muaj më parë prej saj nuk u vlerësua te merrej në konsideratë nga kryetari Lulzim Basha dhe lidershipi i tij.

Në takimet, ku mora pjesë së bashku me zotin Ridvan Bode dhe firmëtarë të tjerë të plaformës politike, kam ngelur i impresionuar nga kthjelltësia dhe motimi i shumë prej figurave me kontribute të veçanta në vite të atyre degëve të Partisë Demokratike.

Ka një bindje të konsoliduar tek të gjithë që Partia Demokratike po humbet dita ditës terren për shkak te drejtimit te gabuar dhe nuk ka asnjë sinjal pozitiv që ky trend rrënues do të ndalet.

Sipas tyre, nuk po bëhet as përpjekja minimale për ta bashkuar partinë, dhe ky është një fenomen, që fillon në Tiranë dhe mbaron në fshatin më të largët të Shqipërisë.

Nga ana tjetër Partia Demokratike gjendet në një krizë të fortë përfaqësimi dhe idesh, e cila shprehet në të gjithë performancën negative të saj, sidomos në vitin e fundit.

Në këto rrethana, e vetmja rrugë është aktivizimi i të gjitha kapaciteteve të Partisë Demokratike, në funksion të një reformimi të thellë të saj.

Në të gjitha takimet u theksua nevoja që Lëvizja për Ringritjen e PD nuk ka më asnjë arsye pse të presë “zgjimin” e Lulzim Bashës dhe se demokratët në gjithë vendin duhet ta marrin vetë në dorë fatin e tyre.

Sipas tyre, zoti Basha, sa nga dashakeqësia aq edhe nga paaftësia, nuk ka ndërmend të marrë ndonjë hap për ta ndryshuar gjendjen, ndaj është e domosdoshme nisja e një aksioni të ri politik që do t’i kthejë të djathtës shpresën dhe besimin.

a.s/dita

March 4, 2018 14:17
Komento

4 Komente

 1. Nje lezhjan: March 4, 14:40

  Ndoshta do te krijohet partia e re “FLETORJA”….!

  Reply to this comment
 2. Nje durrsak March 4, 14:59

  Ik ere dallavere, se me aleatin qe ke gjet qe evropa e ka inkuadru ke vetem humbje,PA col per ty!!!

  Reply to this comment
 3. mutrat e thate vs te njomit March 4, 16:25

  dhe pastaj cfar ?

  te gjithe jane pjes e dale mbi siperfaqe
  nga e njeta Hale e shpellarit .

  ne burge eshte vendi gjithe bandes antishqiptare
  por ne politike kurr me .

  Reply to this comment
 4. Adih March 4, 18:02

  Jeni komplet te piset,as dreqit dhe shejtanit nuk i duheni ,zotit faleminderit ,perfundimisht ne populli ,te mos ja u shohe ju , per jete te jeteve ,fytyren . Muti ju ka mbuluar turinjte, qe ne momentin qe keni qene ne kete parti leshi ,as e majte e as e djethte ,por anti shqiptare ??.Friken e keni tek vettingu ,ketu ju japim te drejte ,ku ky Patozi ,ne toke te vjedhur ne Gjirin e Lalzit ka vile ,pa lere dhe kete rakicken ,ky ka me shume pune .Skemi nevoje nga ju me , qerohuni se na trembeni ,mos haroni dhe Xhozefinen .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*