Patozi: Nuk qëndron Berisha pas vendimeve të Bashës

March 8, 2018 22:41

Patozi: Nuk qëndron Berisha pas vendimeve të Bashës

Astrit Patozi e përjashton mundësinë që pas vendimeve të Lulzim Bashës, për hartimin e listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e qershorit të vitit të kaluar dhe të tjerave që pasuan qëndron Sali Berisha.

“Unë Sali Berishën e gjykoj nga veprimet. Ai në 2013 ka dhënë dorëheqjen dhe ka thënë që “unë nuk jam pjesë e vendimeve të rëndësishme të Partisë Demokratike dhe nuk bëj pjesë në debatin e brendshëm”, deklaroi Patozi në “Të paekspozuarit”.

Sot, Astrit Patozi është edhe më i bindur se Lulzim Basha nuk është njeriu që mund të bashkojë partinë. Ai rendit tri arsye.

“Së pari, nuk do që ta kryejë këtë proces, sepse veprimet që ka bërë i ka të qëllimshme. Së dyti, nuk di dhe së treti e ka të pamundur ta bëjë.

Basha është përgjegjësi që PD gjendet në këtë katandisje sot. Një njeri që ka bërë çarjen, e ka të vështirë për të bërë bashkimin. Sot, PD ka krizë politike dhe jo burokratike. Basha kërkon ta bunkerizojë akoma edhe më shumë partinë dhe do të shkojë në një kongres të parakohshëm”, deklaroi ai.

o.j/dita

March 8, 2018 22:41
Komento

6 Komente

 1. rryl tyryry March 8, 22:52

  kjo dihet ,
  berrishes ka disa dekada qe si kno qiftelia

  lylin nga pas asht tu e mbeshtet nji Kuzhik 2m
  qi e qujn Malladoj Karandash Llobacewksy

  Reply to this comment
 2. demo March 8, 22:54

  Berisha perzuri ajken e Partise Demokratike.Ju jeni bezhdilet.Topalli,Bregu,Patozi & Berisha co jane pjesa me e urryer e partise demokratike.

  Reply to this comment
 3. TLN March 8, 23:24

  Frikacak. Burre 50 e kusur vjet e akoma ke frike nga Berisha.Ptuuuu.

  Reply to this comment
 4. D O K L E A T I March 9, 03:22

  Saleh Berisha eshte fajtor per gjendjen e Partise Demokratike e me teper per gjendjen e mjerueshme te Shiperise.

  Reply to this comment
 5. Timi March 9, 07:07

  Berisha eshte pas cdo levizje dhe fjake te idiotit Basha…por ti patoz je bere shoferi i zenit tani dhe nuk ke bythe te thuash te verteten.

  Reply to this comment
 6. spata March 9, 10:35

  Ore Patozi kaq naiv je me keto thenje debili . Po ckujtoni ti se nuk i di populli kush jane kaubojsat e Pd . Ik more servil e bythlepires se nuk ka nevoj populli per avokatine e kryekriminelit Sali . Me qe e dashke kaq shume dhe ke vilen ngjitur me te shko mbase i ben masazh kermes .Ferkoja mire latre e posht qe ti zgjatet jeta udheheqsit shpirteror te shpitrave te shpifur .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*