Patrullimi me dron, në “rrjetë” 70 shoferë për parakalime të gabuara

September 10, 2018 10:52

Patrullimi me dron, në “rrjetë” 70 shoferë për parakalime të gabuara

Policia Rrugore vijon monitorimin nga ajri me dron, ndërsa nga patrullimi ka evidentuar disa parakalime të gabuara.

Sipas njoftimit, gjatë javës që kaloi janë evidentuar me dron 67 parakalime të gabuara, 30 për shpejtësi tej normave të lejuara ku janë dërguar për pezullim të Lejes së Drejtimit, 28 për mosvendosje të rripit të sigurimit, 12 për shkelje të ndryshme si mungesë siguracioni, kontrolli teknik etj.

‘Në të gjithë vendin jemi angazhuar për të parandaluar, evidentuar dhe ndëshkuar çdo shkelje të qarkullimit me qëllimin e vetëm rritjen e parametrave të sigurisë së jetës në rrugë. Zbatimi i rregullave të qarkullimit rrugor= destinacion i sigurt’ thotë Policia Rrugore.

Patrullimi i Policisë Rrugore me dron në akset kryesore në vend filloi në muajin gusht.

o.j/dita

September 10, 2018 10:52
Komento

3 Komente

 1. Messerschmidt September 10, 10:56

  Idiotlliqes e rradhes nuk kane te mbaruar ne kete lesh te dhjere me emrin rilindje!

  Une aty shof rruge qe nuk kane piken e ngjashmerise me ruget perendimore pa sinjalistik pa vija te bardha me mungesa te tmershme te pjesve strukturore dhe keta thone qe ne e ruajme trafikun me dron …pika…….terci e verci!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 10, 11:15

   plotësisht të drejtë!
   në rrugën e parë,në fillim të videos,kujton se ke të bësh me një rrugë dy kalimshe me të njëjtin drejtim!!
   por nuk ka vijë ndarëse!të cilat janë tre llojesh!me ndërprerje,e plotë ose dopjo!
   në të njëjtën kohë shikon se,fillimi i videos,rruga është dy kalimshe por me drejtm të kundërt!!
   prapë gabim!pa asnjë lloj vije,si do të mund të drejtohet shoferi??
   normalisht në rrugë të tilla duhet të jetë vijëzimi dopjo,që do të thotë rreptësisht i ndaluar parakalimi!!në fushpamje të gjatë mund të ketë vijë të plotë ose me ndërprerje!!
   para se të dënohen shoferët duhet të zbatohen rregullat e ndërtimit të rrugëve!!
   njëlloj si në rrugën në krah të majtë!!

   Reply to this comment
 2. Dulla September 10, 12:58

  “Shoferet” shqipo duhen bere terbiet ! Vetem masat ekstreme e sjellin kete popull ne terezi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin