Pavion i posaçëm për gratë me Covid në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’

May 22, 2020 14:38

Pavion i posaçëm për gratë me Covid në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’

Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” është përshtatur një pavion i veçantë me të gjitha mjetet e nevojshme dhe me hyrje të veçantë, për pritjen e grave shtatëzëna me COVID19 për të sjellë në jetë fëmijët e tyre. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook shkruan se në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” janë marrë të gjitha masat për t’u kujdesat për nënat e prekur nga Covid19.

“Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” janë marrë të gjitha masat në pavionin e veçantë Covid për nënat e prekura nga covid19 që mund të sjellin në jetë fëmijët në këtë periudhë epidemie. Për fat të mirë pjesa më e madhe e grave shtatzëna të prekura nga virusi i rrezikshëm, janë shëruar, por për çdo rast, stafet tona janë në gatishmëri”, shkruan Manastirliu.

l.h/ dita

May 22, 2020 14:38
Komento

1 Koment

  1. inshallah o edi May 22, 22:46

    sa heret u kujtuat,. tamam per bajram.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim