Pavlopulos me Erdoganin flet edhe për Shqipërinë

December 7, 2017 15:53

Pavlopulos me Erdoganin flet edhe për Shqipërinë

 

Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin.

Ai lëshoi një deklaratë të tërthortë si për Maqedoninë, ashtu edhe për Shqipërinë.

“Ne duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në Bashkimin Europian, por duhet të plotësojnë disa kushte dhe të respektojnë të drejtën ndërkombëtare. Në shumë raste flitet me një gjuhë irredentiste, në disa të tjetra nuk respektohen të drejtat e pronës dhe ato të njeriut”, u shpreh ai.

Pavlopulos tha se Greqia kërkon një zgjidhje përfundimtare dhe të pranueshme nga të dyja palët edhe për Qipron.

December 7, 2017 15:53
Komento

1 Koment

  1. “greqia”eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar December 7, 18:11

    Turku ua plotson deshiren ju “grekerve” se nje rrace muti jeni

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*