PD: 1 milionë e 620 mijë euro për letra djalit të Leskajt

November 12, 2015 11:03

PD: 1 milionë e 620 mijë euro për letra djalit të Leskajt

Partia Demokratike denoncoi sërish sot dhënien e tenderave për djalin e deputetes socialiste Valentina Leskaj, kësaj here nga Ministria e Bujqësisë.

Deputetja Arbiola Halimi tha se tenderi jepet për mbikëqyrjes të punës për rehabilitimin e digave dhe për të përgatitur planin e menaxhimit të baseneve lumore për Drin-Buna dhe Seman.

“1 milionë e 620 mijë euro për letra pra, që firma e djalit të zonjës Leskaj të prodhojë disa letra. Nëse këto para do të ishin investuar për të rregulluar digën e Semanit, për të thelluar lumin, me siguri nuk do të ishin përmbytur qindra familje e biznese siç ndodhi një muaj më parë në Fier e në Vlorë”, theksoi ajo.

 

November 12, 2015 11:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim