E-mail të emëruarve të rinj: Tregoni gjendjen gjyqësore

April 2, 2014 09:41

E-mail të emëruarve të rinj: Tregoni gjendjen gjyqësore

Pas denoncimeve të ditëve të fundit nga ana e Partisë Demokratike lidhur me emërimet e drejtorëve nga maxhoranca e majtë, qeveria ka vendosur që të dërgojë një e-mail për të gjithë drejtuesit, në të cilin u kërkohet informacion për gjendjen e tyre gjyqësore, nëse kanë pasur më parë dënime apo nëse janë kallëzuar penalisht. Lajmin e bën të ditur e përditshmja “Panorama”.

Reagimi i qeverisë vjen pak ditë pasi tre zyrtarë të denoncuar nga PD-së dhanë dorëheqjen. Ndërkohë, kanë reaguar ndaj këtyre akuzave duke publikuar dëshmitë e tyre të penalitetit.

 

 

April 2, 2014 09:41
Komento

3 Komente

 1. info analitike April 2, 11:52

  Po pse tani u kujtuan qe te kontrollojne gjendjen gjyqesore? Po kush i ka vleresuar keta persona dhe i ka emeruar a ka ndonje faj?

  Reply to this comment
 2. DoniVl April 2, 12:54

  Deshmi penaliteti para se te fillojne pune, siç e ka gjith bota!

  Reply to this comment
 3. miri. April 2, 12:54

  kujt do tja tregoj gj. gjyqesore, pse si i keni mare ne pune derr ne thes………hajde shtet hajde.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*