PD akuzon Veliajn: 1 mln e 244 mijë euro vetëm për spotet televizive

June 15, 2015 14:07

PD akuzon Veliajn: 1 mln e 244 mijë euro vetëm për spotet televizive

Partia Demokratike ka denoncuar sërish kundër kandidatit të majtë për Bashkinë eTiranës, Erion Veliaj, në lidhje me milionat e shpenzuara nga ai për spotet televizive.

Deputetja Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediet, ka thënë se Veliaj po i fshihet transparencës, por një ditë do të mbajë përgjegjësi.

“Nuk po llogarisim këtu, kostot e zyrave elektorale, mitingjeve, posterave dhe banerave. Veliaj ka shpenzuar 1 milion e 244 mijë euro për spotet televizive, – nënvizoi Tabaku. – Nga vijnë paratë e Erion Veliajt, kush është burimi i tyre, Erion Veliaj fshihet dhe përgjigjen më të mirë do ta japin qytetarët e Tiranës në 21 qershor”.

June 15, 2015 14:07
Komento

20 Komente

 1. dylaver June 15, 14:43

  kush eshte kjo rrushi me akuzat e radhes aman sa patetik qe jane. moj goc a ja ke ndonje cik iden lekut apo jo. ca jane keto shifra sa mund te blesh nje televizion te terin ti thua vetem spote. jeni kaq patetik dhe te pa informuar mbi te gjitha te tmerruar nga humbja e 21 qershorit dhe nxirni lloj lloj komentesh keshtu te tilla pa lidhje qe as vet nuk i besoni

  Reply to this comment
  • keli June 15, 14:49

   jorida me duket se qenka zgjuar pak keq sot, do kete pare ndonje enderr me leke. po si nuk i late njer mashtrimet dhe hamendesimet qe tregojne pasiguri dhe frike nga humbja e thelle ne 21 qershor. E gjithe tirana do votoje drejtimin e duhur, per ti rikthyer buzeqeshjen kryeqytetit, sepse kemi 4 vite qe nuk dime se ke kemi kryetar bashkie

   Reply to this comment
   • Tupja June 15, 14:57

    Kur do marre fund njehere e mire kjo praktike e shpifjeve te uleta? Kush akuzon ose ti drejtohet instancave perkatese ose te mbaje pergjegjesi per shpifje. Meqe PD paska fakte perse nuk i dergon ato ne Prokurori? PD, duhet ti jape fund motos se saj te shpifjeve. Jorida nuk ka faj pasi e urdherojne shefat e saj te flase me kete gjuhe.

    Reply to this comment
  • Lagunari June 15, 14:55

   E dashur Jorida, je edhe vajze e zgjuar kur ke kaq shume fakte perse nuk i dergon ne organet e drejtesise. Jemi mesuar me shpifje lart e poshte na eshte vrare veshi me ju te Partise Demokratike. Nje kandidat i juaji ne Vore, Fiqiriu po pergjigjet perpara drejtesise per votat qe tentoi te blinte. Ne Kamez keni kandiduar nje hajdut qe ka abuzuar pafund me fondet qe duheshin investuar per to.

   Reply to this comment
  • Falmerajer June 15, 15:01

   Kjo eshte parandjenje e paster humbjeje. E parandjejne humbjen ne 23 qershor e shpifin ndaj kandidatit te Aleances per Shqiperine Europiane, z. Erion Veliaj. Askush nuk i beson keto akuza. E verteta eshte se PD nuk ka moral tu flase qytetareve per faktin se e katandisi vendin si mos me keq si pasoje e keqqeverisjes tete vjecare. Ky vend u dogj, u vodh , u shkaterrua nga Sali Berisha.

   Reply to this comment
  • adrola June 15, 15:04

   spotet televizive jane krejt te natyrshme per fushaten e diteve te sotme persa kohe e majta ka boll materiale kundrejt kryebashkiakut basha ka te drejten e spoteve televizive, basha e ka te pamundur realizimin e ketyre fondeve sepse e ka te pamundur te numeroje 2 pune a projekte bashke

   Reply to this comment
   • sidi June 15, 15:07

    ku i keni faktet apo i nxirrni nga imagjinata opozita duhet ti jape fund ketyre argumentave dhe akuzave te bazuara ne shpifje ne asgje te vertete, duhet ta pranoni se basha ka deshtuar qofte me drejtimin e tiranes dhe me drejtimin e te djathtes nuk keni si te hiqni vemendjen dhe ndertoni gjithfare gjerash kundrejte kandidatit favorizues per bashkine e tiranes

    Reply to this comment
  • liza June 15, 17:35

   .perseri shqupi me keto deklarata te cilat askush nuk mund dhe askush nuk do ti besoje.politika e deshtimit te tyre dhe zhurma qe keta dijne te bejn eshte filozifia e zhurmes dhe propaganda e percarjes se shqiptarve.nuk i duan votat e shqiptarve per te bere pune por per te bere zhurme dhe per te fjetur.i duan votat e shqiptarve per te ndenjur kot dhe per te vene tabela ne qytet bllokuar nga edi rama.alternativa e tyre eshte fjala dhe jo puna.

   Reply to this comment
  • artani June 15, 17:37

   dolen zedhenesat ti cilet lexojne dhe flasin me mendjen e saliut dhe lulit.keto shifrat jan shifrat e shqupit dhe jo shifrat reale qe disponon kqz.natyrisht ketyre i palqejne shume milionat euro se keto kan bere dhe gjate 8 viteve asnje pune per popullin por vetem kane vjedhur miliona euro.

   Reply to this comment
  • homeri June 15, 17:38

   shifrat sureale te shqupit qe as keta vete nuk e dine se cjane.mjafton qe te shkoni ne kqz dhe atje mund te merrni cdo informacion mbi fuhsaten sepse kete info e disponon kqz dhe e vetmja menyre qe keto shpifje te perfundojne jane te deshtuar dhe mbas 3 ditesh do mohojne cdo gje.mesa duket keta nuk paskan asnje model tjeter ndryshe por vetem shpifje zhurme dhe aspak pune.

   Reply to this comment
  • platoni June 15, 17:45

   ky eshte modeli i shqupit,shpifja dhe fjalet.mbas gjithe ketij inskenimi dihet qe eshte babagjyshi.sepse pavarsisht se thote qe ka dhene dorheqjen por skenaret dhe skemat e ketyre shpifjeve kane emrin e saliut.shqupi me keta modele qe vazhdon eshte i deshtuar qe ne nisjen dhe shkrimin e skenarve.

   Reply to this comment
  • plaku June 15, 17:46

   mesa duket shqupi po e verifikon mese miri se kush eshte politika e deshtimit te tyre.pra qenka vetem shpifjet dhe pergenjeshtrimet.por shqupi harron se mbas tre ditesh shpifjet i bine kokes,dhe mir qe i bien kokes por del dhe i mohon te nesermen.ky eshte modeli qe keta qeverisin eshte model i deshtuar.

   Reply to this comment
  • deti June 15, 17:48

   perseri shqupi me keto deklarata shpifse?epo mesa duket kjo qenka filozozfia e shqupit e cila nuk ndalon se beri propogande shpifjesh.mjafton te shkoni ne kqz se kqz merret dhe me financat e fuhsates dhe te ikni te merrni te dhenat atje.por normale ju qe keni dhe slloganin e fushates pune,jo fjale.shqupi mesa duket paska vetem fjale dhe aspak pune. modeli deshtues i shqupit.

   Reply to this comment
  • tanaku June 15, 19:30

   eshte per te qeshur kur degjo jorida tabakun te flase dhe te akuzoj erion veliaj per shpenzime te medha fushate. kjo si tiranase e vjeter qe e mband vetem dueht te ishte e para qe do mbeshteshte veliajn pasi luli, kryetari e saj abuzoj tej mase me qyteten dhe qytetaret e saj.

   Reply to this comment
 2. eldi June 15, 14:46

  Shqupi is on fire me shpifjet e radhes , genjeshtra te pakuptimta dhe pa piken e lidhjes. ju ka hyre frika ne palc nga 21 qershori se pavarsisht se nuk e pranoni dhe vete e dini qe skeni rruge tjeter vecse humbjes me 21 qershor. por te gjithe e dime qe cfare flisni ju askush nuk i beson me sepse shqiptaret e kane zgjedhjen e tyre e kane drejtmin e tyre te duhur.

  Reply to this comment
 3. andrea June 15, 14:46

  jemi mesuar tashme me shpifjet e pd-se qe nuk kane se cfare ti bejne humbjes ne tirane dhe nxjerrin lloj-lloj genjeshtrash per tu justifikuar, por e gjithe tirana e ka kuptuar se jeni partia e mashtruesave, shpifesave dhe krimineleve qe merreni vetem me te tjeret

  Reply to this comment
 4. klavio June 15, 14:48

  si ka mundesi qe genjeshtrat e ketyre nuk kane fund , si ka mundsi qe ne foltoren e ketyre nuk flitet nje her persembari qe dhe qyetetari me i painformuar ta mari iher seriozisht dhe per baze ate cfare keta derdellisin. eshte humbje kohe dhe per ne qe i lexojme keto gjera sespse pavarsisht se keta hedhin balt vend e pa vend me 21 qershor tirana do zgjoheet dhe do te vij ne drejtimin e duhur sepse ka kater vite qe ka dal nga shinat fatkeqsisht .

  Reply to this comment
 5. Albano June 15, 14:51

  Ja pra kandidatet e SHQUP-it ku e kane hallin, ne vend qe te shpalosin projekte dhe ide per Tiranen, merren me kundershtarin dhe shajne sepse e dine qe humbja po ju vjen, si nuk kane guxim te pranojne se Tirana ka qene 4 vjet ne vend numero dhe te llogarisin lejet e ndertimit pa fund keto 2 muaj.

  Reply to this comment
 6. superman June 15, 15:57

  o injoratet e mjaftit nese dini te beni llogari dalin edhe shifrat e reklamave, ju edhe kur ju dalin dekumentat per pastrim parashe e bardha mbi te zeze mohoni cdo gje, por populli nuk eshte budalla, do votoje me 21 qershor kundra mjaftit te degjeneruar.

  Reply to this comment
 7. fallci June 15, 15:59

  keta b.q e rilindjes mendojne se njerzit jane dele dhe e hane cdo gje qe thone keta, ju catoni e vilajet qyrku me ate ajolan i kane bere paret mullare, edhe pas humbjes se 21 qershorit kane lek sa me ba jete bosash, se kane vjedhe kete popull per dy vite sa per 20. ok po ju jeni palla nga trute prandaj beni keto komente siliqare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*