PD: Alket Hyseni, i akuzuar për tjetërsim pronash në Dhërmi

March 23, 2018 15:43

PD: Alket Hyseni, i akuzuar për tjetërsim pronash në Dhërmi

Deputeti socialist Alket Hyseni është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, se ka përfituar me dokumente të falsifikuara 11 mijë metra katrorë tokë të familjes Bua në Dhërmi.

Nënkryetari i Komisionit të Sigurisë, Flamur Noka duke iu referuar denoncimeve të bëra nga pjesëtarë të familjes Bua tha se pasi e ka blerë tokën me dokumente të falsifikuara, Hyseni ia ka kaluar atë mikut të Kryeministrit, Gon Papuli.

Opozita e fton Kryeministrin dhe Prokurorinë të mos heshtin, pasi sipas saj, ajo që e bën edhe më të rëndë grabitjen e pronës nga familja Bua tek Alket Hyseni dhe më pas tek miku i Kryeministrit, është fakti se deputeti socialist e ka kryer transaksionin në kohën kur ishte emëruar Kryetar i Task Forcës për verifikimin e kthimit dhe regjistrimit të pronave në bregdetin e Jugut.

o.j/dita

March 23, 2018 15:43
Komento

4 Komente

 1. Demokrati March 23, 16:47

  O mul noka , pse prite deri tani ti te dali ajo zonja dhe te denoncoj per nje hajdut si alket hyseni ???
  po mikun tend Tan dumen qe eshte ndertuesi kryesor aty, pse nuk e denoncon, apo ta dha zarfin kur ndertoj pallatin para te lion park

  Reply to this comment
 2. Xha Braho March 23, 17:16

  Nul Moka perfaqsuesi me qesharak i kllounave te Republikes se Re. Idiot noterik, kamikaz i patru, gaztor i oborrtareve te kuzhines SHQUP-it arriti deri Minister i Brendshem ne kohen e qoftelargut. Quo vadis Albanistan???

  Reply to this comment
 3. Muloe March 23, 19:05

  Muli eshte kokra e idiotit qe u be me leke se ishte minister Po ky tjetri qe u lakua pse nuk flet te cfajesoje veten ne rast te kundert te shkoje ne djall

  Reply to this comment
 4. Adih March 23, 20:10

  Saliu i jot o Mul fshatari i beri bedhok pronat , qe ne ate fillim . Ku keta ,vellezerit e tij ripjellesit e sotem e gjeten gati pisllekun e Saliut tend , Por te falenderojme Ameriken qe ja u futi dy kembet ne nje kepuce ,komplet bandes se pardesyve te bardha . Degjo o mul ,kjo do shkoj efekt dominoje ,eshte fillimi ,do shohim me vone skeni pare as edhe nje gje akoma ,ju hajdutet e ketij tranzicioni post komunist ,mbare ku jeni dhe cfare ju mban pragu i shpis .

  O mul,,ju te PD ,ku e fusni vehten tek te djathtet ,te majtet apo te gishti i mesit ,pse se ngrini me force ne parlament ,zbatimin e kushtetutes nenin 181 posacerisht per pronat.Apo jeni njelloj si keta ripjellsit e socem ,vetem vidh e kurvero .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*