PD del bllof për transparencën, gjykata i dha të drejtë Bashkisë së Tiranës

June 17, 2016 15:57

PD del bllof për transparencën, gjykata i dha të drejtë Bashkisë së Tiranës

Në një dalje para mediave, kryetari i grupit të këshilltarëve bashkiake demokrat, Leonard Olli, u përpoq sot të interpretojë si fitore të opozitës një vendim të Gjykatës Administrative lidhur me transparencën në Bashkinë e Tiranës. Por, me sa duket deklarata e Ollit ishte nje bllof, pasi e verteta eshte krejt ndryshe.

Grupi i keshilltareve te PD i ka kerkuar Gjykates Administrative te detyroje Bashkine e Tiranes te jape informacion per 8 çeshtje te ndryshme. Sipas vendimit të zbardhur të Gjykatës Administrative, nga të 8 çështjet e kerkuara nga PD, 7 prej tyre jane rrezuar duke i dhene te drejte Bashkise se Tiranes, ndersa ka pranuar pjeserisht vetëm pikën 8, e cila ka të bëje me Masterplanin Rregullues të Liqenit Artificial të Tiranës.

Per me teper, pika e 8 nuk ka asnje lidhje me Bashkine e Tiranes, duke qene se Masterplani Rregullues i Liqenit Artificial të Tiranës është një çështje që i përket vendimmarrjes së KKT-së.

June 17, 2016 15:57
Komento

2 Komente

 1. alphade June 17, 16:59

  Bandes se te ashtuquajtures PD iu kane errur syte dhe
  ndergjegja e tyre kriminale dhe s’dine cka bejne dhe duke
  patur si model Serbine e cetnikeve apo te Karagjergje-
  viceve qe humbjet keta te fundit kunder turqeve i quanin
  “fitore”, si “fitoren e Pirros” !!! Fali o zot se s’dine cka
  bejne !!!

  Reply to this comment
 2. l ri June 17, 19:44

  Kështu përherë p.d,di vetëm të fusë hundët kudo në punën e të tjerëve,për të penguar ose për të bërë kauza në ajër.
  Fatmirësisht ju thyhen hundët,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim