PD denoncon Artur Bushin me shkrimin e një gazete lokale italiane

April 13, 2015 11:17

PD denoncon Artur Bushin me shkrimin e një gazete lokale italiane

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj deputetit Artur Bushi, që është zyrtarizuar si kandidat i PS-së për Krujën.

Edi Paloka tha se ai është arrestuar për trafik droge në Itali.

Paloka i është referuar shkrimit të një gazette locale italiane.

Edi Rama mbahet se e njeh mirë italishten dhe e viziton shpesh vendin fqinj. Ka qenë edhe në zonën e Varezes në Lombardi.

Ja çfarë shkruan një gazete atje në 12 qershor të vitit 2010, rreth ndalimit të një bande që trafikonte drogë nga Holanda në Itali.

Arrestohet Artur Bushi, detto “Turi”, shkruan media italiane. “Une vera e propria banda”, thotë Varese News.

Media prej disa kohësh ka publikuar të dhëna për këtë ngjarje të arrestimit për drogë të deputetit të Edi Ramës, Artur Bushi.

Ja ku është gazeta italiane. Kryeministri ynë italishtfolës, që e përzgjodhi detto “Turi”, për ta futur në parlament, tani ka vendosur ta kandidojë atë për kryetar të Bashkisë së Krujës.

Shini tabelën në ekran. Aty është fotoja e kandidatit të Edi Ramës për Krujën. Kjo nuk është një tabelë e nxënësve të dalluar, por është shpallje e policisë italiane për bandën e drogës.

Me kandidimin e Bushit, Edi Rama ka vendosur zyrtarisht të dalë kundër dekriminalizimit.

Jo vetëm e përzgjodhi dhe i hapi dyert e parlamentit, por tani kryeministri po e thellon inkriminimin duke bërë një pakt tjetër me trafikantin, duke u përpjekur për ti dhënë më shumë pushtet, duke sfiduar hapur qytetarët e vendit dhe partnerët ndërkombëtarë,” tha Paloka.

April 13, 2015 11:17
Komento

8 Komente

 1. TIRONAS 4 ever April 13, 12:10

  Ore….,,,do besh shtet,,,,,apo rrumpalle droge>?

  Reply to this comment
 2. Jimi April 13, 12:31

  Per deklarata bombastike jeni te vetmit! por Pablo Eskobarin qe ke ne krah (Fatmir Mediun), a e di qe para jo shum vitesh u ndalua ne nje port te Italise sebashku me nje grup qe trafikonte droge drejt Italise? Bashkpuntoret e tij u ndaluan ndersa Eskobari per shkak te pasaportes diplomatike u leshua!
  Mire beni qe shikoni qimen ne syrin e tjetrit, por me pare shikoni traun ne syrin tuaj.

  Reply to this comment
  • nendetsja 105 e vertete April 13, 18:32

   Jimi, Fatmir Mediu nuk u ndalua ne port por ne Aeropotin Leonardo da Vinci te Romes. Ai u arrestua, sepse poudhegtonte se bashku me nje trafikant te shquar droge, qe kishtwe marre vize per te shkur ne Bruksel si eksponent i Partise Reublikane. Mediu madje protestoi dhe u gerric me policine aeroportuale italiane. Italianet regjistruan edhe bisedat e Mediut me trafikantin e droges nga zona e Berat-Fierit (jo Mahmutajt, qe jane me te me vonshem te Mediut). Biseda, qe provonin se Mediu ishte “ne tave” me trafikantin e droges dhe pak fare te kurvave. Nder njerezit qe shoqeronin Mediun, kur u prangos ne aeroport ishte edhe nje eksponent i rangut te ulet i pS-se dhe qeverise se kohes se PS-se. Mediu nuk u leshua se kishte pasaporte diplomatike, por u denua ne shkalle te pare dhe ne apel. fatkeqesisht nderhyrja e Fatos Nanos prane poltikes italiane dhe nderhyrja e Tritan Shehut prane 007-tave italiane (SISDE-ja e atehershme) bene te mundur qe ne Gjykaten e Kasacionit te Italise Mediu te deklarohej i virgjer dmth i pafajshem. Me i sakte ju lutem per Mediun. Sa per Turin e Fushe Krujes, mendoj se beri gabim, qe u hap bythesh duke vene emrin ne listen e deputeteve dhe tani qe kadidon per kryebashkiak te Kryeqytetit te Skenderbeut. Ne itali ekziston jo vetem dosja e tij qe eshte care duke u marreme kokaine, por ekzistojne te Sezione I i Rojes se Finances edhe sesi dhe sa i k spiunuar shoket e vet drogxhinj te italinet. Shkurt pazari Turi beri gabim, qe si i thone fjales e perzjeu mutin me shkop!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 3. nyc April 13, 12:59

  Nxir vendimin e formes se prere te gjykates itliane , me emer, atesi e mbiemer ashtu sic eshte publikuar per Fatmir Mediun vite me pare si “person non grata” ne Itali dhe e ke kryesorin e koalicionit…ashtu sic doli per Xhelal (M)ziun …etj…etj…

  Reply to this comment
 4. Toni April 13, 13:27

  fatmir GERDECI mediu eshte e deri me sot qe flasim PERSON NON GRATA NE ITALI,ed paloka i biri i tonin palokes ish-eksponent i min-brendshme ne kohen e PPSH kur salesh ram berisha bente sekretarin,ky banal njeri pa identitet ben mire te shohe veten…

  Reply to this comment
 5. Lul April 13, 16:57

  Ku me kriminel se ty ore Paloqe…i harrove cfare ke bere ne lezhe o cub.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*