PD dhe LSI kallëzojnë Arta Markun

September 21, 2018 15:27

PD dhe LSI kallëzojnë Arta Markun

Grupet parlamentare të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, kanë depozituar kallëzim penal ndaj Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku.

Opozita e akuzon atë për veprën penale të “Shpërdorimit të Detyrës”, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal.

Në dokumentin e padisë, PD dhe LSI i drejtohen Prokurorisë së Tiranës, duke theksuar se “lëvizjet kaotike dhe me urdhër politik të prokurorëve dhe drejtuesve të prokurorisë, pa asnjë plan të mirëfilltë organizimi dhe që kanë sjell dështimin e të gjitha çështjeve me ndjeshmëri të lartë publike, janë veprime të kundërligjshme, që prekin drejtpërdrejtë interesin e shtetit dhe të shtetasve”.

Përmes kësaj padie, opozita akuzon kryeprokuroren Arta Marku se ka vendosur të shpërbëjë tërësisht grupin e prokurorëve të çështjes penale ndaj ish-ministrit Tahiri, duke ndërhyrë në mënyrë aktive për dështimin e hetimeve ndaj tij.

Padia e opozitës i referohet edhe çështjes Shullazi, për të cilën theksohet se Prokuroria ka dështuar të përfaqësojë akuzën dhe shtetin në gjykim e për këtë përsëri bëhet fajtore kryeprokurorja Marku.

o.j/dita

September 21, 2018 15:27
Komento

17 Komente

 1. kasem gahinji September 21, 15:52

  nderhyrje e paster dhe shantazh ndaj prokurores se pergjitheshme.eshte e drejta e saj komandimi i perkohshem i prokuroreve,per arsyet qe i gjukon ajo.refuzimi ne grup,ne menyre te organizuar eshte i rende,aq me teper,shantazhi ne grup,ne menyre te organizuar ndaj kryeprokurores se krimeve te renda.si veprim ky eshte i pafalshem dheshenon kapitullim te prokurorise ne kryerjen e detyres.

  Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu September 21, 16:04

  Po grupin e Prokuroreve te Ilir Hajdutit me bllok ne dore, te Shkerdhenit dhe Mediut per Gerdecin, per ceshtjen CEZ Shperndarje etj, ku i ka degdisur krimineli Sali, perse nuk behet i gjalle Edi Rama dhe t’u pergjigjet me te njejten monedhe Shqu-pisave dhe Lesht e Lise.

  Reply to this comment
 3. Burgu Recit i mirpret bandat krimineleve politike pd-lsi September 21, 16:06

  Eshte e qarte .

  Se bandat e quajtura Opozite ,
  kane frike nga afrimi i Vetting-ut e po provojne
  e provokojne gjithcka , per te penguar ate .

  Prokuroria e Shteti Shqiptare ,
  duket se po i rrezikon banda-ve pd -.lsi ,
  klanin e Gjykatesve e prokurorve qe ata kishin
  krijuar gjate qenies se tyre ne Pushtet ,
  per ti mbrojtur ata nga Drejtesia per
  krimet e tyre ne Politike ,shperdorimin e pushteteve
  dhe vjedhjet ne Miljarda te buxhetit te shtetit Shqiptare .

  Por edhe ksaj pordhe te dal nga shpella e Majmunit
  Plak ,
  qe kenaq hundet e banditeve ish Ministra e sterMinistra ,
  do mbaroje me shpejt se ajo ka dale nga shpella .

  Prokurorja e Pergjitheshme dhe Qeverria ,

  duhet ti afroje sarkazem e ironi dhe Perballje me Ligjin

  bandat e krimineleve qe ,kerkojne te zvarrisin arrestimin e Burgun qe i pret .

  Reply to this comment
 4. malsori September 21, 16:18

  Pirth te chfryhesh o Lul hajduti dhe Monika floriri.Populli shqiptar i njeh shume mire bemat tuaja.Treshja me e qelbur e kombit shqiptar eshte Ilir Floriri me bllok ne dore,Lulushi i Saliut me 230 milion euro te vjedhura dhe kater te vrare dhe Monika Cizmja me vilen perrallore ne Jale.VETINGU,ARTA MARKU nuk ju ze gjumi,prandaj i beni te fala Sali Lugatit.Malsori.Boston.

  Reply to this comment
 5. Çika September 21, 16:20

  Ç’po na shohin sytë e ç’po na dëgjojnë veshët , si degjeneroi , në këtë farë feje ky vendi ynë – kriminelët tallen me shtetin , me drejtësinë , me ne popullin ?!
  Brekë-muti Edvin Rama doli më qelbësirë nga Fatos Nanua, prandajë ky vend është parajsë për kriminelët , prandajë njerëzit duan të ikijnë nga sytë këmbët .
  E majta në Shqipëri ka vdekur , Edvini është varrmihësi i së majtës ; të tjerët rreth tij janë maskarenj ose idiotë !

  Reply to this comment
 6. Dodona mbi Tomorr September 21, 16:25

  PD-LSI-po mbjellin anarshin ne vend; Ngjarjet e Kukesit, ato te teatrit dhe tashti me prokuroret jane deshmi te qarta te anarshise qe duan te mbjellin keto “partite e shkaterrimit “, qe duan ta kthejne vendin ne vitet “90!

  Reply to this comment
 7. Dori September 21, 16:32

  Qebte le te lehin, karvani i shtetit demokratik shqiptar shkon perpara! Per njemije vjet keta femije qaramane nuk kane per t’u votuar nga populli per te marre pushtetin!

  Reply to this comment
 8. Kriminelet akuzojne Prokurorine e Shtetit lollll ! September 21, 16:36

  BANDAT E KRIMIT POLITIKE

  QE MBAJTEN NEN TERROR SHQIPERINE

  per 29-vjet ME RADHE – U NGACMUAN EDHE

  NJIHER PAS , NGA VIBRIATORI I LOBYT ANTISHQIPTARE

  PERFAQSUAR NGA BUSHTRA DORIS PACK

  DHE FILLAUN TE KERCEJNE BEL DANCIN

  E TRADITES

  POR NJIKOHESISHTE KERKOJN EDHE

  TE DREJTAT E KRIMINELEVE TI NJOFET NGA SHTETI

  PUSHTETI KA BERE SHUME PAK – ME HESHTJEN E TIJ

  PER TI PLOTESUAR BANDAVE TE KRIMIT POLITIKE

  NE SHQIPERI DESHIRAT QE TA SHNDROJNE SHQIPERINE
  NE NJI AFGANISTAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ne X – vend tjeter jo vetem ne Europe ,
  por
  edhe Ballkkan i kishin shkerdhy surratin Prokuroria e Pergjitheshme bandave te krimineleve

  i kishte nis leter thirrje me detyrim paraqitje

  ne Prokurori per Krimet e bera .

  Reply to this comment
 9. Perkthyesi September 21, 17:03

  Frika qe po i pllakos keta delenxhinj, eshte ndoshta shenja me e mire se shteti po e merr veten, dhe nuk eshte cudi qe te nise vendosja e byzylykeve, per te cilet njerzit kane kaq kohe qe presin te jene deshmitare te veprimit te ligjit, qe deri me sot ka qene jetim, madje dhe i frikesuar nga llumi i kenetes..dhe poshtersise..

  Reply to this comment
 10. Lul hipokriti September 21, 18:31

  Ky eshte kulmi!Mire ne ne shqiperi se i njohim keto te dy gjoja parti=organizata kriminale mafjoze,qe kane ne krye ciftin e degjeneruar presidencial ,dashnorja e PD-se dhe dy kriminelet me patente,Saliun me fame nderkombetare per krimet e panumerta te tij dhe lyl tavarishin,dopjoagjentin e serbise dhe te putinit,i cili i ka shpetuar nje here drejtesise me makinacione dhe me pas ka krfyeer te tjera vepra penale si vrasjet e 21 janarit etj.Organet shqiptare te drejtesise deri tani kane treguar se s’jane te afta t’i tredhin keta te kater dhe shebeke te tjere te tyre ,po perfaqesuesit e KE-se dhe te SHBA-se do u bejne akoma sehir ketyre lamasheve ordinere,qe perpiqen te destabilizojne vendin?Nuk ka ardhur akoma koha te hapin dosjet e tyre te mbushura me pislleqe dhe te ndihmojne kryeprokuroren e pergjitheshme dhe ne pergjithesi drejtesine shqiptare ti coje atje ku dhet te ishin prej shume kohesh me perpara?Ke do terheqe zvarre ai syzeleshi i organizates politiko-kriminale te PD-se,palokari?Nuk eshte vepoer penale kjo? Po ajo kucka e leshelise qe akuzon si rrugace e rrugeve qe eshte zonjen Vlahutin per kontributin e saj te madh per ngritjen e BKH dhe te SPAK-ut ?Ku e kane qellimin keta te perlyer ne krime e korrupsion dhe kush i orkestron?Ka ardhur koha tu tregohet vendi ketyre letyrave te politikes e te shoqerise sone,boll kane shire deri tani,duke u pasuruar ne kurriz te ketij populli si shushunjat e duke thurur kompllot pas komplloti naten e duke fshehur doren diten.Keta duhet urgjentisht te kalojne ne siten e organeve te drejtesise,me ndihmen e nderkombetareve.

  Reply to this comment
 11. Beluli September 21, 18:58

  merrni briskun e rruhuni mire e mire,para se te zini emrin e Arta Markut ne goje.Perpara figures,ndershmerise e perkushtimit te saj per te zbatuar kushtetuten,ju(Muniu-ka,Likja,Vasillaq topja i pjerdhur,Lyl tavarishi,Berishovic krimineli ,Paloka me goditje ne tru,Alibeaj filozofi i kapur ne mengene e i tredhur nga berisha,etj etj)s’vleni te gjithe bashkje as nje qindarke,sepse jeni pamja me e keqe e krimit dhe e korrupsionit te ketij vendi,pavaresisht se keni arritur si maskarenj qe jeni te ngjiteni e te uzurpuni kryesite e te ashtuquajturave parti tuaja e te mposhtni e largoni cdo ze te vertete e real brenda e jashte partive tuaja.Ju nuk keni asnje lidhje me demokracine,vetem e perdorni ate per perfitimet tuaja dhe per te bere ligjin sipas karakterit tuaj te ndyre e kriminal.Arta Markiu perfaqeson ligjin,te verteten,ndershmerine,kurse ju jeni ana tjeter e medaljes,perfaqesoni krimin,korrupsioni,vjedhjen dhe cdo gje te zeze qe ekziston ne kete vend.A nuk e treguat kete duke kthyer parlamentin permbys qe diten qe ajo u prezantua ne parlament,duke mbrojtur llallushken e degjeneruar ne gen dhe ushtarin tuaj besnik,te cilin tani do e shohim dhe me byzylyke te rinj ne duar?Dukej qe u digjte shume zevendesimi i krye te degjeneruarit te prokurorise,i cili u zbatonte me nje telefonate te gjitha urdherat qe i jepnit.Pra jeni te zbuluar para popullit,para politikaneve te ndershem,te majte e te djathte,pata votuesve te varfer shqiptare pa dallim partiak,para nderkombetareve,te cilet ju njohin mire tashme e te cilet nuk hane bar.Shume mire beri qe i perzuri prokuroret dhe po i ndeshkon.Ku eshte pare e degjuar qe prokurori te mos zbatoje urdherat e eproreve e te mos perfaqesoje akuzen ne gjyq sepse ashtu i ngrihet atij qe i ka rreshtuar kunder Arta Markut (dhe ne e dime se kush i ndersen ata,apo jo lulushke-Monmika?)Perse valle nuk vene prokuroret ne gjyq?Ose kane frike se shullazi i tmerrshem,i ka ne xhep dhe po hapi gojen ose,dikush tjeter eshte i kercenuar nga shullazi dhe ai “dikush”qendron pas ketyre derdimeneve te degjeneruar prokurore.Une mendoj se shqiptaret kane rastin e mire qe nepermjet fjales se tyre,me goje apo ne rrjetet sociale,t’u nxjerrin bojen,te shkruajne e te flasin me guxim,duke denoncuar haptas cdo pisllek qe keni bere dhe per te ciet ata kane dijeni.Duhet te zhdukeni nga faqja e dheut,duke u larguar nga politika e duke shkuar ne burg per te gjitha sa i keni shkaktuar ketij po;pulli e ketij vendi.Shpresoj se ne distemin e drejtesise dhe konmkretisht ne ate gjyqesor,pervec plepistave te Berishovicit dhe personave te inkriminuar nga keto dy bannda pokitiko-kriminale te kete dhe gjyqtare qe betimin qer kane bere per te zbatuar kushtetuten dhe ligjin dhe per te dhene drejtesi dhe te cilet te mos thyhen nga presjonet dhe parate e ketyre banditeve me imunitet,ditet e te cileve jane te numeruara.

  Reply to this comment
 12. xxx September 21, 19:20

  ahahahahaa… akuze nga pd dhe lesh e lija

  Reply to this comment
 13. EDI. Pellisni sa te doni ne Rec do pefundoni shklerdhata antishqiptare September 21, 19:42

  llapat e pEderave dhe putanave te pd -lsi
  ne histeri te plote ,
  para Vetting-ut !

  Shteti kaqolave duhet ti dali menjiher ne krahe Prokurores

  dhe kerkoje arrestimin e shantazhulseve te shpelles
  se putanave te lidhur me lrimin

  Reply to this comment
 14. Po , Po September 21, 19:51

  As me shume dhe as me pak , nga sa Sali Shtaza i Vicidolit veproi kundra Ina Rames ! Krimi eshte aty ku ishte dhe , ne mos akoma me i eger e i sofistikuar .
  Zonja Marku , tek e cila shqiptaret ushqejne shume shpresa , duhet mbeshtetur fort …., foooort , nga populli dhe nga mazhoranca . Te gjithe e kemi parasysh tabllon e urryer ne parlament , kur Saliu e Monika u perpoqen t`i vene zjarrin parlamentit , vetem e vetem te mos levizej njera nga shtyllat e krimit te organizuar , Adriatik Llalla dhe te vihej perkohesisht ne vend te tij , zonja Arta Marku . Ata , do te bejne te pa munduren , per te shpetuar lekuren e tyre te zgjebosur , por edhe mazhoranca eshte ne prove te forte kesaj radhe , se sa do te jete ne gjendje te mbroje zonjen e nderuar Marku dhe te shpartalloje krimin e organizuar e te instaluar thuajse ne te gjitha hallkat e institucioneve te shtetit . Kam frike se mos Edi Rama tregohet i mefshte dhe i frikesuar e bie ne kompromise e pazare me banditin S. Berisha , pra mos bjere ne kurthin e bajraktarit serb te Vicidolit ! Nje gje e tille , do te ishte e pa faleshme per te , por edhe jetike per mbare shqiptaret !

  Reply to this comment
 15. Arber iliri September 21, 21:36

  PD dhe LSI me kete gjest politik tregojne se jane kunder interesave te shqiptareve.Behet mire qe nje pjese e tyre te shkojne ne burg te akuzuar per krimet qe i kane bere e bejne Shqiperise.Veprime te tilla kaq politike ndaj org. te drejtesise tregojne vrimen e halese ku ka rene PD e LSI.

  Reply to this comment
 16. Alban Dega September 22, 00:30

  From: Alban Dega
  Date: July 25, 2017 at 12:47:46 PM EDT

  A MUND TE KRIJOJE QEVERI ANTIMAFIA KJO MAFIA QE VJEDH EDHE SHTEPINE E VET POLITIKE !?

  – Vjedhja mbi e nen tavoline e PDSH-se

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam vetem nje pyetje logjike per shqiptaret kudo ne Bote:
  1 – A mund te krijoje nje qeveri Anti-Mafia kjo “Bande Gangsteresh”e “kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “, sipas “The Times” e “Independent”te Londres ne shkurt 1997 dhe “The New York Times” te 15 marsit 2008, epitete qe nuk i kane perdore as per Kim Jong Unin e Enver Hoxhen…, me Sali Berishen ne krye, qe e rrenoi te pakten 13 here, qe e zhberi e beri Gerdec e Otranto shtetin shqiptar, qe i plackiti dhe vodhi , genjeu e vrau ne 13 vjet Salikraci me shume shqiptare se ish- diktatura komuniste ne 46 vjet !?

  2 – A mund ti vihen melcite ne qafe per ti ruajtur ketyre ujqerve e kucedrave krimi e korrupsioni qe na bene gazi i Botes me kusarine e vrastarine e tyre perbindeshe me Kryeprokuhora me diploma te falsifikuara e kryegjyqtare qe shesin blejne drejtesi si te ishte prona e tyre !?
  3- A mund tu besohet kenges se Sirenave dhe vajtimeve te kukumjackave ala Monika Kryemadhi e Like Floriri, ala Lulezim Basha e Sali Berisha qe qajne e vajtojne per rreth 100 mije shqiptare qe kane marre rrugen e kurbetit ne 4 vjetet te qeverisjes Rama- Meta- Vasili…kur jo 100 mije por 1.6 milione shqiptare , gati gjysma e popullsise totale te Shqiperise u detyruan te emigronin ne 13 vjetet e qeverisjes Berisha per shkak te Kuotes, Zero, Cekut te Bardhe e Ligjit 24 te Sali Kadafit qe i ndante shqiptaret ne te nenes dhe ne te njerkes … !?
  4- A mund tu besohet ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve qe me sundimin e tyre, me politiken e tyre antishqiptare e antipopullore ia bene Shqiperise ate qe nuka ia ka bere asnje pushtues i huaj qe nga Roma e Greqia e Lashte, qe nga Bizanti e zaptimi otoman, qe nga barbaria e copetimi serb e grek i trojeve shqiptare, qe nga pushtimi nazifashist e deri tek terroristet e Aleksander Rankovicit e Sllobodan Milloshevicit, Venizellosve e Zerves. Ia kane bere Shqiperise hyjnore nga bukuirite, perrallore nga pasurite, fantastike nga klima e hijeshia njerezore shqiptare ate qe as hordhite barbara te Cincizkhanit nuk do tia kishin bere ! Lanet!
  A mund te drejtoje qeveri antimafia kjo Mafia qehajai i se ciles Lulezim Basha vodhen me ze e me figure votat e votuesve te vet qe votuan 4- 5 here per kryetarin de jure te kryetarit de facto te PDSH-se Sali Berisha me 23 korrik 2017 dhe perjashtoi nga konkurimi e ndoshta edhe nga jeta Sokol Olldashin ne 2013- en !
  Cfare nuk ben Mafia !?
  A mund ti besohet qeverisja e nje shteti nje hajduti me cizme te 600 milione eurove te Autostrades se Kusarise se Kombit qe vodhen edhe familjen e shtepine e vet politike PDSH- ne, qe ua vodhi Sali Berisha me koburen e Azem Hajdarit mbi tavoline dhe ndihmen e Milloshevic Rajersonit nen tavoline ne janarin e vitit 1991 !?
  Mendoni pergjigjet e ketyre pyetjeve para se te ndiqni kete “Bande Gangsteresh” e “kete Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne theqafjen e cmendurine, ne panikun dhe lemerine nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi qe do tua konfiskoje jo vetem pasurite e vjedhura por edhe lirine e abuzuar ne kurriz e ne dem te shqiptareve e shtetit shqiptar! Sipas burimeve teper konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s… etj.
  Vigjilence!
  Syceltesi shqiptare kudo jeni !

  Reply to this comment
 17. Alban September 22, 00:32

  E VETMJA EMERGJENCE KOMBETARE E SHQIPERISE !
  A MUND TE BEJNE VETING POLITIK KRYEKRIMINELET POLITIKE !?

  From: [email protected]
  Date: June 29, 2011 at 1:04:21 AM EDT

  KUR KRYEKUSARET BEJNE KRYEPROKURORIN !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Diten qe filloi gjykimi i kusarit te kapur ne kamera e flagrance totale ish- zevendekryeministrit dhe ish- Minister i jashtem i Shqieprise Ilir Meta ne Gjykaten e Larte , te gjithe prisnim qe me e pakta qe ai mund te bente ishte heshtja. Heshtja eshte kapak floriri , thote sovrani per raste te tilla.
  Ndodhi krejt e kunderta. Zevendesi i Sales, njesoj si bosi i tij shpirteror e politik, Padrinoja Berisha, u hodh ne sulm. I njejti parim i bosit te tij: mbrojtja me e mire eshte sulmi. Tamam ushtare te “baba Stalinit” dhe “Xhaxhi Enverit”. E njejta mendesi! E njejta taktike! E njejta rruge!
  Ministri i tij i Ekonomise dhe farketuesi i koalicionit te kusarise se Sali Berishes me Ilir Meten, Dritan Prifti e njofton ne menyre konfidenciale kryeministrin per megakorrupsionin e zevendesit te tij dhe pese ministrave te tjere te rregjistruar drejtepersedrejti ne mikrokamera…
  Ne cdo vend demorkatik apo gjysem demokratik te Botes, cdo kryeminister do te jepte menjehere alarmin dhe njoftonte kryeprokuroren e shtetit te vet per venien e tyre ne pranga ne kushtet e flagrances…Krejt e kunderta. Sali Berisha ben Kumbaren e Mafias kusare dhe orvatet me te gjitha mjetet e rruget per te mbuluar kete megakusari…
  Ishte kjo kusari flagrante e Metes shkendija qe i vuri flaken revoltes popullore te 21 janarit 2011 ne Tirane e mbare Shqiperine.. Kusarise se votave dhe kusarise se pasurive te Shqiperise me 21 janar i shtohet edhe nje krim madhor kunder njerezimit: ekzekutimi i kater, plagosja e 27, arrestimi dhe torturimi i kunderligjshem i mbi 131 protestuesve paqesore qe ngriten zerin kunder kesaj megakusarie.
  Nje krim i shumefishte kunder njerezimit ne baze te ligjeve shqiptare dhe atyre ndekrombetare, ne baze te kodit penal shqiptar dhe deri edhe Konventes se Gjeneves per krime kunder njerezimit.
  Denohen viktimat! Dekorohen e pasurohen me tej ekzekutoret me Berishen e Meten ne krye. Ne vend te bejne fajtorin, ne vend te kerkojne falje e meshire njga drejtesia per krimet e tyre te kapura ne flagrance e ne kamera , ata bejne jo vetem garipin, te fortin por edhe te plotfuqishmin !
  Ne vend te beje te burgosurin, kusari Ilir Meta ben prokurorin. Njesoj e se bashku me Berishen ata bejne edhe shiun edhe Diellin, edhe ligjin edhe Saliqin!
  Ne vend te bente xhiro ne dhomat e ajrimit te 313-es, zevendes- Padrinoja i kesaj kusarie e megakorrupsioni Ilir Meta i kapur ne flagrance live ne kamera, ben prokurorin. Ai akuzon jo vetem prokuroret e drejtesine shqiptare, por edhe specialistet amerikane dhe britanike, pa dyshim me te miret ne Bote, se kane tjetersuar e keqinterpretuar videon e kusarise se tij. Pike per pike ne shembullin e gjurmet e kryehajdutit Berisha, edhe zevendesi i tij Ilir Meta therret ne kupe te Qiellit : Kapeni hajdutin!
  Jo vetem Berisha e Meta , por edhe krejt banda e tyre e gangstereve dhe kusareve jane hedhur tash e gati dy muaj ne sulm e ofensive per te vjedhur edhe fitoren e mirefillte e te certifikuar jo vetem nga syte e shqiptareve dhe nderkombetareve, jo vetem te monitoreve por edhe ambasadoreve qe asistuan deri ne numerimin e votes se fundit per Tiranen…
  Pse!? Duke vjedhur voten, duke vjedhur zgjedhjet, duke vjedhur pushtetin ata i sigurojne vetes dhe bandes se tyre te kusareve impunitetin, pandeshkueshmerine nga ligji!
  Pse !? Vetem me pushtetin ata i japin dhe sigurojne vetvetes dhe klanit te tyre kusar impunitetin. Vjedhin votat per te vjedhur Shqiperine. Vjedhin Shqiperine per te vjedhur voten… Harxhet e ketij rrethi kriminal vicioz gjithnje i paguan objekti dhe subjekti i demokracise, demosi, populli shqiptar.
  Eshte kjo aresyeja qe pa filluar ende gjyqi i kusarise se Metes, LSI njofton se Berisha tashme e ka ftuar Ilir Meten per tu rikthyer ne qeveri…
  Cfare vendi tjeter me te mire ka e mund te kete per nje kusar si Ilir Meta pervecse ne nje qeveri kusaresh!? Ndaj ai i jep vetes kompetencat jo vetem te prokurorit por edhe te krye- gjykatesit supreme te kryeprokurorit ala Dyvslje njesoj si Padrinoja i tij Sali Berisha!

  UPDATE E SOTME

  Kryemergjenca kombetare e Shqiperise sot eshte qe kryekriminelet, kryekzekutoret, kryekusaret, kryepeshqit e “BANDES SE GANGSTEREVE” dhe te “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” Sali Lul Like Fatmir Cizmja … te shkojne ne burg .
  Jo derisa te jete zbatuar Reforma ne Drejtesi dhe Vetingu ne Pallatin e Drejtesise se sterkorruptuar te tyre me Adriatik Palla, Xhezair Zagarnjora, Xhind Xhoner, Tome Ndrecer e co.
  Keto thirrje, jane vetem orvajtja e rradhes e ketyre kryekrimineleve, kryekzekutoreve, kryekusareve me ze e me figure, me saraje, dugaja, butika deri edhe ne NYC, Dubai … me qindra milione euro onshore e offshore, per te vonuar, sabotuar dhe minuar Reformen ne Drejtesi dhe Vetingun, sic e minuan dhe kthyer ne Gerdec mbi 13 here ne 13 vjet Salikraci Shqiperine tone te bukur ! Asgje me teper !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim