PD: Djali i tenderon të atit 1.2 mln dollarë, Rama-Meta mbulojnë korrupsionin

December 14, 2014 13:39

PD: Djali i tenderon të atit 1.2 mln dollarë, Rama-Meta mbulojnë korrupsionin

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Oriela Nebijaj denoncoi përfaqësues të lartë të qeverisë për korrupsion dhe mosmbajtje të përgjegjësive në një skandal që sipas saj ka ndodhur me dhënien e tenderave.

Pas publikimit të aktit korruptiv, ku i biri i tenderon të atit 1.2 milionë dollarë. Rama dhe Meta  bëhen qesharakë me reagimet e tyre që konfirmojnë skandalin, por sulmojnë opozitën për transparencën që bën’, tha Nebijaj. Në një deklaratë për mediat, Nebijaj tha se fakti është se forma e korrupsionit që kanë instaluar Edi Rama dhe Ilir Meta, është e denjë për rekord gines, ndërsa citoi se ‘1.2 milionë dollarë, që i biri shef i madh tek Ministria e Mjedisit, ia tenderon të atit të tij, që ka kompani fidanësh, tha Nebijaj. Duke iu referuar dokumenteve nga bulitimini zyurtar, zëdhënësja e PD-­së tha se Edi Rama nga njëra anë e pranon që kjo ka ndodhur, dhe del e sulmon opozitën.

December 14, 2014 13:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*