PD e Durrësit zbulon listën e kandidatëve për Bashki

March 6, 2015 20:10

PD e Durrësit zbulon listën e kandidatëve për Bashki

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës Osman Stafa, ka zbardhur një listë të gjatë me emra të cilët janë propozuar nga seksionet për të qenë kandidat të së djathtës në bashkinë e Durrësit për zgjedhjet e qershorit të këtij viti.

Deputetë, figura të spikatura të PD, intelektulë nga shoqëria civile dhe bota akademike janë bërë pjesë e listës e cila do të jetë e plotë ditën e hënë, kohë që përkon me mbylljen e fushatës së propozimeve nga grupseksionet.

Konkretisht janë propozuar emrat e Igli Carës dhe Oerd Bylykbashki, aktualisht deputet të PD në Kuvendin e Shqipërisë; arkitekti Viktor Dhimgjini, dr. shkencave Fatbardha Kadiu, pedagogu Redi Myshketa, dr. shkencave Shkëlqim Fortuzi, zëvendësdekania e universitetit të Durrësit Amdra Duka, Ardian Muka, Neritan Golja, Arqile Gorea e Armand Teliti.

March 6, 2015 20:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*