Plas grushti në PD, Xhelal Mziu godet Gent Strazimirin

April 3, 2018 17:41

Plas grushti në PD, Xhelal Mziu godet Gent Strazimirin

 

Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme në selinë e Partisë Demokratike krerët e PD në rrethe, për të biseduar lidhur me aksionin e kësaj partie për mosbindjen civile, vendim ky i marrë një natë më parë nga kreu i PD.

Burime nga PD i thanë CNA.al se gjatë mbledhje së zhvilluar ka pasur një debat të fortë mes kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu dhe deputetit Gent Strazimiri, debat ky që ka përfunduar në ofendime dhe grushta.

Pas debati ka qenë Xhelal Mziu që ka goditur me grushte deputetin e Gent Strazimiri, ndërsa kanë ndërhyrë për t’i ndarë dhe qetësuar situatën deputetët e tjerë dhe të pranishmit në mbledhje.

Për ndarjen e e tyre ka ndërhyrë edhe Basha i cili ka thënë që ky është një skandal që ndodh në PD.

Burimi: CNA.al

 

a.s/dita

April 3, 2018 17:41
Komento

12 Komente

 1. Xxx April 3, 17:48

  Ky Strazimiri eshte nje klloun qe vetem ha dru.
  Parti ordiniere.

  Reply to this comment
 2. ??? April 3, 18:28

  Mosbindjen cilvile keta e kuptojne se duhet te sillen si te pacivilizuar.

  Reply to this comment
 3. Epo kjo pune April 3, 18:45

  ky tipi sa here e rrahin me rrip a pa rrip, fillon nje tjeter episod dekriminalizimi, po le nam o bure me nje r, ngelen duke te rrahur, pa na mbaje dhe kapele kaubojsi, nuk merret vesh nga eshte kurrizi e nga barku, nejse, perhere para revolucioneve te PD rrihesh ti pa fillon revolucioni, je bere si horoskop, e c’na ka gjete me keta, hajde blini fara te shumica se kush e di sa dite do rrini ne mosbindje civile… pallosha.

  Reply to this comment
  • arturi April 3, 19:09

   Eh, eshte mesuar Strazo-rripi me keto pune. Por ndodhi rastesisht … 😉 … Xhelua kishte vajtur ne mbledhje pa daulle … po I hanin duart … pa koken e Strazos dhe … bam-bum … por kesaj rradhe nuk i dhane 500 ballit … 🙂

   Reply to this comment
 4. Fat man April 3, 19:27

  Oh c’po kenaqemi, keshtu u pfshim.
  Strazimirit nuk i bem pershtypje druri apo dajaku e kemi pare edhe LIVE ne Parlament kur e e qelluan Pjerin Ndreu me Arbem Ndoken, eshte bo si puna Shabon Qoses Hunderrit, kruhet vete.
  E keqja eshte se me te rraf bajga Mziu Daullexhiu hape dhe e fute brenda.
  Kjo po eshte pune, kur jane serite e tjera….?

  Reply to this comment
 5. Fat man April 3, 19:44

  Si shpejt filloj “Mos bindja Civile”, po Strazhja ku e kishte koburen , ha ha ha.
  Do t’i pajtoj baxhella Mona, ku Mziu si prove e pajtimit, nje rruge ne Kamez do t’ vere emrin me nder “Gent Strazimiri”.

  Reply to this comment
 6. Jimi April 3, 20:08

  E filluan me mosbindjen ndaj kryetarit si prove keta horrat e PD-s.

  Reply to this comment
 7. Duan apo nuke duan mijte e kenetave dhe avoketerit e ligesise,DREJTESIA do te BEHET. April 3, 20:47

  More komentues,mosbindja civile ka filluar prej dites qe populli ne shumice i bojkotoje zgjedhet e fundit parlamentare duke e nxjerre si poziten dhe opoziten,me gjithe thaset e millit,leket e piset dhe te fortet e zonave qe grabiten e tjetersuan voten e votuesve dhe perseri politika shqiptare e Tiranes zyrtare doli e dhjere por “krenare”,pa harruar qe populli ka kerkuar me force dhe me mbeshtetjen e bindjen e USA,dhe BE-ne Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Delriminalizimit. Binduni e besoni se politika e riciklimi te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus pushtetin lokal ka deshtuar,dhe c’do skenare i peshtire i rradhes se ketyre ujqerve e cakejve te politikave bastarde,vetem se do ti shtoje me shume vitet e heqjes se lirise.Prisni se nuke keni pare gje akoma kure e djeshmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje ender,dhe e nesermja nga bange e akuzes ne burgun e Recit ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.

  Reply to this comment
 8. alphade April 3, 22:31

  Koken hengeshin ! Ai stan ate bylmet ka ! Stan me lepuj
  nuk behet ! O tempora, o mores !

  Reply to this comment
 9. Franci April 3, 23:19

  Ore koke qepe te rrahu edhe Xhelal daullexhiu kjo nuk durohet.Ngele tu honger dajak o gangsterr prej letre.Pa le kur ndonjehere ben dhe si nevrik.Spurdhjak !!°

  Reply to this comment
 10. Lili April 4, 05:04

  Normal,eshte pak kuksian edhe ky

  Reply to this comment
 11. fteri April 4, 08:35

  ore Basha ,ore hajvan ! Po përse i lejon ,dashënorin e shami kuqes të godasë Strazimir koburen ,ngre komisionin e rrypit e të pykës ti gjykojë ,ose ti
  përjashtoi të dy e të thejnë qafën ,të ikin në Dibër -bari me lopë .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim