PD e vlerёson planin e Ramёs, por e cilёson tё pamjaftueshёm

March 19, 2020 22:32

PD e vlerёson planin e Ramёs, por e cilёson tё pamjaftueshёm

Partia Demokratike e vlerёsoi planin e masave tё shpallur nga qeveria shqiptare, si njё hap tё parё pёr pёrballimin e kёsaj situate tё pandemisё sё koronavirusit dhe  minimimizimin  e efekteve nё ekonomi te biznesi dhe te familjet nё nevojё.

“PD e konsideron planin e masave social-ekonomike si të domosdoshëm për përballimin e krizës së shkaktuar nga pandemia e koronavirus. Propozimi i Qeverisë ka nevojë urgjente për transparencë dhe për t’u detajuar. Masat e shpalluara vlerësohen nga PD si një hap i parë i mirëpritur, por i pamjaftueshëm”, thuhet nё reagimin e Partisё Demokratike.

Image

Partia mё e madhe e opozitёs prej ditёsh kishte paraqitur njё paketё masash me tetё pika pёr tё ndihmuar biznesin, familjet nё nevojё, si dhe pёr faljen e disa detyrimeve tё praprambetura. Ndёr propozimet ishte edhe pezullimi i pagesave tё faturave tё dritave dhe ujit pёr njё periudhё dymujore. Kryeministri Edi Rama i rrёzoi kёto propozime, duke i cilёsuar si tё parealizueshme.

***

e.k. / dita

March 19, 2020 22:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim