Ish-drejtuesit e “institucioneve të pavarura”, në departamentet e PD-së

December 1, 2014 10:05

Ish-drejtuesit e “institucioneve të pavarura”, në departamentet e PD-së

Partia Demokratike ka shpallur dje listën e fituesve të atyre që i quan “sekretariate dhe departamente”.

Në listë figurojnë shumë emra anonimë të cilët me sa duket vijnë për shkak të lidhjeve të shkurtra me z.Basha.

Por ka dhe emra të cilat kanë mbajtur poste drejtuese në institucione që teorikisht duhet të jenë të pavarura.

Në departamentin e Administratës Publike ka fituar Endira Bushati, e cila deri pak javë më parë ka mbajtur postin e kryetares së AMA-s.

Largimi i saj u bë me shumë zhurmë, pasi znj.Bushati pretendonte se po shkelej pavarësia e institucionit dhe po vendoseshin njerëz partiak dhe klientelist.

Por me votimin e djeshëm ajo me ose pa dashje i ka dhënë të drejtë Komisionit Parlamentar të Medias që e largoi për ta zëvendësuar me një emër tjetër.

Të paktën maska e pavarësisë ra.

December 1, 2014 10:05
Komento

8 Komente

 1. studenti December 1, 10:12

  C do te thote PD-ja per mashtimin e derisotem te ENDIRA BUSHATIT se ka qene nje perfaqesuese ne instuticion te pavarur????
  Dyftyrsia eshte pasaporta e vertete e PD.

  Reply to this comment
 2. Agavi December 1, 10:17

  Jeni te lutur te me jepni nji informacion: “Kur shkelet ligji, a duhen marre masa ligjore per keto shkelje, apo mjafton te thuhet ka: “shkjelur ligjin” dhe te vazhdohet te shkelet ligji?

  Reply to this comment
 3. Lul December 1, 10:57

  Kjo eshte dhia nr. 1 e P.D me qumshtin e saj B.I.O do ushqehet kupola e re e Shqupit.

  Reply to this comment
 4. Ira December 1, 16:33

  Eshte me prejardhje komuniste, prandaj zgjidhet. Ne te dy partite si ne PS ashtu edhe ne PD, do jene ne krye, do te mbizoterojne keto. Eshte krejtesisht e vertete, prandaj mos e harroni Katovicen.

  Reply to this comment
 5. oti December 1, 18:27

  E ndiera Bushati!

  Reply to this comment
 6. Emigrant December 1, 18:57

  Kjo bukuroshja sikur ishte ne drejtimin e nje prej institucioneve te pavarura qe mbronte kuqo

  Reply to this comment
 7. info analitike December 1, 22:16

  Mos u merzisni se vendin e Endires e ka zene djali i i Digitalbit, ai po qe do te jete i pavarur dhe do te punoje ne monitorimin e paanshem te mediave.

  Reply to this comment
 8. alban December 2, 01:51

  Po ky burri si femer, çfare kerkon ketu? nje grua-burre si kjo do bente mire te mos dilte nga shtepia, ose te futej ne ndonje azil se keshtu turperon “femren”, ne pergjithesi dhe femrat shqiptare ne veçanti. Me mire Bleona Qerreti, ajo kurva ne Amerikese se kjo ne Shqiperi.

  Kaq per kete burrin ne foto.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*