“PD është kthyer në një bandë që vë gjoba dhe punon për një familje”, Veliaj i kërkon SPAK-ut të hetojë Bashën

October 17, 2020 11:40

“PD është kthyer në një bandë që vë gjoba dhe punon për një familje”, Veliaj i kërkon SPAK-ut të hetojë Bashën

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ka kërkuar SPAK-ut dhe Prokurorisë që të hetojnë ndaj kryetarit të Partisë Demokratik, Lulzim Basha, dhe kunatit të tij në lidhje me gjobat që u vendosnin bizneseve.

Teksa foli nga Kombinati, Veliaj u shpreh se Lulzim Basha, çdo protestë që ka nisur e ka lënë përgjysmë, sapo ka marrë gjobën e radhës.

“Pyetja është pse e la protestën ky? Ky tha: Unë do shtrihem aty, do bëhem tapet kur të vijë rruli i bashkisë, fadroma. Pse e la ky? Sa ishte ajo makina që ia kishte dhënë ai kontraktori aty? Pse e la, se ky tha: Ne do u sulemi qendrave tregtare. Ne e dimë sa qendra tregtare ka. S’ka Tirana 100, 2 ka, i njëjti pronar është. Aaa, pasi mori vilat në Vala Mar te Gjiri i Lalzit, u bënë të mirë oligarkët, se deri dje ishin të këqij. Po oligarku tjetër që ka vilat dhe thoshte – krimineli i Edi Ramës, oligarku i Edi Ramës – mori 2 shtëpi atje në kohë pandemie, kur të gjithë njerëzit o i humbën, o iu dëmtua shtëpia, ky u bë me 4 vila”, deklaroi Veliaj.

Në fjalën e tij, kryebashkiaku nënvizoi se PD-ja që u ngrit me idealet e studentëve të dhjetorit është kthyer në një bandë që punon për një familje.

“Është e vetmja parti politike që po t’i shohësh historikun në Facebook, ka më shumë postime që i ka hequr kundrejt pagesës, sesa ato që ka lënë. Turp i madh. Një parti që është e denjë për emrin bandë, kështu që po ka njerëz te SPAK-u, po ka njerëz në prokurori, këta duhet të zgjohen, se nuk mund të vihet gjobë në çdo biznes dhe thirrja për çdo biznes është: Mos paguani gjobat që ju vë Luli dhe kunati”, tha Veliaj.

 

o.j/dita

October 17, 2020 11:40
Komento

5 Komente

 1. Mao .CD October 17, 11:56

  Po ti je kthyer ne goren e qytetit o lalush.
  Edhe yt birush kur te rritet do te thote qa paskaqen ky servil i Rams qe vetem llap.
  Pa permendur ato qe i meson permendesh.

  Reply to this comment
 2. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 17, 12:40

  Shpertheu haleja e “rilindjes”qe ka marre miliona nga George Soros,por nuk i ka deklaruar asnjehere,që ka betonuar Tiranen me 1.6 miliard Euro te drogaxhinjve,por akoma nuk eshte arrestuar!Nese nuk arrestohet tani Edvin Escobar D’Rama dhe Erion Neveria,shqiptareve i mbetet vetem nje rruge,permbysja me dhune e kesaj organizate mafioze qe ka marre peng Shtetin dhe kombin shqiptare.

  Reply to this comment
 3. Socialisti i Ndershem October 17, 15:51

  Ka te drejte lali . Basha ka 8 vjet qe po qeveris shume keq, ka vjedhur aq shume sa i ka lene shqiptaret ne mjerim. Ka marre edhe aq shume borxhe sa duhen dekada te tera per ti shlyer.
  Hajde pra te rrezojme Bashen qe Shqiperia jone te mund te aspiroje per zhvillim dhe mireqenie.
  A e dini se shume idiote rilindiote mendojne keshtu?!!!

  Reply to this comment
 4. kasem gahinji October 17, 17:43

  Erjon.respekte per punen.por mos merr huqet e tyre.çoji denoncim prokurorise,jo denonco ne mitingje.keshtu humbet,nuk fiton gje.

  Reply to this comment
 5. Kulla October 18, 15:14

  Mao .CD = Socialisti i Ndershem = Zigur Qarri, je llapanevojtorja e Sali Kriminelit, bythqirit te Vicidolit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim