PD-ja dhe LSI-ja mund të krijojnë dhe celula terroriste!

March 22, 2019 11:58

PD-ja dhe LSI-ja mund të krijojnë dhe celula terroriste!

 

 

Tritoli që u vu tani,

nuk është për të parën herë,

gjithnjë kjo opozitë e ndyrë,

shtylla tensioni hedh në erë!.

 

Juve mendoni se unë dua,

t’ju vendos maskën e Gogolit,

po ju e dini tok me mua,

PD-ë është partia e tritolit!.

 

Kjo opozitë do luftojë fort,

të bëjë destabilizim,

ndaj dhe tritolin në atë shtyllë,

dhe mund ta quajmë një fillim!.

 

Së fundi dhe mund të kenë ardhur,

dhe luftëtarë nga të ISISIT,

edhe në rrugën kriminale,

i janë bashkuar atij PISIT!.

 

Sot opozita ka kuptuar,

ka mbetur thjesht me gisht né gojë,

dhe me tritole ka menduar,

ekonominë të paralizojë!.

 

Zbulimi është detyrë e SHISH-it,

dhe policisë kriminale,

po duhet shtuar siguria,

tani dhe në hidrocentrale!.

 

Andej një mëndje kriminale,

mund të mendojë gjithë të ligat,

dhe nuk e ka fare problem,

të hedhë në erë edhe digat!

 

S’na duhet stabiliteti,

thotë gjithandej mortja Lulash,

ndaj né destabilizim,

tregoj me gisht këtë lyrash!.

 

Për atë dhe partinë e tij,

jeta e njerëzve s’ka hiç vlerë,

ndaj vranë njerëz pa problem,

dhe një Gërdec hodhën në erë!.

 

Si mund të ketë demokraci,

nëse nuk ka stabilitet,

të gjitha postet shtetërore,

për mua s’vlejnë sa një jetë!.

 

Ju ftoj té ktheni kokën mbrapa,

mendoni pak ç’kanë bërë këta,

janë nga koka gjer në këmbë,

zhytur në krime të mëdha!

 

Unë s’nxis njeri në këtë vend,

të shkojë me vrap pas socialistëve,

po nëse ende s’zutë mënd,

mbajuni iso terroristéve!.

 

Më thoni ju-jemi për dreq,

kur shpresa dhe besimi humb,

po prit-se ka keq e mé keq,

e keqja kurrë nuk ka fund!.

 

Më tek e mira s’kanë kthim,

LSI dhe P.Demokratike,

dhe mundet që në dëshpërim,

të ketë dhe vrasje politike!

A.DUKA

March 22, 2019 11:58
Komento

17 Komente

 1. mamija Like e Gjin Gjonit March 22, 12:17

  Tamam,me tere ato krime e akuza qe kane mbi kurriz Berisho-lulushka dhe shtriga presidenciale me te shoqin… e vetmja rruge eshte destabilizimi i vendit dhe partia e tritolit sidomos ka historik per kete,e di mire udbisti vicidolas…

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 22, 13:31

   o duk teneqja
   për qemalin e ahpe gojën sa për rishitjen tek gërku!
   po për “Botuesi afër Ramës: Ai po mendon ta zëvendësojë Metën me Jozefina Topallin”,xhozin?!
   a ke ndërmënd ta hapësh??
   apo dhe ti e sheh si në veprim “intelektual” të palloshit??
   është e mundur se një nga idiotët që të ngrë në qiell ty,MH demenca e ka arsyen e tij për karthithjen e radhës”Nji zhozefine qe Bashe shalngjituri e ka kundershtare te tmerrshme.”!?
   jepi duk “kritikoje” ramës se ti vetëm “të pavërteta” nuk i thua popullit!se ti vetëm “ndershmërinë” njeh!
   pthu haletë e mutit!!
   ps:ben demenca,a e vëmë me bast që dhe xhozin ke për ta mbrojtur njëlloj si liken para 6 vjetësh??

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 22, 13:32

   net o debil
   kuptohesh që në fjalët e para!!

   Reply to this comment
  • N. WC March 22, 14:11

   O Beno. Edhe njemije poezi te tjera sikur te shkruash, asnjera s’do kete vlere po nuk qendise nje per ate kulufin e “Zerit te Bythes” me nofken N.VOJTORE

   Reply to this comment
   • N.VJOSA March 23, 13:30

    Per ty qe shkruan me “N.WC”,
    dhe per kategorine tende…
    Po, Arben Duka ka shkruar disa poezi…
    Por ti nuk di ti lexosh.
    Jo te gjithe ata qe lexojne dine edhe te kuptojne!
    Arben Duka eshte Miku im jo vetem virtual.
    E di pse?
    Sepse ai mendon keshtu si une dhe ka per Perendi te Verteten dhe jo Djallin dhe kulishet e krimbat e tij.
    Tipa si ty Arben Duka jo vetem i demaskon pa meshire, por po te kete mundesi i shtyp me kembe si krimba…

    Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 March 22, 13:30

  o duk teneqja
  për qemalin e ahpe gojën sa për rishitjen tek gërku!
  po për “Botuesi afër Ramës: Ai po mendon ta zëvendësojë Metën me Jozefina Topallin”,xhozin?!
  a ke ndërmënd ta hapësh??
  apo dhe ti e sheh si në veprim “intelektual” të palloshit??
  është e mundur se një nga idiotët që të ngrë në qiell ty,MH demenca e ka arsyen e tij për karthithjen e radhës”Nji zhozefine qe Bashe shalngjituri e ka kundershtare te tmerrshme.”!?
  jepi duk “kritikoje” ramës se ti vetëm “të pavërteta” nuk i thua popullit!se ti vetëm “ndershmërinë” njeh!
  pthu haletë e mutit!!
  ps:ben demenca,a e vëmë me bast që dhe xhozin ke për ta mbrojtur njëlloj si liken para 6 vjetësh??

  Reply to this comment
  • Mire ujku, po cakalli? March 22, 14:31

   Ujku Beno ujku. Vetem ai e ka fajin. Eshte shume i shkathet kodoshi. Ngjitet ne maje te shtyllave elektrike si keter. Gjurmet ja kemi pare gjithmone, po asnjehere surratin.

   Me vrap pas tij rilindjotas te dashur se ne mos sot neser do na beje gjemen… Do marrim fund fare-fare, e kuptoni apo jo?

   Kemi gjashte vite qe e kerkojme, por me ner me thon, deri me sot i kemi honger vetem ate qe s’thuhet.

   Ose jemi ne komplet te paafte, ose ai eshte me i zgjuar se ne. Rruge te mesme s’ka.

   Uuuuuuuuu po ky te kundermoka hunden Beno. Une kujtoja se ishte gje e ngurte, po qenka si gjethe dreqi.. Qenka paketuar me nje cope basme ngjyre roze… Qenka mall socialist. C’ja fus kot dhe une. Prodhim vendi thuaj…

   Reply to this comment
 3. kris 1 March 22, 13:32

  Mos fol me per koken tende
  Hesht Kasander se na cmende
  Je NE kulm Te marrezise
  Beson horrin socialist

  Reply to this comment
  • xx March 22, 14:54

   Ç’ke o kris n’a hengesh mun
   ti me tët moter crnsuren
   i shihni komentet o merhum
   kane ngritur ate mikun
   dhe po u hedhin shurren…

   Reply to this comment
 4. Z/K March 22, 17:36

  Mos ia merrni seriozisht komentet e anticenshurrës25642654.Ka dy tri drrasa mangut e nuk ka karpentier qe ia riapron.

  Reply to this comment
  • Tani March 22, 18:46

   Thjeshte argetohemi kur lexojme perroin psikik te mender me thene shurra 2564…….I del Rama ne enderr bastardit..Sapo deklaroi Rama qe ishte mire,ky kancerozi ne panik te plote filloi ti turrej cdo komentuesi.Gallate me mbeturinat e kohes se xhaxhit

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 23, 09:54

    tani moj baxhellë sokaqesh
    e bëjmë një kontratë??
    unë jam dakort të më zërë kanceri,po të më haç munë!!
    të vjen mirë?
    shko mor debil që më flet si ato plakuruqet e kqija!!

    Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 23, 09:52

   o Zog/K….
   nuk kam tre drasa mangut!!ti qeke RK e nuk dike me numru!
   kam 1m3 mangut,prandaj mo na ha ….!

   Reply to this comment
 5. kokepalari March 22, 19:22

  o Arben po e tepron ca me ato celulat, per celula jeni juve
  kuqaloshet !!
  ashtu siç keni qene perhere !!

  Reply to this comment
 6. MH March 22, 19:52

  anticenshurrë25642654

  Edhe ketu vjen te japesh mend.Kujt nuk i vihesh per ti shitur mendet por askush nuk ti ble.Jane deng pa marke.Por kam kenaqesi se pakzimin Censhurre e ka nga une MH.Nji emere qe te gjithe te therrasin e ta shkruajne me dashamiresi pergjigjeve te komenteve te tua plot ndryshk e eurozion psicik.Ti je kokrra e mutit qe prodhon brumatricja e te madhit Duka.Ndersa ne jo vetem krenohemi me intiligjencen e Tije te jashtzakonshme qe me aq bukuri artistike i vargezon por kane ne thelb permbajtje te mrekullushme ne lidhje me rrealitetin.E surrati i yt plot shurre e handrak guxon e merre neper goje Penden e arte Duka.

  Reply to this comment
 7. Taraboshi March 22, 20:34

  Jo mundet ti krijojne .por i kane krijuar.Keto jane cetniket e Sales te cilet dolen hapur ne protesten e dites se ejte te maskuar me maskat per mos tu identifikuar.per kete dehette veprojne organet kompetente.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim