PD, komision hetimor për Saimir Tahirin

February 12, 2018 12:14

PD, komision hetimor për Saimir Tahirin

 

Demokratët pritet të miratojnë në mbledhjen e grupit kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë ligjshmërinë e akteve të Kuvendit dhe qeverisë, dhe efektet e ndërhyrjeve të këtyre dy pushteteve tek hetimi i Saimir Tahirit.

Komisioni hetimor “Tahiri” do të ketë si objekt disa çështje, por tre më kryesoret janë: verifikimi i ligjshmërisë dhe efekteve të vendimit të Kuvendit për të mos lejuar arrestimin e Tahirit.

E dyta, veprimet e kryeministrit dhe anëtarëve të tjerë të qeverisë në pengimin apo intimidinin e prokurorisë për të hetuar Tahirin në mënyrë të pavarur dhe e treta, ligjshmëria e ekstradimit të Nezar Seitit si person nën hetim për të njëjtën çështje si Tahiri dhe efektet që sjell ekstradimi i tij për ish-ministrin e Brendshëm.

a.s/dita

February 12, 2018 12:14
Komento

9 Komente

 1. HHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAA-HAAAAAAAAAAAA February 12, 12:19

  ja pra qe u degjuan krisma
  tha shpellar qinezi

  Reply to this comment
 2. Kris 1 February 12, 13:01

  Deri tani komisionet hetimore kane rezultuar te sukseseshme si shtesa ne page per deputetet

  Reply to this comment
 3. LABI February 12, 13:36

  Tendosiani brenda ketij mi halesh.Edhe sikur te mos kete bere gje,vetem me veprimet qe ka bere me makinen,Ky mi hale sia meriton te dali ne sheshe dhe zyra.Harram i qofte besimi dhe respekti qe kishte PS per te.

  Reply to this comment
 4. alphade February 12, 13:53

  Banda pedeiste: Vec komisionit hetimor per S. Tahirin,te
  ngreje edhe nja 10 komisionet te tjera per Sali Berishen,
  numur njeshi i Shqiperise per nga bemat e gjemat qe i ka
  bere Shqiperise keto 27 vjet. Vendin e dyte per t’u hetuar
  eshte Like Floriri, me ze e figure i 750 mije euroshit ,ven-
  din e trete,Lul Basha ,i 200 milionshit i te ardhurave per
  kete vit,etj.etj.
  Sqaroj , se mire ka bere kjo bande qe ka ngritur nje komision per Saimir Tahirin,por mos harroje treshjen e
  lartpermendur, qe mbi kurrizin e tyre rendon nje mal Ko-
  rabi e Tomorri krimesh ,hajnishe, mafia ” for excellence”..!

  Reply to this comment
 5. MH February 12, 14:57

  Keto te PD per te bindur popullin(votuesit) qe jane te ndershem.Duhet t’ia fillojne punes me komisionet nga te vetet.Mbasi ti shkundin mire e buklur e ti degdisin ne Rec te Shkodres t’ia filloje allam tallam mbi kundershtaret pushtetmbajtes pa iu dridhur dora dhe syri te mos ia beje pam.
  Ne qe komentojme duam pasterti ndershmeri dhe ta gezojme jeten me qetesi ku te gjithe te jen te barabarte para ligjit.
  Jeni dakort te veproni keshtu.Hallalle e paqi buken qe hani.Ne te kunderten lerini fjalet mos u hapeni bythesh dhe mbyllni shalet.Se na qelbet vendin me ne krye fasulen e vicidolistit.

  Reply to this comment
 6. fteri February 12, 19:46

  Ju bandita,trafikantë të dreogës dhe trafikut të Lazartatit ,eksponent të bandës së vjedhjeve e vrasjeve hurit e litarit të S.Berishës ,do të bëni një komision hetimor për krimet që ka kryer PD-ja si forca më regresive në histori ,është ajo që ka shkatrruar shqipërinë nga themelet ,lereni pashaportën e S.Tahirit ,atë ja njehë gjendja civile si çdo shtetas shqiptar. Mos hidhi degë më degë !

  Reply to this comment
 7. Xha Beqo February 12, 20:03

  O shpellare vicidoliste. Tahiri po ta kishte mendjen per te ikur ju kishte lene glasen prej kohesh. Akoma Prokurori trapojan Hajdari i Mates vazhdon me efektin Dhalla beje shume zhurme dhe asnje pune. Ti sikur kishe provat more shpellar i zbritur nga malet e qoftelargut. Nese i ke cpret me arrestoje. Apo po vjen si pordha neper breke tani qe prokuroria e Katanias i mbylli hetimet per Habilajt dhe emri i Saimirit sduket gjekundi. Vazhdon Hajdarmata & lalla show.

  Reply to this comment
 8. drejtesia po vjen February 12, 22:23

  Po iku dhe Eduard Halimi qe kryesonte komisionin parlamentar te hetimit per çadrat pistolet te 21 janarit! Apo kemi Ali- Beun tani . Ngrehoseni dhe nje komision se po na iken koha. Jo se s’duhet hetuar apo gjykuar e denuar Saimir Tahiri, por format e punes se pd qe bejen dashuri me celular ne parlament si rasti S. me G.D. pardje, nuk ka fare seriozitet se kush jane deputetet qe ka zgjedhe populli dhe partia. Saimiri, po ka bere gje te denohet me burg te perjetshem dhe ti lere dengelat. Kete ta beje prokuroria dhe gjykatat.

  Reply to this comment
 9. alphade February 13, 00:22

  Ndersa Llalla mbete “qershia mbi torte” ! Me doreheqjen
  ky rrugac mendon se do t’i shpetoje vettingut dhe ndjekjes penale : RECI te pret krahehapur, kllouni i Sali
  Milloshevicit , tradhetarit me te madh te kombit shqiptar.
  Bashke me anijen e Vicidolit do te mbytesh edhe Ti, qe
  nuk sikur nje dite drejtesi ne kete Shqiperi,por si bufon i
  Saliu,sebashku me kapterin ulok,sakat, ne sherbim 24
  ore mbi nje 24 i ka sherbyer Mafias se Sali kryekrimine-
  lit,kryehajnit,kryemashtruesit,kryeshpifesit,kryegenjeshta-
  rit qe historia e Shqiperise nuk e kushte pare kurre ne ke-
  to 105 vjet te ekzistences se saj. Dhalle e Hirre ende nuk
  e keni kuptuar se anija berishiane ka marre uje nga te gji-
  tha anet dhe ju si mij halesh e gjirizash jeni te paret qe po
  e lini anijen e bandes mafioze qe fatkeqesisht e kane mashtruar Europen dhe Ameriken se gjoja eshte nje parti
  e se djathtes europiane ,kur ne fakt s’eshte gje tjeter vecese nje bande kacakesh ne sherbim te bajraktarit te
  Vicidolit. Por ditet e kesaj bande jane te numuruara. Bur-
  rgu i Recit i pret,duke filluar nga Dushmani e qafiri i shqip
  tareve,tradhetari me damke qe do ta kishin zili : Esati dhe
  Zogolli i Burgajetit. Per keto arritje te padiskutueshme
  merite te jashtzakoneshme kane ,te nderuarit ambasado-
  re: LU dhe VLLAHUTIN qe kane mbeshtetjen dhe admi-
  rimin e 96 perqind e shqiptareve. Historia e Shqioetise do
  t’i vendose ne piedestalin e sa.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*