PD kundër korrigjimit të kufijve të Kosovës

September 4, 2018 12:02

PD kundër korrigjimit të kufijve të Kosovës

 

Partia Demokratike është kundër korrigjimit të kufijve të Kosovës.

Selia blu bën të ditur përmes një deklarate të shpërndarë për mediat se po përgatit një rezolutë në mbështetje të qëndrimit të forcave politike në Kosovë për mosndryshimin e kufijve.

“Rezoluta e Partisë Demokratike mbështet fuqimisht ruajtjen e formës unitare të qeverisjes në Republikën e Kosovës”, thuhet në deklaratë.

Rezoluta e Partisë Demokratike mbështet edhe reformat që sigurojnë anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe Bashkimin Europian.

s.a/dita

September 4, 2018 12:02
Komento

5 Komente

 1. Alban I September 4, 13:40

  …do te ishte cudi e madhe nese PD-ja te ishte pro rregullimit te kufijve , ndaljes se armiqesise 200 vjecare te serbeve dhe shqiptareve, bashkimit t\ Kosoves me trungun ame-Shqiperine, si dhe prerjes se honorarave te agjenteve te Serbise ne Kosove dhe Shqiperi.

  Reply to this comment
 2. MH September 4, 15:40

  Tashti.Meqe PD kundershton.Me siguri Ideja e Thacit per korigjim kufinit asht pozitive.
  E dini pse jap kete mendim.Sepse PD asht origjinale si vjehrra e Nastradinit qe gjithe jeten e jetes leviste kunderr rrymes.E ka me statut program.Vetem kundra cdo idejet.Qofte per mire apo per keq.

  Reply to this comment
 3. Genti September 4, 16:29

  Po natyrisht qe Sala dhe bijet e tij skan qene kurr per te miren e Kosoves ,ka ber gjithçka per tu veshtiresuar jeten ketyre , keta kelysh jan te shitur te UDB ,

  Reply to this comment
 4. Kadarakliu September 4, 16:35

  Mos ia bani gajlen Kosoves kemi ne Hashim Thacin dalzotin e Kosoves dhe shqiptareve te kesaj hapesire.Jo Saliha e lulzima,qe falin hapesira grekur si dikur Zogolli toka shkaut. Hashim eshte i madh,Ju nuk keni kapacitet ta kuptoni edhe kur flet shqip.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic September 4, 19:52

  Partia Demokratik sa i perket ceshtjes se Kosove gjithmo ka qen kunder rrjedhejs historike , histori e cila i afron shqiperise avantazhe te medha ne drejtim te rregullimit si shtet per bashkim kombetar.
  Jam dakoret me komentuesim me lart qe me se PD eshte kunder thecit me siguri gjerat jan ne rruge te mbare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*