PD: Lejet për klinikën e Kosovës i ka firmosur Rama. Veliaj shpif

May 30, 2015 12:14

PD: Lejet për klinikën e Kosovës i ka firmosur Rama. Veliaj shpif

Partia Demokratike ka reaguar këtë të shtunë ndaj akuzave të bëra ndaj kandidatit të saj për Tiranën, nga rivali i majtë Erjon Veliaj, për një ndërtesë pa leje 5-katëshe në kryeqytet.

Në një deklaratë për mediat, përfaqësuesja e PD Reila Bozdo ka deklaruar se, ka qenë vetë Edi Rama, në kohën kur ishte kryetar bashkie, që ka firmosur lejen e ndërtimit të klinikës së mjekut të njohur.

“Lejet e ndërtimit dhe shtimit të katit për klinikën e Halim Kosovës i ka firmosur Edi Rama, me dorën e tij në vitin 2004. Nuk ka asnjë dyshim se Halim Kosova nuk ka bërë asnjëherë në jetën e tij diçka që të shkelë ligjin. Përse shpif Erjon Veliaj? Nga halli!”, ka deklaruar shkurt Bozdo.

May 30, 2015 12:14
Komento

15 Komente

 1. zana May 30, 12:57

  Lejen mund ta firmose, por nuk firmosi qe halimi te vidhte maternitetin, me kite e reagente, me aparatura dhe krevate qe t’i conte ne kliniken e vet private. Ne problemin nuk e kemi me kliniken, po ku i mori gjithe ato para, nje rroge mjeku, per te bere kliniken dhjetera miliona euro.

  Reply to this comment
  • ylmi May 30, 12:59

   Shpifjet jane virtyt i juaji, per te fituar pikavarazh kur nuk arrini te beni dot nje gje te mire, nuk ofroni dot asnje alternative qeverisese, dhe zgjidhni alternativen e perbaltjes e shpifjes, se ndonje gje do te mbetet. Por njerezit e kane humbur krejt besimin tek ju, dhe nga nje vesh i hyjne nga tjetri i dalin keto qe thoni ju.

   Reply to this comment
   • fllanza May 30, 13:01

    E pra, Rama nuk favorizoi te majtet dhe diskriminoi te djathten, per te dhene leje ndertimi, sic bete ju ne 4 vjet, qe favorizuat rrethin klientelist per te dhene lejet e ndertimit e per te degraduar urbanistiken e Tiranes. Leja i takonte, e mori, po me ca lekesh e beri gjithe ate klinike lind pyetja.

    Reply to this comment
    • keli May 30, 13:21

     po normal se rama nuk eshte si puna e ketyre te pd-se qe diskriminojne te majtet,lejen e ka dhene por per te ndertuar jo per te vjedhur fonde

     Reply to this comment
     • klodi May 30, 13:27

      Diskriminime nuk mund te behen per lejet e ndertimit, por ama rama nuk e dha lejen per 5 kate. Por nuk qendron ketu problemi i vertete, probelemi eshte se si arriti Halimi qe te beje ate klinike aq te shtrenjte, nga i gjeti fondet.

      Kjo eshte pyetja e vertete qe duhet te japesh pergjigje moj Reila.

     • Ona May 30, 13:35

      Po ik moj reila sepse nuk e kupton se cfare nxjerr nga goja. Ti kujton se calon gomari nga veshet. Problemin duhet ta shohen ne thellesi. Njerezit nuk duan te dine se kush e dha lejen e ndetimit sepse ajo tashme eshte bere por nga i gjeti Halimi 2.6 milione euro per te ndertuar ate klinike aq te kushtueshme sepse ka shume hije dyshimi ne kohen kur ka drejtuar maternitetin e tiranes. Ky eshte shpjegimi i vetem per kete pasuri kaq te madhe. Ai ka vjedhur gjithe fondet e maternitetit dhe me keto leke ka ndertuar ate klinike aq te shtrenjte.

  • gertjan May 30, 13:00

   Ore populli kerkon te dije se ku i gjeti 1.5 milione dollare z. Kosova qe i investoi ne kliniken e tij private ? Po godinen pa leje per 5 kate kush e la ta ndertoje pa leje? Po me maternitetin kush i tha te bastiste dhomat e tij me shtreterit?

   Reply to this comment
  • ervin May 30, 14:59

   ah moj reila moj reila edhe ti e di qe po genje po ske cben je e detyruar te dalesh te shpifesh

   Reply to this comment
 2. era May 30, 13:00

  por qe gjithsesi ndertimi eshte bere gjate kohes qe ti ke qene minister dhe se ate post e ke shfrytezuar mire,,, nese the qe kishe mundesine per te vjedhur dhe nuk e bere, ke bere favore te tjera qe dale ngadale po dalin te tjera e kushedi se ku e kane fundin

  Reply to this comment
 3. fiona May 30, 13:05

  kliniken ta gezoje ai por nuk justifikohet me rrogen e mjekut gjithe ai luks

  Reply to this comment
 4. info analitike May 30, 13:32

  “endrinat” e blogut jane ne siklet sepse jane ne kerkim te ndonje neuroni te mbetur gjalle.
  Rroga e mjekut privat nuk eshte njejte me ate te shtetit o fiiiuuuu na. Kete pyetje duhet t’ia besh Erionkes.

  Reply to this comment
 5. flori May 30, 15:55

  o catista e mjaftit pse doli lideri juaj dhe mashtroi kur tha ja legalizoi lame, sa per kliniken e ka nisur punen qe ne 1992 kur ju akoma nuk kishit lindur, gur gur behet mure, nuk e ndertoi sot si erjoni vilen luksoze, ao ku i morei leket qe ska punuar asnje dite. po ju jeni te paftyre pedera te smure.

  Reply to this comment
 6. endri May 30, 16:00

  kjo era nuk e paska lexuar mire, dekumeti thote eshte ndertuar ne 2004, minister ka qene ne 2012, te keshilloj ta reduktosh ashashin era se paska filluar te beje dem. thuaj erjonkes boll mashtrove se nuk te ka lezet me. por vishi si wine poh se ajo te shkon me shume, pas 21 qershorit do te punesojme tek teatri i kukllave se te shkonte shume ajo veshja.

  Reply to this comment
 7. elsi May 30, 16:03

  Po ska cfare te beje Eri Rondelja e zogu i Rames per Tiranen dhe del e shpif ne media per Doktor Kosoven . Gjithmone me i mire sulmohet dhe Zymbyli po e ndjen friken e humbjes si Kryetar i bashkise Tiranes . Thashethemet dhe shpifjet jane pjese e pandare e karakterit te Veliaj.

  Reply to this comment
 8. klesta May 30, 16:04

  Tashme e kemi mese te qarte qe Eri i Mamit vetem genjen e mashtron . Pastaj kjo eshte e dukshme pasi nese nuk do te ishte me lejen e atij gjatavilit Rames aktualisht do te prishje klinika e Z. Kosova dhe nuk do te Legalizohej nga keta te Rilindjes . Mbi te gjitha edhe po ta kishin legalizuar kliniken nuk i kane bere nder doktor kosoves por thjesht keta te Rilinjdes e kane per detyre se jane ne pushtet .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim