PD “lëshon” një vezë kundër Ramës, mbyllet seanca

February 25, 2016 13:37

PD “lëshon” një vezë kundër Ramës, mbyllet seanca

 

Seanca e Kuvendit është mbyllur nga kryetarja e saj Valentina Leskaj, teksa përfaqësues të opozitës të mbledhur rreth foltores duke u përplasur me punonjësit e gardës, kanë qëlluar me vezë. Goditja synoi kryeministrin Rama, por “pa sukses”. Rama u bëri shenjë kundërshtarëve të vazhdonin me këtë avaz, dhe u largua bashkë me disa ministra nga salla. Jashtë sallës, deputeti Taulant Balla deklaroi se kjo protestë është absurde, pasi çështja Prenga tani i përket gjyqësorit. “sa herë kanë kriza në PD, sa herë Jozefina i thotë Lulit, ti nuk ban, vijnë e shfryjnë në Kuvend krizat e tyre”, tha Balla.

February 25, 2016 13:37
Komento

1 Koment

  1. Tomorri February 25, 13:52

    Do te quaja demokraci te vertete,por dhe liri te vertete ne se do kishte ligj te tille qe:
    Kush arrin te qelloje kryeministrin me veze do ti delegoja 25 vjete burg pa mu dridhur syri fare edhe sikur ky te ishte Sali kremineli.Kete kryeminister e ka votuare populli dhe ata qe qellojne me veze jo prandaj une ne emer te ketij populli do ta tridhja per koqesh ate person.Kjo nuk eshte lufte demokratike,kjo eshte lufte per te permbysur kete komb nga rrenjet dhe keta kreminele qe sote godasin me veze neser te lidhin kete popull me zinxhire.Kot lodheni sistemi kapitaliste ka dhene shpirt e dine te gjithe dhe bejne sikur nuk e dine,ky sistem ashtu si ai socialiste apo komuniste kane kryere funksionin e tyre per te cilin ju ngarkoi historia,tani lum ai qe punon dhe mendon per diçka tjeter te pa provuare,dhe pikerishte te mençmit ketu ta kene mendjen dhe jo tek pangopesia me para.ketu perjashtohen ata qe jane ne klubin kreminel te PD se ata nuk jane per keto pune por vetem per pislleqe dhe tradhetira kunder kombit te tyre.Shembull kane Toptanet,Zogolljanet dhe te gjithe kolaboracionistet ku bejne edhe vete pjese.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim