KZAZ refuzon listat e e komsionerëve të PD dhe LSI: Nuk janë subjekt zgjedhor

May 31, 2019 11:21

KZAZ refuzon listat e e komsionerëve të PD dhe LSI: Nuk janë subjekt zgjedhor

Ditën e sotme PD dhe LSI kanë dërguar listat  me komisonerë pranë KZAZ-ve. Në Gjirokastër KZAZ me nr.78 ka refuzuar të regjistrojë listat e komsionerëve të PD dhe LSI të cilat janë paraqitur nga kreu i PD në Gjirokastër, Dash Aliko.

Kreu i KZAZ ka argumetuar duke thënë se nuk mund të pranohen listat e subjekteve që nuk janë regjistruar në zgjedhje, në përputhje edhe me vendimin e marrë nga Komisioni Qëndror Zgjedhor.

E njëjta situatë ka ndodhur edhe në KZAZ  Shkodër, ku janë refuzuar listat e komsionerëve të PD.

Sipas Kodit Zgjedhor sot është edhe afati i fundit për dorëzimin e komisionerëve, por nga ana tjetër KQZ vendosi se nuk do të pranojë komisionerët e opozitës pasi subjektet që nuk janë në garë për zgjedhjet e 30 qershorit nuk mund të regjistrohen.

e.t./dita

 

May 31, 2019 11:21
Komento

5 Komente

 1. geg hyseni May 31, 11:36

  Kufirin te thana kriminelve te shtetit ligjor!!!!

  Reply to this comment
  • Kmentuesi June 1, 00:27

   Bravo KQZ-ve ja ka vene vertete kufirin te thana.Ata shkuan per leshe dhe e gjithe opozita eshte bere lesheli.Ne te semes vafshin.

   Reply to this comment
 2. lulua May 31, 12:30

  PO do qendrojme me kembe ne toke dhe koke mbi shpatulla apo do tu nderrojme vendet? Po ç’eshte kjo logjike qe u dashkan derguar ne komisionet e zgjedhjeve njerez qe s’kane te bejne fare me zgjedhjet?! Kjo eshte ulurime e atyre qe jane çmendur dhe s’mund te çmendemi te gjithe. Ata qe jane rrugeve , le te rrine atje, por te mos gacmojne lirite e te tjereve se pastaj di tu thyhen turinjte.

  Reply to this comment
 3. Konti Sbalta May 31, 19:38

  Kjo eshte skema e prishjes se zgjedhjeve,, e hartuar shume kohe perpara nga “keshilltaret”Anglez apo Hollandez te Lulzim Bashes dhe qe po vihet ne jete hap pas hapi ,por qe kulmon me prishjen e zgjedhjeve. Si do te kunderpergjigjet qeveria ?Apo do ta beje si me ata 6 deputetet e PD qe mbas skandalit ne Drejtorin e policis Tiranesku kundershtuan me force dhe goditen punonjesit e policise deklaronin ne hetusi se fajtor ishte policia dhe jo ata!Nuk e di si do perfundoj ky gjyq por ne qofte se keta “6krere bandash nuk denohen na gjykata, atehere policia eshte e rrezikuar gjithmone nga banditet e PD!

  Reply to this comment
 4. Kmentuesi June 1, 00:27

  Bravo KQZ-ve ja ka vene vertete kufirin te thana.Ata shkuan per leshe dhe e gjithe opozita eshte bere lesheli.Ne te semes vafshin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim