PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

November 30, 2014 10:11

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

Pas një harrese të gjatë, PD do të mbledhë sot Këshillin Kombëtar të partisë, për të zgjedhur strukturat e reja drejtuese.

Në gara për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së janë Eduard Selami, Enkelejd Alibeaj dhe Arben Ristani.

Nga Këshilli do të dalin edhe 22 drejtuesit e departamenteve dhe 6 sekretarëve, si dhe 2 nënkryetarët e partisë.

Në fillim të mbledhjes së këshillit pritet që Kryetari i PD-së të bëjë një analizë të situatës politike që po kalon vendi, ndërsa në rend të ditës është zgjedhja e strukturave.

 

 

November 30, 2014 10:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?