PD transmeton nga selia e vet intervistën e bllokuar të Zaganit (Video)

September 6, 2015 10:37

PD transmeton nga selia e vet intervistën e bllokuar të Zaganit (Video)

Partia Demokratike ka shpërndarë sot nëpër media intervistën e plotë të  ish-shefit të Antidrogës Dritan Zagani.

Për PD, intervista është “provë e përfshirjes së ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në trafikun e drogës. “Dëshmi tronditëse që flet për lidhjet e ministrit me bandat e trafikut hashashit, heroinës e kokainës”, -kështu deklaroi deputeti demokrat Pollo.

Duke publikuar videon, deputeti Genc Pollo, në emër të PD-së kërkoi dorëheqjen e ministrit Tahiri.

 

September 6, 2015 10:37
Komento

9 Komente

 1. shqiptari September 6, 11:13

  PO PSE U ARRATIS JASHTE SHTETIT KY ME GJITHE FAMILJE? PSE NUK FOLI PER KETO KUR ISHTE NE ARREST SHTEPIJE.APO SEPSE DO TI DILNI TE GJITHA TE PALARAT QE KA PASE ME GRUPET KRIMINALE TE DROGES. INTERPOLI DUHET TA GJEJE DHE TA SJELLE NE VENDIN TONE QE TE DOKUMENTOJE PER GJITHECKA FLET. PERGJEGJESI MBANE EDHE GJYKATESI QE E LA ME ARREST SHTEPIJE. EDHE AI DO TE KETEQENE I PERLYER ME EUROT

  Reply to this comment
  • Endri September 6, 12:54

   Pavaresisht se nuk e njof fare kete qe eshte arratisur dhe nuk vej doren ne zjarr as qe thote te verteten as qe mashtron, problemi eshte qe ti seriozisht pyet pse nuk denoncon nga brenda Shqiperise ministrin e brendshem dhe drejtues te larte te shtetit? Po ne Shqiperi njerezit qe guxojne te denoncojne i zhdukin nga faqja e dheut dhe as nuk perpiqen ti mbulojne gjerat. Eshte njelloj si nje te penduari te mafies ne Itali ti thuash pse nuk vazhdon te jetosh atje ku jetuar me perpara por nderron identitet.

   Reply to this comment
 2. shqiptari September 6, 11:25

  PO PSE U ARRATIS JASHTE SHTETIT KY ME GJITHE FAMILJE? PSE NUK FOLI PER KETO KUR ISHTE NE ARREST SHTEPIJE.APO SEPSE DO TI DILNI TE GJITHA TE PALARAT QE KA PASE ME GRUPET KRIMINALE TE DROGES. INTERPOLI DUHET TA GJEJE DHE TA SJELLE NE VENDIN TONE QE TE DOKUMENTOJE PER GJITHECKA FLET. PERGJEGJESI MBANE EDHE GJYKATESI QE E LA ME ARREST SHTEPIJE. EDHE AI DO TE KETEQENE I PERLYER ME EUROT. TE GJITHE KETO JANE PJESE E KLANIT TE BERISHES. E PO NUK U PASTRUA POLICIA DHE MINISTRIA E BRENDESHME NGA MAFIOZET E BERISHES, QEVERIA GJITHEMONE DO TE KETE PENGESA E SABOTIME NE PUNEN E SAJ

  Reply to this comment
 3. skifteri September 6, 11:32

  Zagani nje mercenar I shitur te P.D.-ja .Po te jete burre vjen ne shqiperi dhe perballet me pretandimet qe nge. Mbas ikjes hedhe helme te pa besueshme.G .Dita merr merr zemer e para nga P.D-ja.Kjo eshte situata , z.THano !!!!, kontibove si luan ne rrezimin e S.B,tani ktheve timinin nga gremina.! ,si lopa qe e mbush koven me qumesht dhe pasta I fut nje shkelm dhe derdhe.!!!!!!?.###################

  Reply to this comment
 4. Usa September 6, 11:36

  Mafie e gjalle

  Reply to this comment
 5. S.p. September 6, 12:08

  Sajmr Tahiri te jape dorheqjen dhe kelyshet e tij te largohen nga postet drejtuese ndryshe rendi edhe me keq do te perkeqsohet.Rama duhet pa vonese te kerkoje dorheqjen Tahirit.
  FJALA KU KA SE NUK ESHTE PA GJE ESHTE MESE E GODITUR.

  Reply to this comment
 6. llumi September 6, 12:25

  popull muti ky joni

  Reply to this comment
 7. Zoro September 6, 12:26

  DORHEQJA ESHTE PAK, PROKURORIA TE FILLOJE CESHTJEN PENALE NDAJ TAHIRIT PASI AI ESHTE PA IMUNITET, NDRYSHE SIGURIA PUBLIKE NE SHQIPERI NUK KA INTEGRITET.
  Nje organizim i corganizuar i pa pare ne kete ministri nuk dine nga te shkojne me perpara policia e shtetit ne jug apo ne veri me kosore ne krah.
  EDHE KETE NUK E KONSTATON ZOTI RAMA !!!

  Reply to this comment
 8. shkelzen September 6, 12:30

  Zoti Dritan Zagari e lexova intervisten,por ti ben mire te tregosh prej vitit2000-2009,perse shkove ne ITALI dhe kush te dergoi,dhe ne KOSOVE ne vitin 1999,perse shkove dhe hiqesh I “VARFER”si ato kurvat qe gjithe neten bejne “SEX”dhe ne menjgjes thone jemi te “VIRGJERA” por me keto qe thua tregon se je “PINJOLL” I SALI SERBIT”dhe asgji tjeter or “trumcak”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*