PD: Mungojnë barnat për 300 pacientë në QSUT

September 9, 2018 14:58

PD: Mungojnë barnat për 300 pacientë në QSUT

 

Demokratët e akuzojnë ministrinë e Shëndetësisë se ka lënë në mëshirë të fatit duke rrezikuar jetën e 300 pacienteve me hemofili.

Ata thonë se në QSUT  mungojnë faktorët 7,8 dhe 9, medikamenti i nevojshëm për këtë kategori të sëmurësh.

Sipas tyre edhe heshtja e ministres Manastirliu është mizore.

Por në një reagim të Qendrës Spitalore “Nënë Tereza” mohon që të ketë mungesa të faktorëve për hemofilikët.

Sipas saj, faktori 7,8 dhe 9 është shpërndarë sipas përshkrimit në recetë të mjekëve hematolog.

a.s/dita

 

September 9, 2018 14:58
Komento

2 Komente

 1. qysh kur merakosen per shendetin e shqiptareve kta kriminele qe i vrisnin rrugeve e Gerdec-it ! September 9, 15:39

  Bandat duhen shüall te jashteligjeshme
  dhe jepen Drejtesise .
  Kjo Loje bla bla bla-je eshte etiketa fallso per
  t’u shitur si politikane .
  Zhdukini sa me pare nga politika e shqiptareve
  kto Pseudoparti kriminelesh .
  Kjo pseudopolitike po i kushton shume Shqiperise
  po harxhohen miljarda ,per te mbajtur ne politike
  bandat e krimineleve pd-lsi ,
  qe jane kunder shteit Shqiptare dhe Pushteti vazhdon
  te bej partnerin e ksaj Loje te Ndyre
  kunder interesave te vendit dhe mjerimin e shqiptareve .

  Reply to this comment
 2. qysh kur merakosen per shendetin e shqiptareve kta kriminele qe i vrisnin rrugeve e Gerdec-it ! September 9, 15:39

  Bandat duhen shpall te jashteligjeshme
  dhe jepen Drejtesise .
  Kjo Loje bla bla bla-je eshte etiketa fallso per
  t’u shitur si politikane .
  Zhdukini sa me pare nga politika e shqiptareve
  kto Pseudoparti kriminelesh .
  Kjo pseudopolitike po i kushton shume Shqiperise
  po harxhohen miljarda ,per te mbajtur ne politike
  bandat e krimineleve pd-lsi ,
  qe jane kunder shteit Shqiptare dhe Pushteti vazhdon
  te bej partnerin e ksaj Loje te Ndyre
  kunder interesave te vendit dhe mjerimin e shqiptareve .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*