PD në komision, por do tryezë për drejtësinë

March 6, 2016 17:38

PD në komision, por do tryezë për drejtësinë

Edhe pse të premten PD kishte paralajmëruar bojkot të Parlamentit, demokratët do të jenë në së paku dy komisione, përgjegjëse për dy reformat e rëndësishme, reformën në drejtësi dhe reformën zgjedhore.

Anëtarët demokratë të komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi, do të jenë të henën në mbledhjen e orës 17:00, por prania nuk do të thote heqje dorë nga një prej kushteve më të forta të opozitës, thirrjes të një tryeze politike për reformën.

Por PD do vijojë të mbajë të njëjtin qendrim të shprehur deri më tani.

March 6, 2016 17:38
Komento

1 Koment

  1. atanas nikitin March 6, 20:24

    asnje tryeze.komisionet parlamentare,jane te vetmet tryeza politike.tryezat e partive jane vetem per pazare.asnje leshim,konsensusi ne demokraci shprehet me votim dhe jo leshim.po te prisni pd do prishni reformen,nuk do ta beni kurre,dh keshtu shpetojne saliu dhe saliria.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?