PD në komisione, Alibeaj: Xhafaj qep ligjin sipas masës së vëllait

May 16, 2018 10:34

PD në komisione, Alibeaj: Xhafaj qep ligjin sipas masës së vëllait

Para protestës së paralajmëruar para godinë së Ministrisë së Brendshme deputetët demokratë marrin pjesë në komisionet parlamentare, atë të Ligjeve dhe të Veprimtarive Prodhuese.

“Qep ligjin sipas masës së vëllait. As ekstradohet, dhe as i ekzekutohet vendimi në Shqipëri, duke e kthyer këtë vend si një mbrojtës dhe amnistues të gjithë radhës së kriminelëve që sot janë thirrur nën armë nga kjo qeveri, duke e kthyer këtë vend në parajsë kriminale”, tha Enkelejd Alibeaj para deputetëve.

Një ditë më parë Taulant Balla gjatë mbledhjes me deputetët e komisioneve që kishin rend dite, dha porosi që rendi i ditës të vijohet, pavarësisht “zhurmës së opozitës”.

o.j/dita

May 16, 2018 10:34
Komento

3 Komente

 1. hysa May 16, 10:44

  Se shpejti do ta qepI sipas qafes tende more kriminel.

  Reply to this comment
 2. MH May 16, 12:35

  Jo qepje por duhet tegel i shume fishte per t’iu hekuros me hekura nder duar dhe perplasur me shpinde mbas murit kaq te neveritshem jeni ba ju fisi i qendre se korrupsionit dhe krimit SHQUP-it.

  Reply to this comment
 3. Alban Dega May 16, 16:24

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXINE NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE !

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek dhe Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*