PD në komisionin e medias: Nuk ka seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj

May 15, 2018 09:32

PD në komisionin e medias: Nuk ka seancë normale pa u dorëhequr Xhafaj

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka marrë pjesë në mbledhjen e komisionit të medias, ku teksa kreu i grupit Edmond Spaho, nisi të fliste për çështjen “Xhafaj” është penguar nga deputetët socialistë.

Nuk është e zakonshme, ka prezencë të shtuar të grupit parlamentar të PD dhe qëllimi jonë është të shprehim gjendjen në të cilën është vendi. Në radhë të parë duhet të jeni ju deputetët e Vlorës pasi organizata kriminale që kanë gjetur strehë në këtë qytet duhet t’i luftojmë bashkarisht dhe t’i hapim vendit rrugën për integrim europian. Nuk shkohet në Europë me kriminelë, prandaj mos më ndërprisni. Ministri i Brendshëm duhet të dorëhiqet, prandaj nuk do të ketë punë normale të këtij Parlamenti, as komisione derisa ministri i Brendshëm të japë dorëheqjen, pavarësisht zhurmës që bëni ju”, tha Spaho.

Por socialistët kanë vijuar të kundërshtojnë, duke u shprehur se komisioni parlamentar ka një rend dite, dhe çështja për të cilën flet Spaho nuk ka të bëjë me komisionin.

Ndërkohë që deputeti Flamur Noka nisi të fliste deputetet e maxhorancës u larguan nga mbledhja.

o.j/dita

May 15, 2018 09:32
Komento

6 Komente

 1. Jelo May 15, 10:13

  Jane mesuar kta te bllokojn e kane ne adn.

  Reply to this comment
 2. Fato May 15, 10:19

  Bobo per ca i kemi votuar ne dhe me ca meren kta

  Reply to this comment
 3. K. Matik May 15, 11:16

  #Hajdutet therrasin kapeni hajdutin.
  #Kriminelet therrasin te dorehiqet i ndershmi.
  #Transvestitet demokaotike kane dale komplet jashte kontrollit.

  Transvestitet s’mjafton t’i kapesh vetem prej flokesh. Atyre u ben derman vetem grushti i hekurt. Z.Xhafaj duket se e ka te tille grushtin. Prandaj dhe qente po lehin si te terbuar. Zoti ja shtofte inatin. Qente le te lehin, karvani do ece perpara.

  #Nuk do kete doreheqje!
  #do kete vetem perballje!
  #Sy nder sy e dhemb per dhembe!
  #Perpara z.Xhafaj
  #Ne jemi me ju!

  Reply to this comment
 4. MH May 15, 13:08

  Keto injorantet e PD,per cdo person qe do vihet ne detyren e Min.te Rendit do e kundershtojne.Keto shpirtenisht duan qe ajo ministri te mos funksionoje ose ta ken vete keta ne dore.
  Difekti qendron se Vettingu ecen teper ngadal sa me tu mbushe mendja se nuk po funksionon.

  Reply to this comment
 5. Fidel Kastro May 15, 16:47

  Per te gjithe ata qe duan te kuptojne te verteten , une do te citoj nje shprehje te te ndjerit Sotir Kolea ( Ekonomist ne kohen e Monarkise , vdiq ne vitin 1946) Shqiperi e re , Shqiperi e vjeter iken nje mut dhe vjen nje tjeter.

  Reply to this comment
 6. Bashkpuntori X May 15, 17:18

  O medrek te kryetarit te grupit dhe gjithe atyre qe drejtojn PDne qe po e çojne perdit dhe me posht

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*