PD nis planin për bojkotimin e zgjedhjeve?

June 9, 2015 20:00

PD nis planin për bojkotimin e zgjedhjeve?

Partia Demokratike do të bojkotojë zgjedhjet për Bashkinë e Kurbinit. Vendimi është marrë nga kryesia e degës së PD­së, ku gjithashtu ka qenë i pranishëm edhe nënkryetari demokrat Edi paloka.

Vendimi është marrë pasi Kolegji Zgjedhor dhe më pas KQZ kanë zyrtarizuar si kandidat të PD për Kurbinin Artur Biba, megjithëse ai ka paraqitur dorëheqjen. Paloka tha se në kushte të tilla PD nuk ka kandidat dhe nuk mund të marrë pjesë në zgjedhje.

PD i ka drejtuar një apel qytetarëve të Kurbinit që më 21 Qershor të bojkotojnë procesin. Pas dorëheqjes së Bibës, PD propozoi si kandidat të sajin Ilir Pjetraj, por kandidatura e tij nuk u pranua nga KQZ për shkak të shkeljes së afateve ligjore për regjistrimin e kandidatëve.

June 9, 2015 20:00
Komento

12 Komente

 1. Daku June 9, 20:30

  Ne burg te shkojne. Te gjith e dime shume mire qe rrugaçet qe kemi neper lagje jane me PD-ne.

  Reply to this comment
 2. arjan June 9, 20:35

  popo pote shikosh perkrahesit e pd po thuaj te shumtit jan rrugacet e lagjeve

  Reply to this comment
 3. Arben June 9, 20:37

  DO ZOTI NUK MARRIN PJESE TE ZHDUKEN NGA JETET TONA NJEHERE E PERGJITHMONE.

  Reply to this comment
 4. As Poet, As Analist June 9, 21:21

  Vendim per bojkot
  ka mare kryesia
  bashke me lulushin
  Dhe mender Salija!!

  Ai, derr i pyllit
  derr nga Vicidoli
  ai egersire
  qe nga shpella doli

  me goje tè Paloqes
  foli sot menderi
  bashke me tè ka folur
  lulush brekedhjeri !!….

  Sa here bilbilon
  Debutet Paloqja
  duket se ne goje
  i ka ngecur loqja

  Paloqe thuthuqi
  dhe ceta ne lane
  Tè mbajne menderin
  se votat u vane.

  nuk ka ndonje vlere
  do a s’do votojne
  sic nuk prish pune fare
  po tè bojkotojne!!……

  Reply to this comment
 5. Kopaçe June 9, 21:45

  Kur flet Edi Paloqe, dridhen zagaret e rruges.

  Reply to this comment
 6. lato June 9, 21:53

  Nga rruga doli,drejt rruges shkon
  Llumi i rruges e perfaqson.

  Reply to this comment
 7. Zoro June 9, 23:25

  Eshte e vertete se te gjithe ata qe ishin me PD ne shkallen time jane antarsuar me LSI-ne dhe qendruan ne po ato vende pune qe kishin 8 vjet me Saliun.
  Te tjerve rilindja ju ka bere nje tabele ku ju thote “Drejtimi i duhur” , o ne lume ose ne det.
  Po ky qe flet per bojkote “TUAF” ngeli tere kohen thuthuqi.

  Reply to this comment
  • Drini June 10, 10:49

   Ore njerez,populli don te haje,ska alternative tjeter per te jetu ose te jesh anetar i nje partie É pa dinjitet,ose te marrish rrugen É emigrimit si une tash e 20 vjet,zgjidh e merr,kurse per rrugacet ka sa te dush si ne ps,ne pd,po ato nuk jane nepunes te administrates ata jane shefa ose (biznesmene).Kurse lsi eshte partia me É qarte ne zgjedhje,te premton vend pune ne kembim te nje sasie votash dhe e mban premtimin,kurse pd ose Ps nuk i kan mbajt premtimet per punsime prandaj u duhen te fortet per zgjedhje se fitojne me dhune,psh(pjetri)alias fufi,e ps ndoka e shume te tjere.

   Reply to this comment
 8. METEH June 10, 10:54

  Bojkotimi i zgjedhjeve eshte e vtmja menyre qe mund te shpetoi PD-ne nga diskreditimi total,pasi kjo PD e mbylli me turp misjonin e dhjetoristeve qe ne PD nuk ka me asnje te tille,pasi perfunduan si Hajdari,Olldashi me jete,ndesa shume te tjere moren arratin..!

  Reply to this comment
 9. ismeti June 10, 13:07

  ky as per gomar sban

  Reply to this comment
 10. Astrti June 10, 13:30

  E kujt i plasi trapi se bojkotoi PD-ja zgjedhjet?Me mire se largohen qelbesirat e kombit,llumi i shoqerise nga politika.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin