PD nuk depoziton pyetje rreth programit të qeverisë, Paloka: Do marrim pjesë në seancë

Redaksia Online September 13, 2013 08:58

PD nuk depoziton pyetje rreth programit të qeverisë, Paloka: Do marrim pjesë në seancë

Partia Demokratike nuk ka depozituar asnjë pyetje për programin e qeverisë , i cili do të debatohet në një seancën parlamentare të së shtunës. Grupi i deputetëve demokratë nuk ka paraqitur asnjë pyetje për kryeministrin Rama, pavarësisht afatit deri në orën 20:00 të mbrëmjes së djeshme që ka vendosur kreu i Parlamentit, Meta. Kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, e justifikon mungesën e pyetjeve me arsyetimin se “ajo që u paraqit në seancë nuk ishte program”, në një prononcim për “Panoramën”.

Pavarësisht se qëndrimi i demokratëve duket se nuk ka ndonjë ndryshim të madh në lidhje me programin e qeverisë së re, Paloka konfirmoi se të gjithë deputetët e Partisë Demokratike dhe aleatëve të tjerë të djathtë kanë regjistruar emrin për të marrë pjesë në diskutimet e së shtunës.

Rregullorja parashikon 20 minuta në dispozicion të çdo deputeti kur diskutohet rreth programit të qeverisë.

 

Redaksia Online September 13, 2013 08:58
Komento

6 Komente

 1. Njeriu realist. September 13, 11:31

  Me duket si DAUN ky qe eshte aty larte ne nje basyrret,shikoheni mire ju qe e kini afer dhe larg.

  Reply to this comment
 2. Naftetar Vjeter September 13, 11:41

  C pyetje do bejne apo si do gjykohet 21 Janari,Gerdeci apo shitja e teritori te Gardes etj.Keta jane te zhytur ne m.. ti thua skane depozituar asnje pyetje.Kane frike se bjene me kembet e tyre sa zullume qe kane bere.

  Reply to this comment
 3. timi September 13, 11:41

  C’pyetje do bejne keto mor vella…keto jane aty ku nuk e meritojne aspak (ne parlament), vetem te lehin dhe te vjewllin vrer nga gojet e tyre te qelbura per te mbrojtur supervjedhjet dhe krimet e bera. As kane lidhje fare me programin e rilindjes (qe per ironi te fatit, nuk ka mbetur njeri ne Shqiperi pa e lexuar qe nga fillimi I shpalljes se tij para zgjedhjeve), keto horra jane aty te mbrojne kriminelin sali berisha sepse so bythelepires perfituam ca therrime nga super vjedhjet dhe superkrimet e beridhes dhe bandes se tij.

  Berishen e ka kapur frika e ndeshkimit per te zezat qe I ka bere ketij vendi e ketij populli dhe mobilizon llumin qe fatkeqesisht eshte akoma ne parlament dhe paguhet nga taksat tona te lehin si qente dhe te zhurmojne punet e qeverise se re.

  Rama me nje fjalim brilliant ia dha sinjain e pare qe do anullohen gjithe vjedhjet e pervetesinet qe bera nga 23 qershori e deri tani (ku ne te vertete krimineli sali berisha dhe keto qener qe I shkojne pas vendosen nje record original ne vjedhjen e shtetit dhe pasurive kombetare), Rama ia dha sinjalin se nuk do te mbetet krim pa u ndeshkuar dhe berisha turfullon sa nga frika sa nga xhelozia sepse po sheh nje kryeminister model, qe do te punoje me perkushtim per Shqiperine. asnje nuk ka nevoje per pyetjet eketyre injoranteve. ne ju’a dhane pergjigjen tone duke I hedhur ne kosh te plehrave me 23 Qershor dje per cdo shqiptar eshte e qarte si drita qe keto jane ne parlamnt thjesht per te lehur si ente kundra qeverise per cdo gje….kane filluar qe me 24 Qershor duke habitur te madh e te vogel te flasin per deshtimet e nje qeverie qe akoma nuk kish marre mandatin de akoma nuk kish filluat punen. Berisha te pafshim sa me shpejt ne burg.

  Reply to this comment
 4. Labi 2 September 13, 12:19

  Po kush do te drejtoje grupin apo cuni i mamase?Po ku ka b…ai te dale para Sales.A e pate pardje se iken mbrapa te paudhit si me suste.
  Jo vetem ky po edhe lulzimja nuk ka sy e faqe qe te dale para serbit.

  Reply to this comment
 5. diskutanti September 13, 13:05

  Pijanec dhe daum

  Reply to this comment
 6. Horri i Bulevardit September 13, 14:31

  Nga djemt e bukur, ne shqiptaret kemi patur vetem katastrofa, kjo ngaqe bota djemt e bukur i perdor vetem per biznes seksi dhe nuk i fut ne politike.
  E pesuam njehere nga Enver Hoxha, qe si nje djale i bukur, na futi ne zgrip.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*