PD nuk do bojkotojë Parlamentin. Protesta deri më 28 qershor

May 28, 2018 14:18

PD nuk do bojkotojë Parlamentin. Protesta deri më 28 qershor

 

Pas debatesh, PD-ja ka marrë sot vendimin përfundimtar se nuk do të ketë bojkot të Kuvendit.

Vendimi u mor ditën e sotme, në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së të organizuar në orën 12:00.

Kryefjala e debatit mes deputeteve ishte “bojkoti i parlamentit ose jo”.

Në mbledhjen e grupit të PD, ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetë të tjerë kanë kërkuar që të bojkotohet parlamenti.

“Bojkot, nuk mund të qëndrojmë me narkotrafikantët. Shqipëria aktualisht është në fokus ndërkombëtar. Për opozitën nuk ka zgjedhje paqësore me Edi Ramën”, mësohet të jetë shprehur Berisha.

Flamur Noka gjatë fjalës së tij është shprehur pro bojkotit.

“Ne duhet të shkëputemi nga ky parlament. Ramës i dhamë kohën e duhur për çështjen Xhafaj. Hapi i vetëm që na mbetet është bojkoti. Duhet të shkëputemi nga ky parlament”, është shprehur ai.

Nga ana tjetër, Klevis Balliu është shprehur se “Qytetarët u kërkojnë të mos jemi në parlament”.

Por, në fund të diskutimeve, edhe pas shqyrtimit të propozimeve nga ana e demokratëve që kërkuan bojkot, u vendos të mos ndodhë një gjë e tillë.

PD ka vendosur të vazhdojë protestat për dorëheqjen e Xhafajt dhe kundër asaj që e quan qeveri e krimit deri më datën 28 qershor.

l.h/ dita

May 28, 2018 14:18
Komento

16 Komente

 1. FORSTER May 28, 14:28

  Me keto veprime qe po ben PD ne nji te ardhme do te shpallet “Non-Grada”.

  Reply to this comment
  • Tani May 28, 17:53

   Po more neo-esadiste luftoni deri sa te marre vendimin BE-ja. Por nuk do te fitoni sepse genjeshtrat tuaja nuk kane asnje prove te vertetuar nga Prokuroria. Gjthcka thoni e bazoni ne genjeshtra. Prokuroret tuaj te plepave duhet te provojne akuzat tuaja monstruoze. Por ju doni te bindni BE-ne me genjeshtra te portaleve te UDB-se dhe KGB-se. Kot e keni, shqiptaret dhe BE ja u kane mesuar bajgat dhe mashtrimet e paprovuara qe leshoni me bollek neper halet tuaja mediatike. Mediat tuaja jane bere si shurrtore ku cdo nje mund te leshoje mutra me ere dhe te merret si lajm i vertete. Pftuu qelbesira neo-esadiste qe vetem luftoni kunder Shqiperise dhe shqiptareve. Dita e llogaridhenies po afron dhe te gjithe do te perfundoni ne burg per krimet qe keni kryer dhe qe i keni mbulur me Prokuroret e plepave.

   Reply to this comment
 2. I pandehuri Basha May 28, 14:51

  Mjafton një arrestim: LB, SB, IM…..dhe hapen menjëhere negociatat! Le të bëjnë protesta me 200 persona sa të duan!

  Reply to this comment
  • Lili May 29, 07:06

   Best comment.
   Ate pret evropa.Qe fajtoret per mjerimin e ShIperise te denohen,e keta fajtore jane pikerisht keto njereze se ke permend.

   Reply to this comment
 3. Tani May 28, 15:45

  Mbi bazen e nje pergjimi me disa aktore te shemtuar kerkon te heqesh nje minister o zoteri. Po ka b… te rri kjo? Ky mire vet qe nuk e kupton po nuk ka nje njeri aty qe ti thot lere kte muhabet se u bem gaz i botes. Kane keshilltar kta a skan keshilltar?

  Reply to this comment
 4. rei May 28, 15:46

  Po mire mo e zeme se ke te drejt mbi cbaze ligjore kerkon qe te heqesh Xhafen se je edhe jurist jo per gje.

  Reply to this comment
 5. Gledis May 28, 15:51

  A te marte mendjen ty qe vetem pef te bllokuar e ke se per te dhen ndonje argument ose ide ska shanse

  Reply to this comment
 6. MH May 28, 15:56

  Klevis Balliu është shprehur se “Qytetarët u kërkojnë të mos jemi në parlament”.
  Ore Klevis Ba-lliu.
  Sa qytetar kerkojne deshiren tande.He de,fol.Ne proteste nuk ishit ma shume se 3 – 4 mije qytetar e fshatare se bashku nga e gjithe Shqiperia.Me bahet pershtypje se edhe tashti mbas protestes nuk e njini vetveten.Allahu iu marrofte ma mire sot per Ramazan.Ardhte aty tek po feleni nga te falunat e tuaja dhe ju marrofte pa shkue m’at jete.Jeni delengjinje e shkuar e kaluar tehu delengjinjeve.
  Mandej cfare doni te protestoni.Kur protestat iu skopjojne pa bereqet dhe griheni ndervedi si qejt e rrugave per ti hypur shakes.

  Reply to this comment
 7. Kaçi i zi May 28, 15:58

  Klevis Balliut i paska kerkuar populli qe te bojkotojne parlamentin! Klevis Balliut ore degjoni ju….????

  Reply to this comment
 8. Kris 1 May 28, 16:48

  Nuk ka qeveri me te mire per opoziten se qeveria e Rames.Me Ramen ne krye Baftjaret kercejne me taksat e miletit mafia e Berishes pastron paret e grabitura.Saliu,Luli dhe Mediu kane nevoje qe piktori ti mbuloje edhe nje mandat tjeter dhe pastaj hymni i flamurit do te mbledhe perseri Baftjaret e vetingut

  Reply to this comment
 9. Nje peshtyrje ne fytyren e kermes se Vicidolit May 28, 16:52

  Klevis Balliun populli e zgjodhi per te marre pjese ne parlament , nuk e zgjodhi qe te marre rrogen e te mos
  martre pjese ne te ! Nuk mgjen njerez me idjote se sa ky dhe F.Noka! E vini re , cfar thote shpellari :”Per opoziten nuk ka zgjedhje paqesore me Edi Ramen ” ?! Qe te mos kete zgjidhje paqesore , qe eshte edhe rruga demokratike , do te thote qe , qellimet e tua per marrjen e pushtetit t`i arrish me lufte ! A ka sy dhe veshe Europa dhe SHBA-ja te kuptojne se ku po i con mbeshtetja qe i japin fashistit serb , me emer turk , vendlindje ne shpelle dhe banim ne zemer te Shqiperise e te Ballkanit ?!
  Mua nuk me besohet , qe Lulushia dhe gjithe grupi parlamentar i PD-se te vendose ndryshe nga sa thote Berisha ! Kjo , duket se eshte nje loje hipokrite , qe te krijohet iluzioni se Lulushia eshte i pa varur nga Berisha . Kjo nuk ndodh e nuk ka per te ndodhur kuuuuuuuurre , sa te jete gjalle shpellari serb i Vicidolit !

  Reply to this comment
 10. Po,Po May 28, 16:57

  A nuk vetdemaskohen edhe nje here SHQUP-asit antishqiptare me vule ne balle , se perse e kane lene te protestojne deri me 28 qershor , gje qe lidhet drejt per se drejti me daten e celjes se negociatave ?! Kete e kupton edhe nje femije10 vjec .Keta jane , jo vetem te nryre e te urryer deri ne ekstrem , por edhe gomare te trashe !

  Reply to this comment
 11. Pushti i UDB-se May 28, 17:05

  Keta vendosen per tye mos e bojkotuar parlamentin , me qellim qe ta bllokojne dhe te mos e lejojne te funksionoje normalisht dhe krahas kesaj , te ulerijne rrugeve , qe e vetmia kerkese e tyre eshte rikthimi sa me shpejt ne pushtet , per te nderprere reformen ne drejtesi dhe spastrimin e drejtesise nga kriminelet qe i kane zene frymen .Puna nuk pret ! O sot , o kurre ! Dy duar per nje koke !

  Reply to this comment
 12. Xxx May 28, 20:03

  Deri me 28 qershor. Pikerisht deri ne dt e vendimit pwr hapjen ose jo te negociatave. Te hedhin balte sa me sh deri atehere. Perpjekje pa rezerba per ta nxire sa me sh imazhin e Shqiperise.

  Reply to this comment
 13. Alban May 28, 20:10

  PLASI P….JESHKA NE PAZARIN E
  VICIDOLIT !

  – Hajde p… jeshka me lesh !
  – Hajde p…jeshka pa lesh !
  – Cdo perandori deri sot ka rene nga
  degjenerimi !
  – Partia Babale, Partia Banale apo Partia Havale e Sali Xen Lul… Fazlicit !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork..

  Qysh nga Perandorite me te vjetra ne Bote ato kineze ketu e 5 000 vjet me pare !
  Perandoria Romake me degjenerimin moral e mendor te Neronit qe urdheroi zjarrvenien e saj…
  Kartagjena me perversitetet dhe orgjite masive…
  Greqia e Lashte qe shkoi deri ne mesimin e seksit nene-bir, vajze- baba… flligeshti ne gjak …
  Perandoria otomane me haremet dhe degjenerimin qe kaloi cdo kufi …
  Nazizmi po ashtu …
  Komunizmi rus pati te njejten semundje dhe te njejtin fund … Shihni vetem rolin e sirenave ruse brenda vendit e sidomos jashte tij ne sherbim te ish- KGB-se dhe bijes se saj RIA -s, qe po trondisin Boten
  Nuk ben perjashtim nga ky rregull as PDSH- Perandoria e Degjeneruar e Shqiperise e Berishes, kjo “ Bande Gangsteresh” e “ kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ !
  Po te kini dyshim i rilexoni dhe rishihni bashkebisedimin e dy yjeve politike e mediatike te kudondodhurit e saj Enkeled Gebels Alibeaj, Grida Duma dhe Ervin Salianji, emblema e PDSH-se dhe e ardhmja e saj…
  Dy zagaret me lehes, me cinike…. me te pafytyre te PDSH-se bashke me Enkeleid Alibeajn e Lulezim P… jeshken !
  Hajde p.. jeshka me lesh… p…. jeshka pa lesh !
  E kane kthyer PD-ne ne Partine Babale, ne Partine me Banale, ne Partine Havale te Kryepeshkut dhe Kryehavales, kryefatkeqesise se Shqiperise- Saleh Ramollah Xen Berishes
  Hajde p… jeshka !
  Nuk ka me plasi peshku !
  Tani e tutje ka vetem Hajde p… jeshka !
  Plasi p… jeshka ne Pazarin e Roskovecit, me falni, ne Pazarin e Vicidolit !
  Cfare mund te presish tjeter nga nje parti qe udhehiqet nga nje P… jeshke mashkull si Lulezim Basha, qehajai dhe tagrambledhesi i Sali, Xen, Gita Berishes e co. ne krye te cifligut te tyre, Partise Demokratike te Shqiperise, qe eshte kthye ne Partine e prapanices se tyre, pra ne nje Parti Anale !
  Hajde p… jeshka me lesh !
  Hajde p… jeshka pa lesh !
  Plasi P…. jeshka … ne Partine Anale te Sali Vicidolit!
  A nuk ben ajo cfare ja do e care urdheron prapanica Havales se Shqiperise !?

  Reply to this comment
 14. Cun i lagjes May 28, 20:18

  Puna osht si bo Rama me Xhafen me nejt me rob si puna juj o trapa!!!Se na ke flliq ne rrugen e Elbasonit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*