PD padit në Prokurori Gramoz Ruçin

December 20, 2017 14:10

PD padit në Prokurori Gramoz Ruçin

Partia Demokratike ka paditur këtë të mërkurë në Prokurori, kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe punonjësit e Gardës për shpërdorim detyre.

Kallëzimi vjen pas votimit të ditës së hënë në Kuvend ku u zgjodh Kryeprokurorja Arta Marku.

Opozita pretendon se Ruçi urdhëruar Gardën e Republikës të ushtrojë dhunë ndaj deputetëve të PD.

Më herët ishte PS që i kërkoi Kuvendit përjashtimin e 7 deputetëve të opozitës për hedhjen e tymueseve në sallën e Kuvendit.

December 20, 2017 14:10
Komento

6 Komente

 1. Xha Temja December 20, 14:49

  Do ti rruajne bolet ketij burri. Ruci as per berber nuk i merr Spahon, Strazon kokerrjepur dhe Ed Paloqen.

  Reply to this comment
 2. fteri December 20, 14:55

  Rasti fundit të protestës së krimit të organizuar nga PD-ja ,kundër prokurores së re Arta Marku ,dhe lënjes në detyrë të prokurorit krimit A.Llalla do të thyejë çdo rekord arresti për arsye të përdorimit të dhunës,sharjave ,përdorimit të flakadadnve tymçe për herë të parë në parlamentin shqiptar pas 27 vjetësh,dhuna , brutalitetit ndaj forcave të rendit ,dhe kryeministrit vendit duke goditur me çizme .Kjo protestë drejtohet kundër wetingut ,litari u ka ardhë te fyti çelbësirave të PD-së me S.Berishën në krye.

  Wetingu kërkon rezultate konkrete duhet ta shkatrroi bandën e PD-istëve dhe të prokurorve hajdut ,mburojë e krimeve të tyre.

  Këta deputet të PD-së dhe të LSI-së me M.Kryemadhin përdhunuan foltoren e shejtë të Parlamentit ,rrefuzuan hapur fgjedhjen e prokurores se re ,që do ta qojë shqiprinë në hapje të negocitave me BE-në.

  Ngritja e kësajë padije kundër kryetarit parlamentit G.Ruçi është vetëm një alibi për ti shpëtuar dhunës dhe sjelljeve të zeza ,rrugaqërore të tyre.

  Reply to this comment
 3. GJIN mUSA December 20, 17:00

  Keto jane marrit e rradhes te PD-es,ti te kerkoshe ti veshe flaken parlamentit me rrugaçte tipit Flamur Ndoka dhe rrugaçe te tipit Monika Kryemadhi dhe shteti te heshti!!!keta jane pinjollet e 21 janarit.Gramoz Ruçi u tregue tolerant seu donte fute policin mrene ne parlament e mei shkune ne hu keta hora,kete rrugecer te Partis Demokratike.Turp te kene.

  Reply to this comment
 4. drejtesia po vjen December 20, 17:56

  ku jane katandisur keta bashibozuke te demokracise! Rrofsh moj demokraci qe na nxore ne shesh te lare e te pa lare, budallenjt e injorantet, pushtetaret per pushtet dhe karrike mbledhesit e rrugeve, rrofsh o demokraci se tani dime ti dallojme.

  Reply to this comment
 5. Arber I December 20, 19:38

  Per mendimin tim, Perbineshi i Shqiperise dhe babai i Kushtetutes se sotme te Shqiperise do ta coje padine edhe ne Gjykaten Kushtetuese.

  Reply to this comment
 6. Adih December 20, 22:38

  Ne kohe te diktatures ,i shikoja dhe doja qetesi me degjuar lajmet e larqoftit diktator Enver . Me thote gruaja .ti nuk do ti shikosh me sy ,pse kerkon qetesi ,vetem per lajmet . Pergjigja e ime ishte ,
  Sa me shume lavderohet dulla ,per realizimine grurit etj .aq me shpejt po i vjen ngordhja .E njejta dhe sot me ….

  Prandaj ,sa me shume zihen keta bandite komuniste te PD , aq me shume i eshte mbledhur laku ,per ne papilonin 313 ..Falenderojme zotin ..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim