PD: Rama ka ushtruar bulizëm ndaj Palokës, e tall për të folurën

February 14, 2019 11:28

PD: Rama ka ushtruar bulizëm ndaj Palokës, e tall për të folurën

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i kërkoi Gardës që të ndërhynte për të larguar nga seanca nënkryetarin e PD, Edi Paloka pas gjuajtjes me bojë ndaj kryeministrit Edi Rama.

Pak pas këtij veprimi të ndërmarrë nga nënkryetari i PD, Edi Paloka ka ardhur reagimi nga radhët e selisë blu.

Në një njoftim të shkurtër për mediat, selia blu ka njoftuar se Edi Paloka e gjuajti me boje Edi Ramën, pasi ky e talli në mënyrë të përsëritur për shkak të mënyrës së të folurit.

“Edi Paloka e gjuajti me boje Edi Ramën, pasi ky e talli në mënyrë të përsëritur për shkak të mënyrës së të folurit. Gjuajtja me boje është mospranim i bullizmit të ushtruar nga Kryeministri për të cilin është dëshmitar i gjithë opinioni publik”, thuhet në reagimin e PD.

o.j/dita

 

February 14, 2019 11:28
Komento

24 Komente

 1. Dibrani February 14, 11:36

  E hengre topin e M……

  Tani bej th-th-th-th o ndyrsire

  Reply to this comment
  • korçari February 14, 17:44

   Ne PD-ne e soteme te Bashes nuk eshte vetem Paloka por te gjithe jane Paloqe qe i perkasin shekullit te kaluar duke menduar se ndotja me boje eshte trimeri ,pra perveç disa injoranteve dhe kalbesirave nuk i ndek askush prandaj shkon porte me porte per protesten dhe pastaj thote se fjallen e ka populli sjellje identike prej maloku qe te vret pas ferre dhe pastaj te vjen ne varrim..

   Reply to this comment
   • Dibrani February 14, 19:05

    O Korcari @ Ndotja me boj tregon degradimin e nje liveri te ndyre si Rama ,..qe mban nje pushtet te sforcuar dhe te kalbur.

    Neqoftese Rama do ishte i drejt,inovativ,intelekt,…dhe qe respekton fjalen e cdo kujt pa-marr parasysh

    Opozita kurr nuk do te arrinte te bente shfaqje te tilla.

    Arsyja perse opozita eshte kaq denigruse ,dhe agresive ka te bej me kulturen qe percjell moxhoranca…dhe sulltani i tyre
    Njeriu kopjon ,..dhe pergjigjet ne menyren sesi percillesh
    Ti nuk ke arrit ta kuptosh komentin tim,..: ngaqe mendon te gjith mendojn si ti.

    Komenti im tregon degradimin e nje udheheqsi inkopetent qe abuzon me detyren dhe figuren e nje populli…duke percjell ,sundim,mjerim,tallje
    Kjo qe ka ndodh demton Shqiperin ,..ata do ikin nje dit Shqiperia do shikohet si nje aren cirku,..ku cdo shtet do tallet dhe do humb seriozitetin .

    Per ndonjer ne politik duhet nje apokalips,..qe populli te behet me i mencur sesi e pericepton politiken e se ardhmes ..duke i limituar fuqit vepruse politikaneve dhe vetangazhuar per te ardhmen e vet dhe te brezave qe do prijne

    Reply to this comment
 2. Germicoku February 14, 11:45

  PO eshte e vertet qe e gjuajti me boje,por thuthuqllekun nuk e heq dot. Thuthuq ka per te qene ter jeten. Jo vetem thuthuq ,por edhe mendjemadh idiot.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 14, 12:06

   të vësh dikë në lojë për një të metë fizike është shkellje prej pushti!!
   paloqja është një ndyrësirë,por nuk ka nevojë ta godasësh për një të metë të tij në të folur!!
   ka shumë e shumë mënyra të tjera për ta kundërshtuar ose për ta goditur!!ai ka bërë aq shumë sa është shumë e kollajshme për ta bërë lesh!!
   palloshi ynë dymetrosh që pak nga pak do të ketë dhe të njëjtën gjërësi,nuk është gjë tjetër veçse një kalama mistrec kur dikush e mbron!!
   nëse nuk ka mbrojtje ecën gjithnjë me bishtin nën shalë!!
   nuk e kam ndjekur këtë ngjarje,por nëse ka ndodhur me të vërtetë këshut,që ta ket tallur për zhuthuqërinë e tij palokën!?
   mirë ja ka bërë!!

   Reply to this comment
   • Tartufi February 14, 17:24

    Jo kaq ,por ti qije prakun e portes ,kesaj race ordinere te
    dores se fundit .
    Jo vetem qeveritari qe ka mare detyren karshi popullit te tij
    te qendroj ne tabanet e tradites ,karshi te metave njerezore ,per ti mos perqeshur ato ,por dhe nje qytetar I thjeshte ben shum gabim te tallet me ato te meta,qe nuk I shkaktojne as kujte te keqe ne kete bote.

    Kjo race e dores se fundit,tregon verferine e madhe te urtesise qe ka ky popull . Nje popull qe zgjedh lengun e groshit per ta patur mbi koke,,,ai popull do te bhet e tallura e te urteve dhe te mencureve. Nuk ka nevoje ti tregoshe te metat natyrale nje tru shplari ,qe eshte futur aty ku nuk e ben dot,Tru shplari Paloka I tregon vete te metat e tija natyrale dhe shoqerore ,, pa koment.

    Reply to this comment
    • Bashkevuajtesi February 14, 18:38

     O moterqiri Taruf, spiun I ndyre birrucash ke surrat ti te komentosh o sojshkerdhyer i Gjirokastres. Sa vete ke marre me qafe me denoncimet e tua te ish sigurimsi qe e takoje pas ores 2 te nates ne zyren e tij kur te zhbllokonte vjaskat e sumes. Shporru sumce se te njeh blogu dhe Shqiperia mbare.

     Reply to this comment
     • Tartufi February 14, 19:37

      Pas mesit te nates shkoja tek nusija e kapterit te bunkerit

      nga Tepelena I shkerdhyer si komunist nga komunistet e I denuar si armiku I paderastise komuniste ,,, kjo kurve labe e staneve te Luzatit e kishte lene kapterin per hire te kurverise,,Kjo kurve eshte motra tende o qelbesire,,, qe nuk e nxjer emrin tani se te gudulis Histori kurvash dhe pisash ,

      kjo kurve nga origjina

 3. Hosteni February 14, 12:08

  I plasi bytha Rames. I ble Bashkim Ulaj pese kostume te reja, vetem nga inati i Palokes.

  Reply to this comment
 4. H February 14, 12:57

  Pse edhe se paloka është thuthuq , e ka fajin Rama.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 14, 17:40

   jo nuk e ka fajin për të metën e paloqes,ashtu si dhe vetë paloqja nuk ka faj!!
   faji i tij është se ha mut për të metën e paloqes!!
   në një kohë kur ka jo vetëm raste për ta kritikuar e sharë,por dhe për ta futur në burg si atë dhe kryetarët e tij de fakto e de jura!!

   Reply to this comment
 5. fteri February 14, 14:08

  Demokracia ka karakter edukues ,jo sulm kundër jetës së personit me bojra kimike që vë në rrezik shikimin .Ka të drejtën e lirisë fjalës por jo PARAPREKATITJE me mjete të ndaluara si shiringa boje kimike .

  Kjo ngjarje cënon parimet themelore të nderit ose të moralit të jetës parlamentit , shpërftyron rolin që përcakton mardhanjet midis njerzve dhe parlamentarve te rendit të demokrtacisë para popullit . Mos ndëshkimi penal ndaj KAPOVAS TË KRIMIT TË Sali Shpellarit të qon në krim

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 14, 17:44

   “Kjo ngjarje cënon parimet themelore të nderit ose të moralit të jetës parlamentit ,”
   jo mër beterr jo!
   po ta vësh në lojë tjetrin për të metat fizike që ka,mos është ngritje në nivel të lartë të moralit dhe jetës së parlamentit??
   është një kalamallëk!është një poshtërsi!!
   ky nuk ka bythë ta çojë në prokurori si këtë dhe kryetarët e tij,prandaj bën si kalama,si beqir!!

   Reply to this comment
   • fteri February 14, 20:00

    antiSHURRA 25642654 !
    Je një idjot klasik ,duhet me të thy dhëmbë e dhëmball ,zoti do më takoi me ty atëher do të flasim ,kjo nuk është dhunë por shpërblim e nderë për ty .

    Ti meriton një shirinëgë me acid me ta shprazur në sy e të qorrojë fare përgjithmon ,atëherë e kupton kët sulm shtazarak ,duke nxi edhe imazhin e parlamentit të shqiptarve në Maqedoni në Serbi ,Greqi apo Europë.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 February 15, 11:25

     o beterr
     po më kërcënon??
     a e ke pyt byçkën??
     a të të jap një këshillë lali ty??
     po qe se ta merr mëndja dhe ta mban byçka,të më dalësh e të më thyesh dhëmbët e dhëmballët!?
     e para
     mos hajt vetëm!
     e dyta
     mos më dilini para!!
     nga pas bëni zanatin tuaj si langoj”Ti meriton një shirinëgë me acid me ta shprazur në sy e të qorrojë fare përgjithmon”,ndoshta kini fat!por para kini kujdes!!
     jo për gjë po ……………!!
     ma merr mëndja se e kupton ku e kam muhabetin!?
     fterr o beterr
     unë nuk e kam zakon të përdor “armë kurvash”acid e të kafshuara!!përdor ato që më ka bërë nëna e baba!!por të garantoj që nuk do të kesh më gojë për të dhjerë atë që të vjen nga bytha!!
     “atëherë e kupton kët sulm shtazarak ,duke nxi edhe imazhin e parlamentit të shqiptarve në Maqedoni në Serbi ,Greqi apo Europë.”
     të jetë tjetri kaq idiot??
     sa herë zihen parlamentarët në botë!?
     mos vallë ju bie vlera popujve të tyre??tajvani është nr1 i sherreve,india turqia e të tjerë,mos vallë e ke ti imazhin më të lartë se ata??
     pthu or debil muti!do të thuash dhe ti diçka!e në fund bën vetëm një mut të madh!!

     Reply to this comment
 6. u jan mbaruar lekët horrave të Sali Berishës. February 14, 14:12

  U jan mbaruar lekët horrave të Sali Shpellarit prandaj bëjnë luftë o jetë a vdekje për të ardhë në pushtet me sulme fizike .

  Reply to this comment
 7. Mali February 14, 17:36

  Keto gjera nuk ndodhin as ne Afriken e zeze.ku tribute bejne ligjin.

  Reply to this comment
 8. Konti Sbalta February 14, 18:03

  Gramos Ruci ! Nuk duhet te urdheroje garden per ta nxjerre jashte kete terroristin , por te therrisje policine per ndalimin e tij sepse ne keto raste deputeti nuk ka imunitet , a eshte hequr vullnetarisht imuniteti nga te gjithe deputetet?Tashti mbetet urgjentisht pregatitja e padise per arrestimin e ketij terroristi qe sipas PD na qenka ofenduar sepse e paskan tallur , po ai vete sa ka fyer e neperkembur , nga Erion Bracia e Saimir Tahiri deri te Taulant Balla e te tjere!Mbylleni atje ne qeli kete vemje Sali-Azemeriane ,qe ti vije goja dhe mendja !

  Reply to this comment
 9. konti sbalta February 14, 18:10

  Gramos Ruci ! Nuk duhet te urdheroje garden per ta nxjerre jashte kete terroristin , por te therrisje policine per ndalimin e tij ,sepse ne keto raste deputeti nuk ka imunitet , a eshte hequr vullnetarisht imuniteti nga te gjithe deputetet?Tashti mbetet urgjentisht pregatitja e padise per arrestimin e ketij terroristit Paloka , qe sipas PD na qenka ofenduar sepse e paskan tallur per te foluren e tij me nderprerje , po ai vete sa ka fyer e neperkembur , nga Erion Bracia e Saimir Tahiri deri te Taulant Balla e te tjtjere! Mbylleni atje ne qeli kete vemje Azemeri- Saliniane ,qe ti vije goja dhe mendja !

  Reply to this comment
 10. MH February 14, 19:05

  Oj milet ndigjoni e merrni vesht se kush jep keshilla.Nji shurran qe ne cdo koment shan e fyen cdo komentues qe komenton e nuk ka lidhje fare me komentet e Shurranit.Ky soj shurrani me ngjane me krokodilin qe pret prehen per ta kollofit ndersa shurranshurra per ta sha e fyer nga ti vije ma per mbare.

  Reply to this comment
 11. Gzim Kulufi February 14, 21:06

  Allah-Allah c’po na shohin syte! Po sikur boja ti shkonte ne sy e te verbohej tjetri? Apo rrompalle Kuvendi, rrompalle edhe Shqiperia!?.. Vertet Edushi ka taksiratet e veta, por jo deri ketu o trapi me zile, Edi Paloka!

  Reply to this comment
 12. asd February 14, 22:26

  Nje minister italian i marredhenieve sociale (nuk me kujtohet emri) i viteve 2004-2006, ishte me te meta te theksuar ne te folur. Me bente pershtypje kur e ftonin ne studio. Mendimet i kishte shume te sakta (jo me kot ishte minister), por fjalite e tij ishin torturonjese. Zgjatej, thekej, rrekej mbeste me gojen hapur here pas here, por nuk ishte kjo pjesa qe me bente pershtypje. Pershtypje me bente auditori. Degjuesve nuk u levizte nje muskul ne fytyre, a thua se ky njeri po fliste normalisht. E kundershtonin me argumente, pastaj vazhdonte “tortura” e te folurit te tij. Tani qe kujtoj kete ngjarje mendoj se veprimi i Rames eshte i ulet, i poshter, shembullkeq, nje turp i vertete per sjelljen njerezore, turp edhe per menyrat se si luftohen kundershtaret. Bojen e meritonte plotesisht. Por meriton edhe me shume per aresyen sepse me vetedije te plote po e dergon ne gremine administraten shqiptare, ekonomine dhe demokracine. Ne kemi nje kryeminister 2 metrosh ne trup por 2 cm lartesi si shtetar.

  Reply to this comment
 13. Meta February 15, 09:37

  Cka lane pa I thene keta opozitar pa alternative opozitare Rames.Nga foltorja e Kuvendit I thane,hajn,Drogash,I marr,,ky I çmendur,Pis dhe serim dfyerjesh personale,morale e familjare,por kurre asnje qe duron etika njerezore e morale.Edhe kush se?!Berisha,Basha,Donbika,Al;ibeja,Paloka,Mediu,Shehi,Noka e vuvuzelat te tjera 56te klanit poltik me criminal nhe rajon.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim