PD: Nesër publikojmë filmime e fakte, njerëzit e Tahirit grabitën paratë në Rinas

July 17, 2016 13:30

PD: Nesër publikojmë filmime e fakte, njerëzit e Tahirit grabitën paratë në Rinas

Partia Demokratike ka paralajmëruar se ditën e nesërme do të bëjë publike filmime, foto, fakte dhe prova që tregojnë përfshirjen e “njerëzve të ministrit Tahiri” në grabitjen e 1 milionë Eurove në aeroportin ‘Nënë Tereza’.

Deklarata është bërë nga deputeti i PD Alban Zeneli, njëkohësisht edhe anëtar i Komisionit të Sigurisë Kombëtare.

Deklarata e anëtarit të Komisionit të Sigurisë, Alban Zeneli:

Më 30 qershor ra çdo standard i sigurisë publike e sigurisë kombëtare në vend, kur në mesdite aeroporti i vetëm ndërkombëtar që kemi, u pushtua nga një grup i armatosur e me maska.

Grabitja e miliona eurove, dhe tronditja që kjo ngjarje shkaktoi në mbarë opinionin publik, u shoqërua nga përpjekjet e Edi Ramës e Saimit Tahirit për ta larguar përgjegjësinë nga vetja.

Sot që kanë kaluar 18 ditë nga sulmi me armë në pistën e avionëve në territorin më strategjik të vendit, ende askush nuk ka mbajtur përgjegjësi, dhe Rama e Tahiri po luajnë çdo gur që kanë në dorë për të dalë të larë nga kjo histori.

Gjithkush e di se në grabitjen me armë e me maska në shkallët e avionit, pati bashkëpunim të policisë, të shefave të pikave kyçe të aeroportit të Rinasit e më lart.

Është provuar se policia edhe pse gjendej në pistën e avionëve, edhe pse kishte prezencë të shtuar pas sulmeve në aeroportin e Stambollit, nuk reagoi ç’ka bëri të mundur grabitjen dhe largimin e qetë të autorëve, asnjë prej të cilëve ende nuk është ndaluar.

Partia Demokratike do të publikojë nesër fakte dhe të dhëna që vërtetojnë katërcipërisht bashkëpunimin e njerezve të Saimir Tahirit në polici, në këtë grabitje e sulm të armatosur në Rinas.

Prova që dëshmojnë dhe një herë, inkrimimin tronditës që ka ndodhur në policinë e shtetit me Ramës e Tahirin në këto 3 vite.

Nesër, prova e fakte, foto dhe filmime për përfshirjen e njerëzve të Tahirit në graditjen më të rëndë të këtyre viteve në Shqipëri.

July 17, 2016 13:30
Komento

9 Komente

 1. Artani July 17, 13:45

  Ore vemjet e ndyra+agjente+spiune te UDB qe kini 26-vjet qe fhiheni pas sigles PD,ore sot juve ne opozite dispononi pseudo video te montuara te rinasit kure ne vrasjet e 21-janarit nuk i dispononi videot e vrasjeve qe bei basha+berisha po me ke talleni o bthq boll me me keto diversione UDB-je,votimet e ardhshme do ta shohe SHQUP-i sesa i vlen lekura do zbytheni+shperberje totale….

  Reply to this comment
  • Toni July 18, 01:43

   Te gjitha destabilizimet dhe vjedhjet i bejne bandat e paguara te Bershes dhe Visho Ajazit (dy serbe te njohur). Video mund edhe te kene por kjo nuk provon qe PS apo Tahiri vodhi baken. Banka u vodh nga persona brenda sherbimit te sigurise se aeroportit ne bashkeunim me hajdutet. Sigurisht qe PD nuk ka me parate e droges dhe perpiqet te beje para permes vjedhjeve. PS-ja eshte ne pushtet dhe nuk ka nevoje te vjedhe banka. Nese do para mund ti marre direkt nga buxheti i shtetit pa problem. Keshtu qe ju keni nje mut. Nuk ju beson njeri. Jeni te trejnuar nga firmat serbe dhe amerikane qe pagoni qe te shpifni sa me shume kunder qeverise se dicka do te ngelet. Asgje nuk ngelet tek ne sepse per 20 vjet ju e keni torturuar kete popull dhe asnje nuk do tju shohe juve me ne pushtet. Ju jeni shkaterruesit me te ndyre te popullit sjqiptar dhe hajdutet me te medenj te pasurise kombetare. Ju e keni vjedhur kete popull qe nga skemat piramidsale dhe te gjithe shitjet e prones publike qe keni bere. Jeni vrasesist dhe hajdutet me te ndyre qe ka pare ky popull.

   Reply to this comment
 2. x13 July 17, 13:57

  Nje keshille PD-se shume qete, sepse nuk jam as votues i tyre as i PS.
  Kujdes me kete menyren si po trajtoni Tahirin. Se keshtu paralajmeruat edhe per drogen dhe nxorret nje m..
  Them KUJDES sepse po beni te kunderten duke e goditur ne kete menyre: po e heroizoni dhe po i ngrini piket ne lektoratin e majte.
  O bjerini tamam dhe rrezojeni, ose ndryshe po na e ktheni ne politikan karriere
  Kot nese dikush nga PD e lexon, dhe nese vertet kane ne mend ta godasin Tahirin.
  Se mbase dhe duan vete ta ngrene, se politika kurve eshte, i shijon pallimi me armikun

  Reply to this comment
 3. SHKERDHEN -VIQIDOLI July 17, 14:09

  po filmimet e 21 janarit o puçiste kur do i publikoni
  kur te behet reforma ne drejtesi kemi edhe ne pergjimet kush ka dhan urdher te vriten 4 njerez te pafajshem ne ate moment presim se me kete drejtesi qe kemi sot eshte gjithçka e varrosur

  Reply to this comment
 4. ismet July 17, 14:26

  Si ka mundesi Alban Zeneli deputet?Kam lujt me Albanin shume here bixhoz me zar, ne te that.Si ka mundesi?Edhe une zgjedhjet e ardheshme do kandidoj per deputet.Me dalin 500.000 euro per fushate?

  Reply to this comment
 5. Edi July 17, 15:13

  Keto kurva,kur i denoncon per shpifje pastaj ,thone qe ne politike eshte normale,dhe nai Gjin i jep pafajesine

  Reply to this comment
 6. Nazim July 17, 20:29

  Hajduti bertet “Kapeni hajdutin”!

  Te gjithe e dine or vicidol se jane bandat e tua qe i vjedhin keto para se ti or qen i ke njerezit e tu kudo. Po c’ti bejme ed gajtoshit ne qe per te mbajtur ne peqi Lilon, te le ty jasht burgut e ti bashke me Lilon tallni bythen me shqipetaret

  Reply to this comment
 7. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... July 17, 20:40

  Nuk po mbarojne ne SHQUP b** q**, jane shume ja kane kaluar ne numer simotres se saj, organizates bamirese LGBT.
  Ore kokrra e b** q**, Aeroporti i Rinasit ruhet nga nje firme private dhe jo nga Policia e Shtetit.

  Reply to this comment
 8. demo July 17, 23:01

  zona fushe-krujes eshte zone e PD.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim