PD paralajmëron protesta nëse miratohet ligji për “Nëpunësin Civil”

October 17, 2013 11:43

PD paralajmëron protesta nëse miratohet ligji për “Nëpunësin Civil”

Partia Demokratike ka paralajmeruar vijimin e asaj që kreu Lulzim Basha e quajti betejë për mbrojtjen e administratës publike nga uzurpimi dhe shkatërrimi që kërkon t’i bëjë sipas tij Qeveria e re e majtë.

E për këtë, zoti Basha ne mbledhjen e grupit parlamentar la te kuptohet se nuk perjashtohen edhe protestat.

“Partia Demokratike do ta vazhdojë betejën e saj në Gjykatën Kushtetuese dhe me çdo formë e mjet demokratik për të ndaluar Aktin Normativ dhe çdo akt tjetër të paligjshëm të kësaj Qeveria. Ne presim që Gjykata Kushtetuese të bëjë drejtësi. Ne kemi lëshuar apelin, në këmbë për liritë dhe ligjin ndaj të zgjedhurve tanë vendorë, apel të cilin bashkë me demokratët dhe opozitarët në tërësi do t’ia drejtojmë mbarë publikut”, u shpreh Basha.

October 17, 2013 11:43
Komento

4 Komente

 1. iliri October 17, 12:27

  Cfare protestash doni more fashista doni te bllokoni Shqiperine ne rrugen Europiane,nuk ju mjafton bllokimi per 23 vjet mos kujtoni se do sillni fashizmin ne shqiperi,cdo gje per fashizem ka mbaruar me 23 qershor,persa i perket demostratave merrni familjet tuaja ne rruge se populli eshte lodhur boll me ju per 23 vjet,harrojini protestat me popullin.Ju qe e katandiset popullin ne kete gjendje te mjerueshme,doni dhe perkrahjen e popullit, e moret me 23 qershor,dhe kurre me nuk do te keni perkrahjen e popullit per fashizem apo per rremuja ashtu sic e doni ju.

  Reply to this comment
 2. Andrea October 17, 12:41

  O PLUC I LOGEL!!!

  Reply to this comment
 3. toni October 17, 12:51

  car protestash don me bo lul bythsi hollandezi ,do dali te boje proteska pse nuk u ndeshkua per vrasjen e atyre 4 baballareve para bulevardit ne 21 janar,apo per miljona eur te rruges se kombit qe i rrapati,apo per bellair qe po e rjep popullin perdite e shume e shume ndyresira e krime qe i ka bere ketij kombi,ore po clesh arti kjo pede-ja qe drejtohet nga lamashe e injorante njerezit nga me te inkriminuarit duan edhe te protestojne keta fytyra,lulushe shko e rregullo ato familje qe u permbyten ne tirone se je edhe palo kryebashkiak po leri dokrrat or hajvon…

  Reply to this comment
 4. tol francezi it October 17, 14:14

  Nuk ruan njeri per protestat tuaja o legena ,jeni parti hajdutesh dhe kriminelesh .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*